XI Konkurs Recytacji Prozy

27 lutego 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej w Białymstoku odbyła się XI edycja Konkursu Recytacji Prozy.
Konkurs ma na celu rozwijanie zdolności aktorskich młodych ludzi. Wzięli w nim udział najlepsi recytatorzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.

Nasze gimnazjum reprezentowały trzy uczennice – Sandra Bożewicz, Julia Jakuć oraz Klaudia Michałowska z klasy III Ga, które były przygotowywane do konkursu pod pilnym okiem Pani Dyrektor – Wiesławy Chrulskiej.
Recytację oceniali specjaliści: Łucja Grzeszczyk – aktorka Białostockiego Teatru Lalek, Katarzyna Zalesko – instruktorka teatralna oraz profesor Dariusz Kulesza – literaturoznawca z Instytutu Filologii Polskiej.
Poziom konkursu był wysoki, co nie przeszkodziło w niczym naszym uczennicom. Z następującymi wynikami dziewczęta ukończyły rywalizację: Sandra Bożewicz – II miejsce,  Julia Jakuć – podziękowanie za udział,  Klaudia Michałowska – wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Patrycja Prawdzik, kl. IIIGa