Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • SP 3 Augustów - mistrzynie województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m

  20 października 2018r. w Augustowie został  rozegrany  Finał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 10x800 M.

  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Augustowa wywalczyły w Finale  I miejsce. W Finale startowało 18 zespołów z całego województwa podlaskiego.

 • Szkolny konkurs "Łamańce językowe"

  "Gżegżółka grzała grzańca", "Wróbelek Walerek miał mały werbelek", "Pchła pchłę pchła"... Potraficie to wymówić? A może przynajmniej chcielibyście spróbować? W tę środę 17.10.2018r. z takimi łamańcami językowymi i trudnymi rebusami polonistycznymi mieli okazję zmierzyć się przedstawiciele klas czwartych w szkolnym konkursie ph. Łamańce językowe zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

 • Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit deutsch. Z niemieckim w drogę”

  Na początku października dotarła do naszej szkoły wspaniała wiadomość. Uczniowie klasy II b zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego, dzięki czemu wygrali oni dla naszej szkoły nagrodę rzeczową w postaci zestawu do nauki języka niemieckiego – gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę” zorganizowali Goethe Institut, Ambasada Niemiec, Wydawnictwo LektorKlett.

 • Pokaz Talentów Muzycznych

  W dniu 15.10. 2018r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole odbył się pokaz talentów muzycznych. Swoje umiejętności wokalne mieli okazję zaprezentować uczniowie klas 3 – 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum. Szeroki repertuar wybranych utworów zadowolił fanów muzyki disco polo, jak również słuchaczy bardziej ambitnych wykonawców muzyki anglojęzycznej.

 • Konkurs - "Bukiet dla mojej Pani"

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. „Bukiet dla mojej Pani”.  Młodzi twórcy wykazali się zdolnościami artystycznymi oraz wrażliwością plastyczną. 

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzancki bieg na przełaj

  8 października uczniowie z klas 8 bs i 7 as wraz z opiekunami Izabelą Chabasińską, Agnieszką Klukowską i Krzysztofem Bogdańskim wzięli udział w „Biegu na przełaj” zorganizowanym przez leśniczego Karola Chodkiewicza. To druga lekcja z cyklu imprez pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości” zorganizowanych przez Nadleśnictwo Augustów z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości.

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzanckie Grądziki

  Na przełomie września i października z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch lekcjach historii pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości”. Pierwsza lekcja dotyczyła życia partyzantów na naszych terenach.

 • (Nie)typowy Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce”

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr  3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie rozpoczęły się standardowo. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska powitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Miasta Augustowa Wojciecha Walulika, Kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia, przedstawicieli Rady rodziców, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 • Wybory już za nami...

  3 października odbyły się poprzedzone kampanią wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

 • Prezentacja folkloru augustowskiego na Cyprze

  W każde wakacje nasz augustowski Zespół Tańca Ludowego Bystry pod przewodnictwem Haliny Poźniakowskiej wyjeżdża na duży zagraniczny festiwal. W tym roku spośród wielu zaproszeń zdecydował się zagościć na 5 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego Beyarmudu na Cyprze Północnym. Był to dla naszych Bystrzaków bardzo ważny festiwal, ponieważ organizowany był przez CIOFF, czyli Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, która zrzesza zespoły folklorystyczne o bardzo wysokim poziomie.

 • Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

  W dniach 13.09.2018 r.- 14.09.2018 r.- opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację poważnie chorego chłopca uczącego się w naszej szkole. Wypieki  w ogromnych ilościach dostarczali uczniowie, rodzice i nauczyciele, razem - 105 ciast. Niektórzy zamiast słodkości przynosili też pieniądze.

   
© ZSS Augustów