Mistrzostwa Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W sobotę, 9 kwietnia, w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wystartowało 15 drużyn dziewcząt z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego i suwalskiego.

Każdy zawodnik dziesięcioosobowej drużyny miał za zadanie pokonać dystans 800 m po nierównym, pagórkowatym i piaszczystym terenie. Rewelacyjnie spisały się uczennice z naszej szkoły podstawowej, zajmując pierwsze miejsce. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku drużyna naszych dziewcząt zajęła trzecie miejsce. Awans do Mistrzostw Województwa uzyskało 5 pierwszych drużyn. Finał Wojewódzki odbędzie się 9 kwietnia, także w Przewięzi. Skład drużyny dziewcząt, łącznie z rezerwowymi: Karolina Tułazińska, Angelika Ostapowicz, Weronika Zajkowska,  Dominika Ostapowicz, Julia Sobolewska, Ewelina Klejps, Katarzyna Sobolewska, Iwona Bienasz, Julia Marinicz, Gaja Szlegier, Zosia Połubińska i Ola Tober. Opiekun: Izabela Chabasińska i Agnieszka Klukowska.
Wyniki zawodów:
1. SP nr 3 Augustów - 45pkt