Event lekkoatletyczny trzecioklasistów

W czwartek 21 kwietnia, w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas III. W zawodach uczestniczyły 10 osobowe drużyny oraz rezerwowi ze wszystkich klas trzecich.

Dzieci miały do pokonania 5 konkurencji.
1. Bieg przez płotki.
2. Skoki dodawane.
3. Rzut oszczepem.
4. Rzut piłeczką do celu.
5. Rzut gumową kula na odległość z klęku.
Do pomocy w organizację zaangażowane były wszystkie dziewczynki z klasy I g ,a które już po raz trzeci współtworzyły szkolną imprezę sportową. Swoje zadanie wykonały jak zwykle perfekcyjnie, za co organizatorzy dziękują i gratulują.
Zabawa była bardzo emocjonująca. Dzieci świetnie się bawiły, na poważnie podchodziły,  jak do profesjonalnych zawodów. Przez ostatnie dni, tygodnie wychowawcy klas, sumiennie przygotowywali uczniów do danych konkurencji. Wszystkie rzuty, skoki i biegi były o wiele efektywniejsze, niż przy pierwszym, szkoleniowym evencie.
Pierwsze miejsce, z taką samą ilością punktów, otrzymały dwie klasy: III as i III c, drugie miejsce klasa III b, trzecie klasa III ei, wyróżnienie klasa III d. Tak naprawdę to wszyscy zawodnicy, biorący udział w imprezie są zwycięzcami, bo każdy wykonał swoje zadanie po mistrzowsku, z dużym zaangażowaniem i na miarę własnych możliwości.  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo.

Organizatorzy: Izabela Chabasińska, Elżbieta Piekarska i Marcin Kłoczko.