Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Slow Life Slow Food czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!

W maju i czerwcu 2019 r. po raz czwarty udało się w Szkole Podstawowej nr 3 realizować działania w ramach akcji Slow Life Slow Food. Akcji bardzo ważnej, bo promującej zdrowy, wolny od nałogów, oparty na racjonalnej diecie styl życia.

W ramach zaplanowanych działań odbyły się zajęcia sportowe dla wybranych  dzieci z klas I-II, mecz piłki siatkowej dla uczniów klas ósmych. Wszystkie klasy IV, V, VI oraz VII (łącznie 553 uczniów), dzięki uzyskanemu z Urzędu Miasta dofinansowaniu, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez dietetyka.  Pani dietetyk nie tylko zapoznała uczniów z zasadami zdrowego, racjonalnego żywienia, ale miała dla każdego dziecka przygotowaną zdrową przekąskę.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne. Uczeń, który ma świadomość konieczności dbania zdrowe ciało i psychikę jest silniejszy, mniej skłonny do sięgania po używki.

Dziękujemy pani dietetyk Martynie Oborskiej za przeprowadzenie edukacji wśród uczniów naszej szkoły, panu Tomaszowi Kuźmickiemu i Rafałowi Harasimowi za organizację zajęć sportowych.

K. Kwoska
P. Nosalik

   

 


   

 

      
luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów