BYLIŚMY NAJLEPSI W ORIENTACJI SPORTOWEJ

14 maja odbył się IV Puchar Burmistrza Augustowa w Orientacji Sportowej. Udział wzięły szkoły nie tylko z augustowskiego powiatu, ale również i Suwałk, w sumie - 87 uczestników. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja z siódmymi klasami. Podział był również na chłopców i dziewczęta. Rywalizacja odbyła się indywidualnie i zespołowo. Do wyniku drużyny liczyły się trzy najlepsze biegi indywidualne z danej szkoły. Najlepsza trójka otrzymywała medale, a szóstka pamiątkowe dyplomy. Nasza szkoła startowała we wszystkich kategoriach.

Zawody polegały na odnalezieniu w lesie za pomocą mapy 12 punktów. Każdy startujący na starcie otrzymał taką samą mapę, ale z inną kolejnością odnajdywania punktów w lesie. Najlepsi pokonywali dystans w 13 i pół minuty, najwolniejsi przybiegali na metę po przeszło 44 minutach. 15 zawodników było zdyskwalifikowanych, gdyż albo nie odnaleźli wszystkich punktów, lub odnaleźli je w niewłaściwej kolejności. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych byliśmy najlepsi zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, natomiast wśród gimnazjów zwyciężyła reprezentacja chłopców z naszej szkoły. Gratulacje!

Najlepsze wyniki indywidualne:

Dziewczęta szkoła podstawowa:

Angelika Ostapowicz – II miejsce

Julia Murawska – IV miejsce

Martyna Ulikowska – V miejsce

Julia Simonienko – VI miejsce

Maja Wasilewska – IX miejsce

Opiekun drużyny Izabela Chabasińska

Chłopcy szkoła podstawowa:

Mateusz Ostapowicz – II miejsce

Herbert Sobiczewski – III miejsce

Wiktor Jabłoński – IV miejsce

Bartosz Piekarski – V miejsce

Konrad Jakucewicz – VI miejsce

Opiekun drużyny Jarosław Radzio

Dziewczęta VII kl i gimnazjum:

Julia Sobolewska – II miejsce

Gaja Szlegier – V miejsce

Opiekun drużyny Krzysztof Bogdański

Chłopcy VII kl i gimnazjum:

Kacper Karbowski – I miejsce

Kacper Wiśniewski – II miejsce

Jakub Bartosiewicz – III miejsce

Jakub Kulik – IV miejsce

Rafał Szybajło – V miejsce

Opiekun drużyny Krzysztof Bogdański

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas udziału w Wojewódzkich Biegach na Orientację organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, które odbędą się 27 maja, najprawdopodobniej w Białymstoku. Powodzenia!

Izabela Chabasińska