Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Mini Siatkówka nie musi być nudna !!!

  Najmłodsi  adepci  siatkówki,  ćwiczący  przy UKS CENTRUM AUGUSTÓW, rozpoczęli swoją przygodę z  piłką siatkową . Chłopcy z rocznika 2007 i 2008 pod opieką TOMASZA KUŹMICKIEGO biorą  udział w Ogólnopolskich Turniejach KINDER + SPORT. Zawody odbyły w Suwałkach i Gibach,  gdzie na czterech boiskach młodzi zawodnicy rozgrywali  swoje mecze. Poziom rozgrywek był wyrównany, ale emocje dorównywały tym, które znamy z największych siatkarskich parkietów.

 • Witamy, Wiosno!

  Hucznie i radośnie powitaliśmy nową porę roku - wiosnę. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji.

  Można było kupić zwierzątka zrobione z balonów albo pomalować swoje twarze. Na łasuchów czekały ciasta, ciasteczka i babeczki. Uczennice gimnazjum przygotowały pokaz baniek mydlanych. Szkolne korytarze zapełniły się biedronkami, pszczółkami, kwiatami. Wielu uczniów miało w tym dniu jakiś akcent wiosenny, np. przypięty kwiat lub wiosenne przebranie. Niektóre klasy wybrały się do kina na ciekawy seans filmowy.

 • Gość w dom, Bóg w dom…

  Gdy w nasze progi przychodzi gość wówczas w sercach gości radość. Nasza Wspólnota szkolna miała zaszczyt pojąć  szczególnego Gościa, który przyniósł nam Boże błogosławieństwo i pasterskie słowo.

  Dnia 5 marca 2018 r. J. E. Ks. Biskup Jerzy Mazur rozpoczął wizytację kanoniczną w szkołach znajdujących się na terenie parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to wydarzenie, które według przepisów prawa kanonicznego, odbywa się w każdej parafii co pięć lat. W tym roku tę radość mogliśmy wspólnie przeżywać w naszej szkole. Ks. Biskup wyraził wielkie pragnienie spotkania się z naszą rodziną szkolną. Przyszedł do nas jak prawdziwie kochający Pasterz.

 • XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

  Z wielką radością, dumą i satysfakcją zawiadamiamy, że Anna Gorajewska uczennica kl. III ga naszej szkoły zdobyła I miejsce w diecezjalnym etapie XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe dla uczniów szkół gimnazjalnych.

  Ta prestiżowa Olimpiada, której honorowym patronatem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole 8 marca 2018 r. Św. Maksymilian– Szaleniec Maryi i jej rycerz oraz Męczennik z Oświęcimia na stałe wszedł do naszej historii jako niezwykły człowiek, który dobrowolnie oddał swoje życie, wybierając śmierć głodową za skazanego na śmierć współwięźnia.

 • Wiosenne pomaganie!

  Święta za pasem. A jak święta to i zakupy, i wypieki , i wielkanocny królik z prezentami. Nie dla każdego to takie proste i oczywiste. Niektórzy o zbliżających się uroczystościach myślą ze strachem w oczach, bo wiążą się one z wydatkami. Dlatego z tak wielką radością przyjęliśmy wiadomość o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Uczniowie naszej szkoły, pracujący na rzecz innych w Szkolnym Ruchu Czystych Serc, dołączyli do akcji i w trzech augustowskich sklepach: „Kaufland” , „Strokrotka” i „u Bernatowicza”. Zachęcali  mieszkańców Augustowa do podzielenia się swoimi zakupami z najbardziej potrzebującymi.  Produkty żywnościowe trafiły do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Fundacji CORDIS. W akcji wzięło udział 9 wolontariuszy Szkolnego Ruchu Czystych Serc, którym bardzo za pomoc dziękujemy.

 • Awans do finału województwa w pływaniu SP 3 Augustów

  W sobotę 17 marca 2018 na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego odbyły się zawody w pływaniu drużynowym grupy północnej. W rywalizacji uczestniczyły szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa, w sumie wystartowało 12 reprezentacji. W klasyfikacji generalnej Igrzysk Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z  SP 10 z Suwałk. Bardzo dobrze spisali się również w tych zawodach uczniowie SP 3 Augustów.

 • Spotkanie z komedią

  12 lutego 2018 roku uczniowie z klasy IIIGci  IIGci wraz z opiekunami udali się do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w celu obejrzenia spektaklu pt. „W krzywym zwierciadle, czyli od komedii do groteski”.

  Przedstawienie to opowieść o niespełnionym i zdesperowanym pisarzu, który z powodu trudnej sytuacji życiowej musi podjąć się zadania wbrew swoim wewnętrznym przekonaniom. Zostaje mu zlecone napisanie scenariusza do serialu komediowego, jednakże produkcja ta musi spodobać się masowej  widowni. Bohater inaczej niż przeciętni odbiorcy rozumie gatunek, jakim jest komedia. Według niego definiują ją dzieła Aleksandra Fredry  czy też Moliera.

 • Szkolne rekolekcje wielkopostne 2018 r. „Jak być misjonarzem dziś w Afryce i w Augustowie”

  Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła.

  W  naszej szkole odbyły się one 22.02.2018r. i 23.02.2018r. (czwartek i piątek). W tym roku poprowadziły je Siostry Służki NMP Niepokalanej: s. Katarzyna Grzybowska misjonarka z Rwandy i s. Jolanta Kostrzewska misjonarka z Konga, które dotarły do nas dzięki siostrze Wandzie Łomża z Podkowy Leśnej, która była kierowcą zakonnic.

  Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych: klasy I – III, IV– VI i VII, II – III gimnazjum.

   
© ZSS Augustów