Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas ,,Tak, Pomagam!”

  Człowiek we współczesnym świecie nigdy nie powinien być samotny, opuszczony czy głodny, a już niedopuszczalna jest taka sytuacja w czasie jakichkolwiek świąt. Z tego powodu Caritas Polska pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

  Z pomocą przychodzą również członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, włączając się dwa razy w roku w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam!" organizowaną przez tą charytatywną instytucję.

 • Pracowity grudzień pełen dobrych uczynków.

  Grudzień to bardzo pracowity miesiąc. Świąteczne porządki, przygotowywanie potraw, które trafią na bożonarodzeniowe stoły, zakupy, również te w imieniu Świętego Mikołaja:)  Uczniowie  i pracownicy szkoły także postanowili włączyć się w wir przygotowań i sprawić niektórym nieco radości.

 • Der schönste Adventskalender

  Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 • Coroczny kiermasz bożonarodzeniowy

  13 grudnia 2018 r. opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych z różnorodnych materiałów przez uczniów naszej placówki.

  Większość prac powstała podczas lekcji plastyki pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk. Pomocą służyli także rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały. Efekt końcowy budził zachwyt kupujących, którzy ku uciesze wolontariuszy z SKC, chętnie nabywali te ręcznie wykonane ozdoby.

 • Dzień Postaci z Bajek

  Dnia 4 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach całorocznej rywalizacji „Klasa z klasą” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Zadanie polegało na wcieleniu się w swojego ulubionego bohatera. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i szkolne korytarze wypełniły się rycerzami, księżniczkami, krasnoludkami, milusińskimi zwierzątkami i innymi wielobarwnymi bajkowymi postaciami.

   

 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu

  Wspaniale spisali się nasi uczniowie klas pływackich w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu. W dniach 30.11-01.12.2018 r. na pływalni w Suwałkach wzięło udział ponad 300 zawodników z 13 klubów. Nasi uczniowie w składzie: Aneta Staniszewska, Oliwia Daniszewska, Kacper Krzywicki, Dawid Biernacki, Natalia Skowrońska, Jan Adamowicz, Bartosz Bujnowski, Michał Olszewski, Aleksandra Wiżynis, Julia Wawiórko, Klaudia Dobrowolska, Aleksandra Dobrzyniewicz, Kinga Wachowiak, Wiktoria Wielgat, Jakub Karpiński, Dominik Krzyżewski, Damian Oleksy, Kacper Siemianowicz, Bartosz Olszewski wywalczyli w sumie aż 16 medali.

   
© ZSS Augustów