Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

„Srebrna Jodła” – sukces grupy młodszej Zespołu „Bystry”

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Rada Artystyczna festiwalu zaprosiła grupę młodszą Zespołu Tańca Ludowego „BYSTRY” na  46 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „KIELCE -2019”, który odbył się w dniach 11- 17.07.2019r. w Kielcach.

W programie wymienionej imprezy oprócz występów konkursowych i pokazowych zorganizowane były czterodniowe warsztaty artystyczne dla członków zespołów tanecznych jak i wokalnych oraz wycieczki krajoznawcze, zajęcia integracyjne oraz zabawy rekreacyjne.

W dniu 11.07.2019r. około godziny 7 młodzi artyści „Bystrego” wyjechali z Augustowa do Kielc, aby zaprezentować swoje umiejętności taneczno – wokalne, tańce i pieśni regionu kurpiowskiego.

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury umiejętności prezentowały zespoły taneczne różnych kategorii. Każdy występ oceniali wykwalifikowani jurorzy, ich werdykt był podstawą do przyznania wykonawcom festiwalowych nagród podczas koncertu galowego na Kadzielni - Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. To był najważniejszy moment dla naszych uczestników festiwalu, ponieważ trzeba było zmierzyć się z ponad 340 artystami z Polski, Ukrainy i Kanady. Jak przysłowie mówi  „Chcieć to znaczy móc” – młodzi artyści zdobyli II miejsce, co oznaczało, że otrzymali „Srebrną Jodłę 2019” w kategorii: zespoły reprezentujące folklor polski.

Jak już wspomniano, w programie wyjazdu Zespołu „Bystry” (grupy młodszej) jednym z punktów były warsztaty artystyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę tańca ludowego i klasycznego, Panią Zofię Czechlewską (tancerka ZPiT „Śląsk”) i Annę Budnicką (pedagog tańca w KTT). Zajęcia wzbogaciły warsztat artystyczny, młodzież poznała nowe techniki taneczne, tańce ludowe oraz elementy klasyki tańca.

Oprócz warsztatów Bystrzacy zwiedzili Ziemię Świętokrzyską (Zamek w Chęcinach, Dąb Bartek, Jaskinia Raj i Centrum Neandertalczyka, Bazylikę Mniejszą na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe z Sanktuarium Józefa Piłsudskiego z Ogrodem Włoskim, Park Kadzielnia). Każdy dzień pobytu w Kielcach zakończony był przygotowanymi przez organizatora festiwalu- Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - spotkaniami integracyjnymi z innymi grupami biorącymi udział w warsztatach. Były to ogniska, dyskoteki, zawody sportowe i zabawy integracyjne, itp.

17.07.2019r. po wykwaterowaniu się, grupa wyruszyła w drogę powrotną. Korzystając z okazji, zajechała do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie.

Wyjazd zorganizowała pani Halina Poźniakowska - kierownik artystyczny i choreograf zespołu „Bystry” we współpracy z Towarzystwem Młodego Krechowiaka i Kuratorium Oświaty w Białymstoku. To dzięki nim dzieci z „trójki” mogą rozwijać się muzycznie, tanecznie i osiągać znaczące sukcesy a przy tym zwiedzać piękne zakątki naszego kraju.

 

   

 


   

 

      
sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 430 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów