Konkurs ortograficzny

Dnia  18 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Annę Łoboda.
Oto wyniki:
I miejsce – Kinga Wachowiak, kl. III as
II miejsce – Aleksandra Dobrzyniewicz, kl. III as
III miejsce – Filip Jurgielewicz, kl. III d
Ponadto wyróżnieni zostali:
IV miejsce – Natalia Bujnowska, kl. II d
V miejsce – Tomasz Rudziewicz, kl. II b
VI miejsce – Maja Mitros, kl. III ei
VII miejsce – Olivier Piekarski, kl. III d
VIII miejsce – Bartosz Dziarnowski, kl. III c

Laureaci szkolnego konkursu wzięli udział w XXII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Augustowie, który odbył się 10 czerwca 2016 roku. Dyktando konkursowe charakteryzowało się dużym stopniem trudności.

W gronie najlepszych znalazła się nasza uczennica – Aleksandra Dobrzyniewicz (op. Urszula Kuczyńska). Zajęła IV miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Barbara Folejewska,