XIV SUWALSKA SPARTAKIADA INTEGRACYJNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

To już po raz XIV reprezentacja naszej szkoły brała udział w Suwalskiej Spartakiadzie  Klas Integracyjnych w Suwałkach, która odbyła się 11 IV 17r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach. Spartakiadę Gospodarze rozpoczęli od uroczystego odśpiewania Hymnu Szkoły,  następnie nastąpił przemarsz uczestników drużyn, biorących w niej udział.

Naszą szkołę reprezentowała jedenastoosobowa drużyna złożona z przedstawicieli klas integracyjnych I - VI pod opieką pań: Elżbiety Kierklo i Jolanty Pietraszkiewicz.

Byli to następujący uczniowie:

Kl. I bi -  Dawid Nagórski , Przemysław Dulkowski,

Kl. II ei – Piotr Sidorowicz , Zuzia Głoniatowska,

Kl. III – Tomasz Pruszyński (III gi), Michał Pietraszkiewicz (III ei),

Kl. IV –Wiktoria  Obiedzińska (IV di), Karol Wnukowski (IV ei),

Kl. V ei - Natalia Prawdzik,

Kl. VI  -Justyna Karbowska (VI ei), Kacper Dubnicki (VI bi).

Rywalizacja sportowa dotyczyła konkurencji biegowych i sprawnościowych. Uczniowie nie tylko nasi , ale też i inni wykazali się dużą sprawnością ruchową oraz ogromnym zaangażowaniem w wykonywane ćwiczenia. Nie brakowało przy tym radości i zabawy, jaką dzieci miały z udziału w poszczególnych konkurencjach. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła IV miejsce i oczywiście puchar, który  przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor Wiesławy Chrulskiej.

Organizatorzy zapewnili dzieciom napoje oraz posiłek. Nie było przegranych, albowiem każdy uczestnik otrzymał złoty medal oraz upominki w postaci breloczków, kalendarzy, kredek, słodyczy. Ponadto każda z drużyn otrzymała na pamiątkę Pogodnego Misia i piłkę. Nowością tegorocznej Spartakiady był super konkurs na Najlepszego Kibica.

Spartakiada Klas Integracyjnych była wspaniałą form kształtowania postaw dzieci opartych na zasadzie „fair play” oraz propagowania zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim stanowiła naukę wzajemnej życzliwości i koleżeństwa w sytuacjach rywalizacji grupowej.

Po zakończeniu Spartakiady odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Krew darem życia”, którego celem  było kształtowanie postawy poszanowania dla ludzkiego życia i zdrowia.

W kategorii klas I–III Aleksandra Nowicka zajęła I miejsce, natomiast III miejsce przypadło Wojciechowi Taraszkiewiczowi. W kategorii wiekowej klas IV-VI – Olaf Wróblewski zajął II miejsce, zaś III miejsce otrzymała Dominika Łapińska.

Elżbieta Kierklo

Jolanta Pietraszkiewicz