Klasy sportowe

W naszej szkole funkcjonuje 6 klas sportowych:

- klasa 4 as o 2 profilach - pływanie (grupa mieszana) i siatkówka (chłopcy),

- klasa 5 as o profilu pływackim,

- klasa 6 as o profilu pływackim,

- klasa 7 as o 2 profilach – lekka atletyka (dziewczynki) i piłka nożna (chłopcy),

- klasa 8 bs o 2 profilach – piłka ręczna (dziewczynki) i piłka nożna (chłopcy),

- klasa 8 cs o 2 profilach - pływanie (grupa mieszana) i siatkówka (chłopcy).

Rozszerzony program z wychowania fizycznego do 10 godzin tygodniowo  (4h zajęć programowych oraz 6h zajęć z dyscypliny kierunkowej).

Od lat uczniowie naszych klas sportowych osiągają wysokie sukcesy sportowe, zdobywają medalowe miejsca nie tylko w województwie, ale i w kraju. Na przełomie trzech ostatnich lat zdobyliśmy 3 miejsce w Polsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, 5 miejsce w piłce ręcznej chłopców i 6 miejsce w piłce nożnej chłopców. Od lat nasza szkoła zajmuje czołowe miejsca w województwie podczas podsumowania kalendarzowego roku sportowego. Zdobywamy wysokie miejsca na Podlasiu nie tylko w kierunkowych dyscyplinach naszych klas sportowych, ale również w biegach narciarskich, jeździe na łyżwach czy unihokeju.

Zadaniem klas sportowych jest stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych, dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na przedmiotach dydaktycznych, umożliwienie uczniom uczestniczenia w zawodach sportowych, zgrupowaniach, obozach kondycyjnych i rekreacyjno-sportowych. Staramy się uatrakcyjniać uczniom udział w bogatej ofercie wycieczek szkolnych i imprez rekreacyjnych.

Z perspektywy lat zauważamy, że nauka w klasach sportowych to nie tylko prozdrowotne wychowanie w duchu sportowym, ale również kształtowanie bogatych osobowości, umiejętności współpracy w grupie czy samodyscypliny. Jest to przede wszystkim świetna trampolina w zdrowe i twórcze dorosłe życie.

sierpień 2019