Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Augustowska Trójka dwukrotnie medalistą województwa w pływaniu drużynowym!

  W środę 27 marca 2019r. odbył się w Augustowie Finał Województwa Igrzysk Dzieci w Pływaniu Drużynowym. Na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rywalizowali uczniowie roczników 2006 -2009 z najlepszych drużyn województwa wyłonionych w półfinałach. Reprezentacja SP 3 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyła w tej rywalizacji brązowe medale ustępując jedynie zawodnikom SP 29 z Białegostoku oraz SP 10 Suwałki.

 • Wyjazd naukowy w ramach projektu

  Dnia 22 marca w ramach projektu "Edukompetentni" wraz z opiekunami: p. Katarzyną Wiszniewską i p. Dorotą Choroszewską odwiedziliśmy Suwalski Park Technologiczny. Uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki, poznawaliśmy laboratorium stymulacji medycznych, a także doświadczaliśmy emocji towarzyszących instruktorom karetki pogotowia.

 • Maraton rozwiązywania zadań tekstowych

  22 marca 2019r. w godzinach od 16-tej do 18-tej w naszej szkole odbył się MARATON ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ TEKSTOWYCH. Udział w potyczkach matematycznych wzięli uczniowie klasy 8a i 8ei. Zadaniem uczniów było rozwiązywanie testów matematycznych przygotowujący ósmoklasistów do Egzaminu Ósmoklasisty, który zbliża się wielkimi krokami.

 • Kangur Matematyczny 2019

  21 marca 2019r. (czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. Konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

 • Kwadrans na aerobik

  W zdrowym ciele zdrowy duch. Stare przysłowie znane chyba każdemu, ale czy każdy o nim na co dzień pamięta? I, co najważniejsze, wprowadza je w życie? Mamy poważne wątpliwości. Dlatego wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc, uczniowie klasy VIC pod opieką przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego,  przygotowali i przeprowadzili akcję pod tytułem „Kwadrans na aerobik”.

   

 • Finał Grupy Północnej w Pływaniu Drużynowym

  W sobotę 9.03.2019r. odbył się w Augustowie Finał Grupy Północnej w Pływaniu Drużynowym. O godzinie 10.00 na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozpoczęli rywalizację uczniowie rocznika 2006-2009 w ramach Igrzysk Dzieci, a o godzinie 12.00 rywalizowali uczniowie roczników 2005-2003 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie pokazali klasę. W kategorii młodszej chłopcy z SP 3 zwyciężyli pokonując zawodników z Suwałk, drużyna dziewcząt wywalczyła drugie miejsce za uczniami SP 10 Suwałki.  W  kategorii starszej chłopcy zajęli drugie miejsce przegrywając z reprezentantami SP 10 Suwałki, a dziewczęta trzecie miejsce.

  Trenerem dziewcząt w kategorii młodszej był Pan Rafał Jeruć, a chłopców Katarzyna Łebska. Za gimnazjum odpowiadała Pani Halina Poźniakowska. Finał Igrzysk Dzieci zostanie rozegrany 27.03, a Igrzysk Młodzieży Szkolnej 28.03 o godzinie 11.00 w Augustowie.

  Sympatyków pływania zapraszamy serdecznie do dopingowania.

  Wyniki naszych uczniów

   

   

 • Dzień otwarty

  4 marca 2019r. nasza szkoła otworzyła swoje progi dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Nauczyciele powitali gości i przedstawili szeroką ofertę zajęć odbywających się w naszej placówce. Odwiedzający mieli okazję porozmawiać z dyrekcją, pooglądać wystawy prac naszych uczniów, zapoznać się osiągnięciami sportowymi naszych wychowanków w postaci zdobytych licznych pucharów, medali i dyplomów. Mogli obejrzeć kolekcję zdjęć z uroczystości szkolnych.

 • Die Jahreszeiten

  1 marca uczniowie klasy II b biorący udział w innowacji pedagogicznej „Deutsch kein Problem” wystawili na głównym holu swoją wystawę prac pt. Die Jahreszeiten (pory roku). Uczniowie ci uczą się języka niemieckiego od klasy pierwszej, a jak wiadomo nauka powinna wiązać się również z zabawą i przyjemnością.

 • Dzień Pączka, czyli Tłusty Czwartek

  Tłusty Czwartek to jedyny dzień w roku, w którym z reguły nikt nie zważa na ilość spożywanych słodyczy i liczenia kalorii. W tym dniu zgodnie z tradycją na wszystkich stołach królują pączki. My również 28.02.2019r. obchodziliśmy taki dzień w szkole.

   
© ZSS Augustów