Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Studzienicznej

Życie każdego z nas jest pielgrzymką do Domu Ojca. Na tej drodze jak zawsze wspiera nas i opiekuje się nami Matka Boża. W naszej Diecezji mamy Jej Sanktuarium w Studzienicznej. Co roku w sposób szczególny zaprasza nas Maryja jako swoje dzieci do wspólnego świętowania Odpustu parafialnego przypadającego na Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzieci i młodzież z naszej szkoły w różny sposób wzięła udział w tych Uroczystościach.

W Wigilię do wielkiego dziękczynienia były zaproszone dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, aby uwielbiać za dar Komunii św., dzieci z podwórkowych kół różańcowych, szkolnych Kół Caritas. Dziękujemy za ich liczną obecność pod opieką swoich rodziców. Wyjątkowym gościem była jak zawsze Madzia Bucze, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych.

Dziękujemy naszej młodzieży, która 20 maja licznie wzięła udział wraz z innymi w pieszej Pielgrzymce do Matki Bożej Studzieniczańskiej organizowanej przez parafię NSJ w Augustowie. Jak zawsze pomagała przez czynny udział przez śpiew i modlitwę jak również przez dobre świadectwo miłości bliźniego i w drodze do Maryi.

Towarzyszyli im opiekunowie: ks. Marcin Nowalski, s. Wiesława Kuliś, p. Anna Wnukowska i p. Jarosław Zyskowski oraz pątnicy z okolicznych parafii. Uwieńczeniem Pielgrzymowania była wspólna Eucharystia - Uwielbienie Boga za dar Zesłania Ducha Świętego – pod przewodnictwem ks. Biskupa J. Mazura. Umocnieni Darami Ducha Św. wiele osób powróciło pieszo do swoich miejsc zamieszkania, ofiarowując swój trud w różnych intencjach, znanych Panu Bogu.

s. Wiesława Kuliś
Anna Wnukowska