Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • SP 3 Augustów - mistrzynie województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m

  20 października 2018r. w Augustowie został  rozegrany  Finał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 10x800 M.

  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Augustowa wywalczyły w Finale  I miejsce. W Finale startowało 18 zespołów z całego województwa podlaskiego.

 • Szkolny konkurs "Łamańce językowe"

  "Gżegżółka grzała grzańca", "Wróbelek Walerek miał mały werbelek", "Pchła pchłę pchła"... Potraficie to wymówić? A może przynajmniej chcielibyście spróbować? W tę środę 17.10.2018r. z takimi łamańcami językowymi i trudnymi rebusami polonistycznymi mieli okazję zmierzyć się przedstawiciele klas czwartych w szkolnym konkursie ph. Łamańce językowe zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

 • Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit deutsch. Z niemieckim w drogę”

  Na początku października dotarła do naszej szkoły wspaniała wiadomość. Uczniowie klasy II b zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego, dzięki czemu wygrali oni dla naszej szkoły nagrodę rzeczową w postaci zestawu do nauki języka niemieckiego – gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę” zorganizowali Goethe Institut, Ambasada Niemiec, Wydawnictwo LektorKlett.

 • Pokaz Talentów Muzycznych

  W dniu 15.10. 2018r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole odbył się pokaz talentów muzycznych. Swoje umiejętności wokalne mieli okazję zaprezentować uczniowie klas 3 – 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum. Szeroki repertuar wybranych utworów zadowolił fanów muzyki disco polo, jak również słuchaczy bardziej ambitnych wykonawców muzyki anglojęzycznej.

 • Konkurs - "Bukiet dla mojej Pani"

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. „Bukiet dla mojej Pani”.  Młodzi twórcy wykazali się zdolnościami artystycznymi oraz wrażliwością plastyczną. 

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzancki bieg na przełaj

  8 października uczniowie z klas 8 bs i 7 as wraz z opiekunami Izabelą Chabasińską, Agnieszką Klukowską i Krzysztofem Bogdańskim wzięli udział w „Biegu na przełaj” zorganizowanym przez leśniczego Karola Chodkiewicza. To druga lekcja z cyklu imprez pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości” zorganizowanych przez Nadleśnictwo Augustów z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości.

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzanckie Grądziki

  Na przełomie września i października z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch lekcjach historii pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości”. Pierwsza lekcja dotyczyła życia partyzantów na naszych terenach.

 • (Nie)typowy Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce”

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr  3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie rozpoczęły się standardowo. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska powitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Miasta Augustowa Wojciecha Walulika, Kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia, przedstawicieli Rady rodziców, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 • Wybory już za nami...

  3 października odbyły się poprzedzone kampanią wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

 • Prezentacja folkloru augustowskiego na Cyprze

  W każde wakacje nasz augustowski Zespół Tańca Ludowego Bystry pod przewodnictwem Haliny Poźniakowskiej wyjeżdża na duży zagraniczny festiwal. W tym roku spośród wielu zaproszeń zdecydował się zagościć na 5 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego Beyarmudu na Cyprze Północnym. Był to dla naszych Bystrzaków bardzo ważny festiwal, ponieważ organizowany był przez CIOFF, czyli Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, która zrzesza zespoły folklorystyczne o bardzo wysokim poziomie.

 • Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

  W dniach 13.09.2018 r.- 14.09.2018 r.- opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację poważnie chorego chłopca uczącego się w naszej szkole. Wypieki  w ogromnych ilościach dostarczali uczniowie, rodzice i nauczyciele, razem - 105 ciast. Niektórzy zamiast słodkości przynosili też pieniądze.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr3 w Augustowie

  13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
  Dzień rozpoczął się inaczej niż zwykle, a mianowicie od przyjemnych chwil skierowanych w stronę nauczycieli. Uczniowie klas III A i III F przygotowali humorystyczne przedstawienie przeplatane piosenkami. Skecze poprawiły humory gronu nauczycielskiemu a piosenki uczniów były wyrazem podziękowania pedagogom za ich pracę, cierpliwość, wyrozumiałość i ciągłą gotowość niesienia pomocy.

 • Przygoda w Warszawie

  19 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy się  przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
  Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

 • MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE KLAS I - III

  W dniu 20 PAŹDZIERNIKA w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się III Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie. Uczestniczyły 30-osobowe reprezentacje klas początkowych z augustowskich szkół podstawowych. Po wspólnej rozgrzewce i przygotowaniu torów sprawnościowych i szybkościowych, uczniowie przystąpili do zawodów.

 • 30 MEDALI Z MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DLA NASZYCH BIEGACZY

  21 października w Przewięzi odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników.

 • Erlebnisreise mit Deutsch- Z niemieckim w drogę

  Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie z klasy Vas biorący udział w innowacji pedagogicznej Deutsch macht Spass przystąpili do projekty„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Przedsięwzięcie te realizowane jest przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictem LektorKlett. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie.

 • „BELFRY” 2017

  Szanse mieli wszyscy, zarówno Ci uśmiechnięci, jak i szczędzący uśmiechów,  za to pełni empatii. Ci, którzy śledzą najnowsze trendy mody, ale też tacy, dla których nie moda, a mowa jest najważniejsza. Nauczyciele zostali wyłonieni przez uczniów w drodze wyborów. Przedstawiamy zwycięzców.

 • Idźmy naprzód z nadzieją

  17 października 2017r. o godzinie 17.00 w naszej bibliotece szkolnej po raz kolejny spotkaliśmy się na podsumowaniu XIII Miejskiego Konkursu Plastycznego o św. Janie Pawle II ph. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ks. Kanonik Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii NSJ w Augustowie, przedstawiciel Rady Rodziców p. Grzegorz Stankiewicz, nauczyciele, katecheci, rodzice oraz ubiegłoroczni laureaci.

 • Bukiet dla Mojej Pani

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej przygotowali piękne bukiety dla swoich nauczycieli. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły a ich autorzy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

 • „Różaniec do granic”

  7 października 2017 r. a dokładniej w święto Matki Bożej Różańcowej dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami licznie uczestniczyła w „Różańcu do granic” w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z różańcem w ręku i z modlitwą na ustach pielgrzymując do Bazyliki Mniejszej NSJ w Augustowie.

 • 2 puchary dla szkoły w Mistrzostwach Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  7 października w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników. Na zawody zgłosiło się ponad 50 drużyn ze wszystkich powiatów grupy północnej.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 09.10.17r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Przewodniczącą samorządu została Amelia Iwanow

  W skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie:

  • Iwona Bienasz,
  • Aleksander Łoboda,
  • Agnieszka Stachurska,
  • Natalia Dulkowska.

  Gratulujemy wygranej!

 • Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017

  22 września 2017 r. reprezentacja naszej szkoły na czele z Panią dyrektor Wiesławą Chrulską miała przyjemność uczestniczenia w corocznym wojewódzkim Uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego  2016/2017 w Białymstoku. Nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie z oddziałami sportowymi, po 10 latach, znów stanęła na najwyższym podium, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.

   

 • Przełaje szkolne

  Koniec września w naszej szkole przeżywaliśmy na sportowo. Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolne Biegi Przełajowe dla wszystkich uczniów klas 4 – 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Zawody odbyły się za naszym Orlikiem na niewielkim placu trawiastym, który świetnie posłużył jako teren do przeprowadzenia zawodów. Odległości do pokonania dostosowane były do możliwości uczestników. Uczniowie najmłodsi pokonali ok. 500 m - 2 kółka, piątoklasiści – 3 kółka, a wszyscy pozostali – 4 kółka.

 • 25 lat na ułańskim szlaku

  „25 lat na ułańskim szlaku” to hasło, pod którym odbyły się tegoroczne obchody Święta Szkoły. Wyjątkowość tej uroczystości wynika z jubileuszu dwudziestopięciolecia nadania szkole imienia 1. Pułku Ułanów Krechowieckich, zatem w ten październikowy poranek świętowaliśmy jednocześnie dzień naszego patrona.

  3 października przywitał nas jesienną aurą. Nie bacząc na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wyruszyliśmy wraz z całą społecznością szkolną za sztandarem do Bazyliki Mniejszej NSJ.

 • 25 lat na ułańskim szlaku – wizyta Batalionu Czołgów Ułanów Krechowieckich w SP3 w Augustowie

  Główne obchody 25 rocznicy nadanie Szkole Podstawowej nr 3 imienia 1 Pułku Ułanów Krechowiecki poprzedziła poniedziałkowa prezentacja sprzętu wojskowego i spotkanie z żołnierzami na terenie szkoły.

  Dzień z Batalionem Czołgów Ułanów Krechowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego obejmował  pokazy pierwszej pomocy, prezentacje sprzętu strzeleckiego, bojowego i wyposażenia indywidualnego żołnierzy Wojska Polskiego i wojsk sprzymierzonych działających w strukturach Batalionowej Grupy Bojowej. Można było podziwiać pojazdy HONKER ZWD-3, STAR 266M RWEM, BRDM-2,a także pojazdy sanitarne IVECO i  ROSOMAK oraz czołg PT -91 TWARDY.

 • II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością

  Dnia 6 września 2017 roku w Regionalnym Centrum Rekreacji „KAKTUSIK” w Augustowie odbył się II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „To jest moje miejsce”- Augustów 2017. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Zielony Parasol” w Augustowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie.

 • Otrzęsiny

  W październiku 2016 roku w sali sportowej w naszej szkole odbyła się impreza otrzęsinowa klas 1. gimnazjum.

 • MIEJSKI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 • Belfry 2016!

  Ach, cóż to były za emocje! Czerwony dywan (hmm…. prawie czerwony) i mrożące krew w żyłach oczekiwanie na wyniki corocznego plebiscytu na Nauczyciela Wyjątkowego- Belfra Roku!

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  Hucznie świętowaliśmy 30.10.2016r.

 • Wyprawa do przedszkola

  6 października, mimo bardzo niesprzyjającej aury, nasi uczniowie z klasy III h i uczennice z klasy IV as wraz z uzdolnionymi muzykami z VI ei wyruszyli na podbój Przedszkola nr 6 w Augustowie.

 • „Bezpieczne spotkanie”

  27 września 2016r. odbyły się ciekawe zajęcia  o bezpieczeństwie. Miały one miejsce podczas wycieczki klasy IIIa i IIIf do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

 • Zabawy lekkoatletyczne pierwszoklasistów

  W dniu 29 września bieżącego roku szkolnego odbył się event lekkoatletyczny w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, w którym udział wzięli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 3.

 • KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PATRON”

  Z okazji Święta Szkoły został zorganizowany dla klas młodszych konkurs plastyczny pod hasłem „Mój patron”.

 • Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy

  22 września 2015r. odbyło się spotkanie  uczniów kl. O-III   SP   z komisarzem Komendy Powiatowej Policji  w Augustowie p. Pawłem Jakubiakiem.

 • Sukces sportowy Gimnazjum nr 3

  Dnia 2.10.2014 r. w Białostockim lesie na Pietraszach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jeździe rowerowej na orientację. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów dziewcząt i dwanaście zespołów chłopców, a wśród nich drużyny reprezentujące  Gimnazjum nr 3 w Augustowie.

 • Konkurs czytelniczy „Książka na jesiennych liściach”

  15 października 2014 roku uczniowie z kl. IV-V wzięli udział w konkursie czytelniczym „Książka na jesiennych liściach” organizowanym przez bibliotekę szkolną. Jesienny wiatr rozwiał kolorowe liście po korytarzu szkolnym (parter). Na każdym liściu zamieszczono  słowo „książka” –  (w 23 językach).

 • Spotkanie z policjantem

  2 października klasy O-III uczestniczyły w spotkaniu z podkomisarzem Pawłem Jakubiakiem z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Pan policjant omówił wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

 • Ognisko czwartych klas integracyjnych

  Dnia 16.09.2014r. uczniowie czwartych klas integracyjnych tj. klasy IV Ei oraz IV Bi wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz n-lem wspierającym udali się na integracyjne ognisko klasowe. Gdy dotarli na miejsce, rozpalili ognisko, podczas którego wspólnie pieczono kiełbaski, chleb oraz ziemniaki i jabłka.

   

 


   

 

      
wrzesień 2019
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów