Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Wycieczka do Parku Naukowo- Technologicznego Polska- Wschód w Suwałkach

  Dnia 14 maja 2018 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Naukowo- Technologicznego Polska- Wschód w Suwałkach, która odbyła się w ramach realizacji projektu „Edukompetentni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W planie mieliśmy zwiedzanie trzech laboratoriów.

 • BYLIŚMY NAJLEPSI W ORIENTACJI SPORTOWEJ

  14 maja odbył się IV Puchar Burmistrza Augustowa w Orientacji Sportowej. Udział wzięły szkoły nie tylko z augustowskiego powiatu, ale również i Suwałk, w sumie - 87 uczestników. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja z siódmymi klasami. Podział był również na chłopców i dziewczęta. Rywalizacja odbyła się indywidualnie i zespołowo. Do wyniku drużyny liczyły się trzy najlepsze biegi indywidualne z danej szkoły. Najlepsza trójka otrzymywała medale, a szóstka pamiątkowe dyplomy. Nasza szkoła startowała we wszystkich kategoriach.

 • Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce szkół podstawowych

  12 maja na augustowskim stadionie lekkoatletycznym przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 100 uczniów ze szkół augustowskiego powiatu. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: 60 m, 200 m, 600 m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 60 m. Awans do Mistrzostw Grupy Północnej, które odbędą się w Olecku 22 maja, uzyskiwało 7 najlepszych zawodników w każdej konkurencji, a trzech najlepszych - medale.

 • Mistrzostwa grupy w czwórboju lekkoatletycznym

  8 maja, w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło trzynaście drużyn chłopców oraz dwanaście drużyn dziewcząt z powiatów: augustowskiego, sokólskiego i suwalskiego. Każda drużyna składała się z sześciu zawodników, a do punktacji całej drużyny liczyły się wyniki pięciu najlepszych. Każdy uczestnik miał do zaliczenia 4 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

 • Projekt edukacyjny "Witaj Majowa Jutrzenko"

  Dnia 26.04.2018r. w naszej szkole odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej pod opieką pani Doroty Dyjuk, pani Katarzyny Sieńkowskiej, pani Marzeny Kiewlak oraz pana Dariusza Sikorskiego przygotowali występ.

  O godzinie 11.00 uczniowie i nauczyciele tłumnie zebrali się w hollu szkoły, aby obejrzeć efekt wielotygodniowej pracy, a także wspólnie upamiętnić ważny dla polskiej historii dzień. Znakomite dekoracje i elementy wystroju, a także odpowiednio dobrane do epoki stroje, pozwoliły przenieść się w minione czasy i tym samym poczuć podniosłą atmosferę oraz wagę wydarzenia.

 • Młodzi przedsiębiorcy

  11 maja nasi uczniowie z klas VII wzięli udział w zajęciach pt „Spotkanie z przedsiębiorcami” w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach w ramach projektu „Edukompetentni”. Podczas zajęć mieli możliwość tworzenia biznes planów, jak również dowiedzieli się ciekawych informacji związanych z przedsiębiorczością. Została nakreślona im sylwetka przyszłego przedsiębiorcy, dzięki temu dowiedzieli się czym powinien cechować się przyszły „biznesmen” , ponieważ nie tylko ilość kapitału jest tu ważna ale również istotne są takie cechy jak: odwaga, ambicja, pewność siebie, dynamizm działania, duża aktywność, kreatywność i oczywiście odrobina ryzyka- również tu nie zaszkodzi.

 • MIĘDZYSZKOLNA RYWALIZACJA KLAS III

  W środę 9 maja klasa IIIa wraz z wychowawcą udała się do SP4 na Ogólnomiejski VI Turniej Sprawnościowy Klas Trzecich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4.
  W zawodach startowało 5 drużyn reprezentujących augustowskie szkoły. Organizatorom nie zabrakło pomysłów, zatem konkurencje były urozmaicone i ciekawe, ale nie zawsze łatwe. Z doświadczenia wiemy, że to, co wydaje się proste, często przysparza nie lada trudności, np. strzał z niewielkiej odległości do małej bramki, nie każdemu wychodził celnie…

 • XV Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych

  25 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyła się  XV Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych.  Spartakiadę jak co roku gospodarze rozpoczęli od uroczystego odśpiewania hymnu szkoły, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie Spartakiady i przemarsz wszystkich uczestników drużyn biorących w niej udział.

 • Drogi Gimnazjalisto- już czas podjąć decyzję!

  Nasza szkoła od wielu lat stara się, aby nasi gimnazjaliści dokonywali prawidłowego wyboru związanego z ich przyszłym kierunkiem kształcenia. To, że kończą naszą szkołę nie znaczy, że chcemy ich wypuścić bez wsparcia. Jako szkoła z tytułem „Szkoła Odkrywców Talentów” staramy się wspierać naszych wychowanków w poszukiwaniu ich talentów czy też rozwijać w nich ich zainteresowania.  Wiadomą sprawą jest to, że wybór kierunku kształcenia związany jest ściśle z przyszłym zawodem.

 • Poetyckie sukcesy kl. I-III

  27 kwietnia 2018 r. w MDK w Augustowie odbyły się eliminacje miejskie XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”. Od kilku lat naszą szkołę w tych eliminacjach reprezentują zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetyckie igraszki” dla klas I-III. W tym roku, a dokładnie 13 kwietnia komisja konkursowa spośród 28 uczestników wyłoniła czterech zwycięzców.

   
© ZSS Augustów