DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

14 kwietnia 2018 r. na trasach leśnych Supraśla, odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodniczek i zawodników z trzech roczników z ponad 50 szkół z całego województwa.  Naszą Szkołę Podstawową reprezentowała dwunastoosobowa drużyna dziewcząt i chłopców- po cztery uczennice i uczniów z roczników 2007, 2006 i 2005.

Zawodnicy, którzy znaleźli się w pierwszej pięćdziesiątce otrzymali dla drużyny punkty od 1 do 50. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a chłopcy szóste. Należy wspomnieć, że do finałów wojewódzkich obie drużyny awansowały z pierwszego miejsca w grupie północnej. Po wglądzie w wyniki nasze dziewczęta miały wielką szansę na  drugie miejsce, ale niestety tuż przed samym biegiem, na linii startowej nasza czołowa biegaczka wytrzymałościowa – Angelika Ostapowicz (indywidualnie trzecia w grupie północnej) podskakując, skręciła kostkę i nie mogła uczestniczyć w biegu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Czwórki Augustów, którą pokonaliśmy w grupie północnej. Ale właśnie taki jest sport, że czasem decydują nie zdobyte umiejętności i włożona praca zawodników, ale szczęście…

Reprezentacja dziewcząt:

rocznik 2007: Nikola Gliniecka – 12 miejsce indywidualnie, Wiktoria Wasilewska, Gabriela Wasilewska r. i Natalia Bujnowska, rocznik 2006: Julia Murawska, Ola Żekało, Klaudia Szczykowska, Ola Kuczwalska, r. Wiktoria Paszko, rocznik 2005: Ewelina Klejps - 4 miejsce indywidualnie, Julia Simonienko 9 miejsce indywidualnie, Julia Frąckiewicz, Maja Wasilewska, r. Gabriela Koszycka. Opiekun drużyny – Izabela Chabasińska.

Reprezentacja chłopców:

rocznik 2007, 2008: Dawid Biernacki, Dominik Burakiewicz, Mateusz Kalejta, r. Paweł Pycz, Marcin Rułkowski,  rocznik 2006: Michał Gąsiewski, Filip Kułak, r. Kacper Siemionowicz, Pieńczykowski Oliwier, Bartosz Przekop, r. 2005: Mateusz Grabowski  - 4 miejsce indywidualnie, Jakub Czajko, Karol Kotarski, Adrian Pretko, Opiekun drużyny – Jarosław Radzio.

Zdjęcia zaprezentowane przy artykule są ze wszystkich trzech szczebli – powiatu, grupy północnej i finałów wojewódzkich.

Wszystkim zawodnikom – WIELKIE GRATULACJE!

Izabela Chabasińska