Psycholog szkolny – mgr Elżbieta Dębska

Kompetencje: Studia magisterskie UKSW – kierunek psychologia, studia trzyletnie podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, studia podyplomowe z psychologii klinicznej, studia podyplomowe  z oligofrenopedagogiki, studia podyplomowe z doradztwa zawodowego, studium podyplomowe opiniowania sądowego oraz kursy specjalistyczne w kierunkach : neuropsychologia kliniczna dziecka, diagnoza i terapia afazji, diagnoza i terapia dzieci moczących się, diagnoza i terapia jąkania , diagnoza dziecka krzywdzonego, diagnoza i terapia Zespołu Aspergera, diagnoza i terapia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, diagnoza i terapia stresu potraumatycznego..

Godziny pracy :

Poniedziałek : 9.35 – 11.45

Wtorek           13.15 – 14.30

Środa             14.35 – 15.20

Czwartek        12.30 – 16.10

Piątek             9.45 – 11.45

Psycholog szkolny :

• Gwarantuje życzliwą atmosferę, pełną akceptację i zrozumienie
  • Słucha , obserwuje, prowadzi rozmowy
  • Uświadamia mechanizmy działania, podpowiada jak można lub jak należy coś zmienić
  • NIE ZMIENIA  nikogo / za zmianę odpowiedzialna jest osoba zgłaszająca się do psychologa/
  • Każdy, kto przychodzi, jest dla niego  BARDZO WAŻNĄ OSOBĄ
  • Jeśli masz takie życzenie, Twoje problemy zostaną objęte tajemnicą / psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa/
  • Problemy ma każdy i każdy na swój sposób radzi sobie z nimi. Jeżeli Twój sposób jest według Ciebie mało skuteczny, zwróć się do psychologa, który spojrzy na Twoją sprawę obiektywnie i będzie w stanie Ci pomóc

Nie obawiaj się, że będziesz miał trudności z tym , jak zacząć rozmowę, to psycholog będzie wiedział jak prowadzić rozmowę i zapewnić Ci przyjazną atmosferę

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie
  • masz problemy rodzinne i osobiste
  • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
  • chcesz podzielić się swoją radością
  • chciałbyś z kimś porozmawiać
  • chciałbyś pomóc innym ale nie wiesz w jaki sposób
  • chciałbyś zwiększyć swoje możliwości uczenia się
  • nie radzisz sobie z nieśmiałością
  • chciałbyś poznać swoje zdolności i umiejętności by móc zaplanować dalszy swój rozwój w przyszłości

Spotkaj się ze szkolnym psychologiem, a wspólnie poszukamy rozwiązań i odpowiedzi.

Jako doradca zawodowy prowadzi zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach siódmych.

Psycholog szkolny prowadzi również konsultacje z rodzicami, udziela porad, na które serdecznie zaprasza rodziców uczniów.

październik 2019