Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Igraszki” dla klas I-III

25 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”. Miał on na celu popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i zainteresowanie uczniów poezją.

Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników, wyłonionych wcześniej przez wychowawców w eliminacjach klasowych. W konkursie wzięło udział 30 dzieci.
Komisja w składzie:
Anna Łoboda - polonistka z naszej szkoły
Alicja Kędzierska - pracownik Augustowskich Placówek Kultury
Krystyna Bakuniewicz - bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie
wyłoniła pięciu zwycięzców. Zostali nimi:
1. Eliza Szczecina z kl. Id (wych. K. Wierzbicka)
2. Bartosz Bujnowski z kl. II a (wych. I. Czaja)
3. Karolina Jaśko z kl. II f (wych. U. Kozakiewicz)
4. Natalia Zedelo z kl. III c (wych. E. Smoczek)
5. Maja Mitros z kl. III ei (wych. B. Tomkiewicz i E. Drossel-Chilimoniuk )
Przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymali je:
1.  Laura Truszkowska z kl. I c (wych. A. Karpińska)
2.  Maja Kurczyńska z kl. I h ( wych. E. Szyper)
3.  Natalia Bujnowska z kl. II d ( wych. A. Kulik)
4.  Szymon SŁużała z kl. II f ( wych. U. Kozakiewicz)
Nasi szkolni zwycięzcy zaprezentowali się w eliminacjach miejskich XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”, które odbyły się 6 maja 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Główną nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły Maja Mitros, która recytowała wiersz Leszka Sulimy Ciundziewickiego pt. „Głupcio Żeglarz”. Pozostała dwójka naszych uczniów (Eliza Szczecina i Karolina Jaśko)  została wyróżniona.
Jesteśmy dumni, że Maja będzie reprezentowała naszą szkołę i miasto  13 maja 2016 r. w eliminacjach wojewódzkich XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury „Spodki” w Białymstoku.
Wszystkim młodym artystom, ich rodzicom i wychowawcom składamy gratulacje i podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:
Iwona Czaja i Urszula Kozakiewicz