Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Samorząd Szkolny

Dzień Pączka, czyli Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek to jedyny dzień w roku, w którym z reguły nikt nie zważa na ilość spożywanych słodyczy i liczenia kalorii. W tym dniu zgodnie z tradycją na wszystkich stołach królują pączki. My również 28.02.2019r. obchodziliśmy taki dzień w szkole. Stoisko ze słodkim przysmakiem tj. pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą przygotował Samorząd Uczniowski.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeId00ef98203e

Zgodnie z tradycją w ostatni czwartek karnawału dozwolone jest objadanie się. Przesąd mówi, że kto nie zje w Tłusty Czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Dlatego z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, iż Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy będą mieli zagwarantowane szczęście do końca roku, albowiem po pączkach nie został nawet najmniejszy ślad.

Szkoda niestety, że Tłusty Czwartek jest tylko raz w roku…

 Opiekunowie SU

 

"Bez miłości jak bez słońca – przeżyć trudno." – Walentynki 2019

Po dniu "Szalonej Fryzury", kiedy to uczniowie puścili wodze fantazji i wyczesali fantazyjne fryzury, który odbył się w naszej szkole jeszcze przed feriami 15.01.2019r. przyszedł czas na Walentynki. Dnia 14.02.2019r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zakochanych.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeId5657647862

Wzorem lat ubiegłych działała "Poczta Walentynkowa", każdy mógł przesłać swojej sympatii kartkę z życzeniami, cichym wyznaniem, bądź piękną różę. Podczas przerw słuchaliśmy romantycznych utworów. Również tego dnia odbył się kolejny etap całorocznej rywalizacji pod hasłem "Klasa z klasą".  Zadaniem uczniów było przyjście do szkoły z elementem czerwonej garderoby oraz wykonanym własnoręcznie "serduszkowym" kotylionem. Uczniowie chętnie podjęli się wyzwania i na szkolnym holu dominował tego dnia czerwony kolor miłości. Chętne osoby mogły skorzystać z "walentynkowej fotobudki" przygotowanej przez SU. Dzień upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze, jednak pamiętajmy aby uczucia okazywać sobie nie tylko od święta.

Opiekunowie SU

Szaleństwo „fryzur”

Uwaga! Szalejemy!
Po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Szalonej Fryzury. Wielu uczniów mogło się pochwalić  oryginalnymi, ładnymi, kolorowymi fryzurami. Uczniowie, którzy przyszli do szkoły pięknie uczesani, zdobyli dodatkowe punkty dla klasy w ramach akcji „ Klasa z klasą”. Prym wiodły dziewczęta z pięknie zaplecionymi warkoczykami, kokami, przypiętymi kokardami, kwiatami. Chłopcy woleli mieć na głowie irokeza i eksperymentowali z  kolorami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeId3f4fc29080

Gratulujemy ciekawych pomysłów i podziwiamy kreatywność niektórych osób. Grunt to dobra zabawa!

Samorząd Uczniowski

 Dzień Postaci z Bajek

Dnia 4 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach całorocznej rywalizacji „Klasa z klasą” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Zadanie polegało na wcieleniu się w swojego ulubionego bohatera. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i szkolne korytarze wypełniły się rycerzami, księżniczkami, krasnoludkami, milusińskimi zwierzątkami i innymi wielobarwnymi bajkowymi postaciami.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeId52ecaab725

Również wychowawcy wsparli swoich podopiecznych przebierając się tego dnia. Przedstawiciele SU skrupulatnie sprawdzili przebrania przyznając punkty. Dziękujemy serdecznie za podjęcie wyzwania i zachęcamy do dalszej rywalizacji. Nagrody czekają.

                                                                                                                                                             Opiekunowie SU 

Dzień Spódnicy i Krawata w Trójce

W tym roku Samorząd Uczniowski po raz koleiny prowadzi akcję „Klasa z klasą”. 
31 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy i Krawata. Zadaniem uczniów było w tym dniu ubranie spódnicy lub nałożenie krawata albo muszki. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w doborze stroju. Gratulujemy pomysłów.

Każda klasa, która włączyła się do zabawy, otrzymała punkty.  Pamiętajcie, im więcej osób weźmie udział w zabawie,  tym bardziej wzrasta szansa na wygraną.

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeId5c272e8e04

Czekają na Was kolejne zadania w rywalizacji „Klasa z klasą”. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność. 

Samorząd Uczniowski

 

Wybory już za nami...

3 października odbyły się poprzedzone kampanią wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Do pracy w zarządzie zgłosili się następujący uczniowie:

  1. Iwona Bienasz kl. 3ga
  2. Weronika Bułak kl. 8ei
  3. Justyna Karbowska kl. 8ei
  4. Wiktoria Wróblewska kl. 8ei
  5. Agnieszka Stachurska kl. 8ei
  6. Amelia Iwanow kl. 7d
  7. Wiktoria Wołonsewicz kl. 7d
  8. Aleksander Łoboda kl. 6c
  9. Bartosz Kwoska kl. 6c   

View the embedded image gallery online at:
http://www.sp3augustow.pl/samorzad-szkolny.html#sigFreeIda0ef19c843

W głosowaniu wzięło udział 407 uczniów z klas 6,7, 8 SP i 3G oddając 400 głosów ważnych. Największą liczbę głosów uzyskała Iwona Bienasz (161głosów) zostając przewodniczącą Zarządu SU. Zastępcą została Amelia Iwanow (89 głosów). Wszystkie pozostałe osoby weszły w skład zarządu.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie SU

 

   

 


   

 

      
październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów