Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Augustowska Trójka dwukrotnie medalistą województwa w pływaniu drużynowym!

W środę 27 marca 2019r. odbył się w Augustowie Finał Województwa Igrzysk Dzieci w Pływaniu Drużynowym. Na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rywalizowali uczniowie roczników 2006 -2009 z najlepszych drużyn województwa wyłonionych w półfinałach. Reprezentacja SP 3 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyła w tej rywalizacji brązowe medale ustępując jedynie zawodnikom SP 29 z Białegostoku oraz SP 10 Suwałki.

Obie sztafety 6x25m stylem dowolnym zostały sklasyfikowane na miejscu 3, a po konkurencjach indywidualnych i zsumowaniu punktacji obie drużyny uplasowały się na podium w klasyfikacji wojewódzkiej.

Skład reprezentacji dziewcząt: Oliwia Daniszewska, Gabriela Wasilewska, Wiktoria Wasilewska, Marcelina Niedźwiecka, Wiktoria Miecielica, Julia Chalecka, Kinga Wachwiak, Julia Wawiórko, Wiktoria Wielgat, Aleksandra Dobrzyniewicz.

Skład reprezentacji chłopców: Łukasz Harasim, Michał Gąsiewski, Dominik Krzyżewski, Kacper Siemienowicz, Damian Oleksy, Paweł Bieliński, Bartosz Olszewski, Szymon Choroszewski, Dawid Biernacki, Kacper Krzywicki, Bartosz Chilicki i Wiktor Marinicz.

Trenerem dziewcząt jest Pan Rafał Jeruć, a chłopców Katarzyna Łebska. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego startu.