Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Klasy sportowe

W naszej szkole funkcjonują klasy sportowe. Realizują one rozszerzony program z wychowania fizycznego do 10 godzin tygodniowo  (4h zajęć programowych oraz 6h zajęć z dyscypliny kierunkowej).

Od lat uczniowie naszych klas sportowych osiągają wysokie sukcesy sportowe, zdobywają medalowe miejsca nie tylko w województwie, ale i w kraju. Na przełomie trzech ostatnich lat zdobyliśmy 3 miejsce w Polsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, 5 miejsce w piłce ręcznej chłopców i 6 miejsce w piłce nożnej chłopców. Od lat nasza szkoła zajmuje czołowe miejsca w województwie podczas podsumowania kalendarzowego roku sportowego. Zdobywamy wysokie miejsca na Podlasiu nie tylko w kierunkowych dyscyplinach naszych klas sportowych, ale również w biegach narciarskich, jeździe na łyżwach czy unihokeju.

Zadaniem klas sportowych jest stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych, dążenie do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania na przedmiotach dydaktycznych, umożliwienie uczniom uczestniczenia w zawodach sportowych, zgrupowaniach, obozach kondycyjnych i rekreacyjno-sportowych. Staramy się uatrakcyjniać uczniom udział w bogatej ofercie wycieczek szkolnych i imprez rekreacyjnych.

Z perspektywy lat zauważamy, że nauka w klasach sportowych to nie tylko prozdrowotne wychowanie w duchu sportowym, ale również kształtowanie bogatych osobowości, umiejętności współpracy w grupie czy samodyscypliny. Jest to przede wszystkim świetna trampolina w zdrowe i twórcze dorosłe życie.

 

 

   

 


   

 

      
wrzesień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 688 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów