Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Zdrowy bufet, dużo sportu i mądre rady pani dietetyk!

  Wakacyjne rozprężenie? Nic podobnego!!!  Już po raz trzeci organizowaliśmy w naszej szkole akcję Slow life slow food. Akcję ogromnie ważną, bo promującą zdrowe życie: bez nałogów, z dużą ilością sportu i zdrową, racjonalną dietą. W tym roku dzięki finansowaniu wsparciu Urzędu Miasta, mogliśmy zaproponować naszym uczniom nie tylko zdrowy bufet i atrakcyjne zajęcia sportowe, czy pogadanki profilaktyczne,  ale i spotkania z panią dietetyk Ewą Muczyńską.

 • „Fajna”, mądra wyprawa, chociaż tak blisko…

  „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Znane przysłowie nie sprawdziło się w naszym przypadku. 06.06.2018 dwie klasy naszej szkoły- kl. VII D i II Gb ze swoimi paniami wychowawczyniami: Anną Jankowską i Izabelą Bogdanowicz uczestniczyły w trzecim, ostatnim Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach.

 • Wyjazd edukacyjny do Centrum Przyrodniczego Uniwersytetu w Białymstoku

  Dnia 21 marca 2018r , w pierwszy dzień wiosny , uczniowie klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Przyrodniczego im. prof. A Myrchy na Uniwersytecie w Białymstoku. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu EDUKOMPETENTNI.

 • Akcja „Moje Wielkie Serce”

  Jak co roku, tak też i w tym zorganizowana została akcja pt. „Moje Wielkie Serce”. Uczniowie klas I-III mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu plastycznego, ale co najważniejsze poprzez te prace pokazali nam co dla nich w życiu jest ważne. Okazało się, że okazywanie szacunku, pomocy, wsparcia w potrzebie to jest to co ich zdaniem kojarzy się im z „Wielkim Sercem”.

 • Projekt wychowawczo-edukacyjny „Wilki-fakty i mity”

   W dniu 8 czerwca 2018r. na terenie szkoły odbyła się prelekcja pt. „Wilki-fakty i mity”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z życiem tych wspaniałych i mądrych zwierząt. Inicjatorem wydarzenia była pani Izabela Bogdanowicz, która zaprosiła na prelekcję panią Barbarę Korzeniecką z Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”.

 • „Piknik z Hospicjum”

  Każdy z nas lubi czuć się pięknym i młodym. W sumie rzadko zastanawiamy się nad upływem czasu i nad tym, co nieuchronne, czyli starością, czasem bardzo trudną, bo starością schorowaną i nierzadko  samotną. Dlatego, gdy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zostali poproszeni o włączenie się w pomoc przy organizacji pikniku dla podopiecznych augustowskiego hospicjum, to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję o włączeniu się w to wspaniałe zdarzenie.

 • Wyjazd edukacyjny do Białowieży

  W ramach realizowanego przez szkołę projektu Edukompetentni uczniowie klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum uczestniczyli 11 czerwca 2018 r. w wyjeździe edukacyjnym do Białowieskiego Parku Narodowego. Poznawanie białowieskiej przyrody rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną Szlakiem Dębów Królewskich, na której mogliśmy podziwiać ponad 150-letnie dęby noszące imiona władców polskich i książąt litewskich. Wędrując nią poznawaliśmy historię Puszczy Białowieskiej, Litwy i Polski od XII do XVIII wieku.

 • MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

   3.06. 2018 r. w niedzielę zorganizowano w Augustowie po raz czwarty „Marsz dla Życia i Rodziny”. Po Mszy Św. w Bazylice NSJ ok. godz. 13.00 ,  uczestnicy nabożeństwa  udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zostali obdarowani balonikami oraz transparentami i przy akompaniamencie orkiestry dętej z Suchowoli przeszli ulicami Augustowa pod amfiteatr. Przemarsz ten  zabezpieczali tzw. wolontariusze porządkowi, uczniowie z naszej szkoły: Anna Klejps, Katarzyna Karpińska, Julia Olszewska, Wiktoria Paszko, Kinga Krawczyk, Gajewski Kuba, Mateusz Mieczkowski, Kuba Karpiński, Maksymilian Jadeszko.

 • Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Studzienicznej

  Życie każdego z nas jest pielgrzymką do Domu Ojca. Na tej drodze jak zawsze wspiera nas i opiekuje się nami Matka Boża. W naszej Diecezji mamy Jej Sanktuarium w Studzienicznej. Co roku w sposób szczególny zaprasza nas Maryja jako swoje dzieci do wspólnego świętowania Odpustu parafialnego przypadającego na Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzieci i młodzież z naszej szkoły w różny sposób wzięła udział w tych Uroczystościach.

 • Kolejne sukcesy sportowe młodych pływaków z SP 3 w Wieloboju Pływackim o Puchar Burmistrza Augustowa 2018

  6 czerwca w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa. Na Augustowskiej pływalni gościło ponad 300 zawodników z 14 klubów. Augustowskie Towarzystwo Pływackie składało się z 38 zawodników, w tym  36 z klas sportowych naszej szkoły

   

 • Miejski Konkurs Ekologiczny

  5 czerwca 2018r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 4, odbył się XVI Miejski Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, składające się z uczniów klas: III B i III Ei. W konkursie wzięło udział sześć zespołów z augustowskich szkół. Każdy zespół miał do wykonania osiem zadań.  Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą  przyrodniczą, jednak najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły.

 • Festiwal Wiedzy

  Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbywają się konkursy i turnieje, których uczestnikami są najzdolniejsi uczniowie naszego powiatu. W tym roku zorganizowano je w sprawdzonej przez szkołę formule Festiwalu Wiedzy. Jednego dnia, 25 maja w godz. 9.30 – 12.00, gmach przy ulicy Mickiewicza 1 zgromadził wyłonionych w szkolnych eliminacjach uczniów, którzy rywalizowali w różnych dziedzinach wiedzy.

 • Najmłodsi na start!

  24 maja i 7 czerwca w naszej szkole odbyły się mistrzostwa klas I – III w biegach przełajowych. Emocji nie zabrakło, nasi najmłodsi uczniowie w szkolnych wyścigach wystartowali po raz pierwszy. Dzieci głośno kibicowały kolegom i koleżankom ze swoich klas. W pierwszej kolejności startowały dziewczynki, a po nich chłopcy. Pierwszo- i drugoklasiści mieli do pokonania dystans ok. 280 metrów, trzecioklasiści trochę dłuższy, ok. 300 m. Bardzo dobrze spisali się wszyscy startujący uczniowie, każdy wykazał ogromnego ducha walki i ukończył bieg w świetnym stylu.

 • Medale na lekkoatletycznych mistrzostwach województwa

  19 maja w Białymstoku odbył się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym. Rewelacyjnie spisali się uczniowie naszej podstawówki. Chłopcy w składzie: Jakub Czajko, Michał Gąsiewski, Mateusz Grabowski, Piotr Zaniewski, Karol Kotarski i Paweł Kulik zajęli trzecie miejsce, opiekunem drużyny był pan Jarosław Radzio. Dziewczynki wypadły również bardzo dobrze zdobywając czwarte miejsce, mimo, że połowa z nich startowała po rannym powrocie z wycieczki. Skład teamu dziewcząt: Ewelina Klejps, Gabriela Koszycka, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Maja Piątek i Julia Simonienko, opiekun – Izabela Chabasińska.

 • MAMO, TATO TO JUŻ LATO- DZIEŃ RODZINY

  Dnia 29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 zebrały się rodziny uczniów klasy Ib. Uczniowie bardzo się ucieszyli, że na ich zaproszenie odpowiedzieli nie tylko rodzice, ale również dziadkowie. Sama nazwa wskazywała, że jest to Dzień Rodziny, więc tego dnia przybyły całe rodziny, by świętować ze swoimi pociechami ten niesamowity dzień. Dzieciaczki postanowiły poprzez swój występ podziękować za wsparcie, które im ich najbliżsi na co dzień okazują. Cała uroczystość pochłonęła nas tak, że czuliśmy się tak jakby to czas stanął w miejscu. Na twarzach zgromadzonych ani przez chwilę  nie dało się zauważyć zmęczenia, zniecierpliwienia.

 • Języki obce- nie są nam obce!

  Nasi uczniowie już od najmłodszych lat mają możliwość nauki języka niemieckiego w naszej szkole. Już drugi rok możemy pochwalić się uzyskanym tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”, który pozyskaliśmy za szereg naszych wspólnych działań. Wszyscy nauczyciele wspólnie z uczniami ciężko pracowali na ten tytuł. Co nie znaczy, że praca ta polegała na jednorazowym wysiłku, ponieważ aby móc szczycić się to nazwą musimy co roku wykazywać się naszymi dokonaniami. Tytuł nas zobowiązuje do coraz to nowszych wyzwań- a to sprawia nam również niesamowitą radość.

 • Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju w Pływaniu Dzieci 10-11 lat

  25 maja w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Drużynowy Wielobój w Pływaniu Dzieci 10-11 lat Makroregionu Północno-Wschodniego będący pierwszym etapem rywalizacji ogólnopolskiej dzieci 10 i 11 letnich. Na augustowskiej pływalni gościło 192  młodych pływaków z 14 klubów.

   
© ZSS Augustów