Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • JASEŁKA OBCOJĘZYCZNE

  Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze można było przekonać się 15 grudnia 2022 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie. 

   

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. Rok temu, ze względów niezależnych od nas, przeprowadziliśmy ją wspólnie z rządowym projektem „Razem na Święta”. W tym roku, jednak zdecydowaliśmy, iż zrealizujemy  naszą „Magiczną Akcję”. 16 grudnia małe Mikołajki z klasy Ib, IIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa.

   

 • Der schönste Adventskalender -konkurs "Kalendarzy Adwentowych"

       Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane
  i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

   

   

 • Konkurs ortograficzny klas III

  26 listopada 2021 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

 • Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku

  Tegoroczny konkurs „Bożonarodzeniowe inspiracje po angielsku” odbył się w formie zdalnej. Wzięło w nim udział 11 uczniów klas V i VI. Wszystkie prace nawiązywały do obchodu tego święta w krajach anglojęzycznych. Cieszy nas pomysłowość i kreatywność wszystkich uczestników konkursu.

 • Codzienne pomaganie...

  Stan epidemii spowodował, że musimy siedzieć w domu. Uczymy się zdalnie. Są jednak takie sytuacje, że wyjść trzeba. Świat czterech ścian to za mało dla ludzi, a co dopiero dla zwierząt. Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc nie zapomnieli o swoich podopiecznych. Psy z przytuliska "Kudłacz” codziennie potrzebują spaceru.

 • Świąteczne pomaganie...

  Szkolny Ruch Czystych Serc pomimo zdalnej edukacji, zachowuje aktywność. Dzięki wsparciu sponsorów udało nam się zorganizować dwie akcje: „Gwiazdka dla Dziecka” i „Paczka dla Dzieciaczka” oraz włączyć się w akcję „Kiermasz Charytatywny – dla dzieci ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel” oraz w „Sofiyjkowy expres świąteczny” –ogólnopolską akcję na rzecz chorej dziewczynki na SMA.

 • Oj działo się w grudniu, działo...

  Grudzień to bardzo piękny a jednocześnie bardzo pracowity czas w klasach integracyjnych. Już od 1 grudnia uczniowie klas 4ei i 6ei rozpoczęli ćwiczenia systematyczności, które polegały na otwieraniu interaktywnego kalendarza adwentowego. Nauka przez zabawę, uczenie wytrwałości, pomocy rodzicom w podstawowych domowych zajęciach jest super frajdą dla dzieciaków.

 • Program „Przyjaciele Zippiego”

  Przez 24 tygodnie klasa II „b” realizowała program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętności radzenia sobie z kłopotami i trudnymi sytuacjami w codziennym życiu, uczyły się konstruktywnego rozwiązywania problemów i sposobów pokonywania stresu.

 • Konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”

  W październiku 2020 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Znam patrona naszej szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wiedzy o 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – patronie naszej szkoły, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej oraz  zaprezentowanie różnych technik plastycznych.

 • Mili goście klas ósmych na platformie Google for Education

  W obecnych czasach świat w jakim dorastają młodzi ludzie zmienia się i przekształca niezwykle szybko. Duża dynamika zmian oraz natłok informacji wymaga od młodych ludzi podjęcia długofalowych planów oraz precyzyjnego projektowania własnej przyszłości. Uczniowie tworząc projekt własnej przyszłości i planów nauki, a później kariery zawodowej mają trudne zadanie, ponieważ muszą być świadomi ciągłych zmian i niejednokrotnie muszą te plany korygować i zmieniać.

 • Konkurs „Śpiewamy niemieckie kolędy”

  W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie w ramach programu Deutsch Plus „Śpiewamy niemieckie kolędy”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec grudnia, ale już dzisiaj chcemy zaprezentować prace konkursowe naszych uczniów. Zachęcamy serdecznie do oglądnięcia!

 • Ortograficzne sukcesy trzecioklasistów

  11 grudnia 2020r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich augustowskich szkół. Ortograficzne zmagania trzecioklasistów są wydarzeniem cyklicznym i mają wieloletnią tradycję .W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kamil Szleszyński z klasy IIIa ,Aleksandra Piekarska z klasy IIIb, Lena Juchniewicz z klasy IIIc i Sebastian Wielgat z klasy IIId. Musieli oni, tak jak pozostali uczestnicy, napisać pełen trudności ortograficznych i pułapek interpunkcyjnych tekst dyktanda pt. „ W Augustowie”.

 • Akcja „Z Sercem na Dłoni 2019”

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 19 grudnia o godzinie 8.00 małe Mikołajki i starsze Reniferki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek (1207), które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. To już nasza tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Augustowa. 

 • Der schönste Adventskalender - Kalendarz adwentowy

  Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 • Jasełka obcojęzyczne

  Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze, można było przekonać się 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3.

 • I ty możesz zostać gwiazdą

  10 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Augusta odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „ You can be a star” , w którym wzięły udział uczennice z naszej szkoły – Julia Bajkowska ( 4a), Justyna Bożewicz (8ei ) oraz Natalia Kossobudzka ( 8d).

   

 • Święta, święta, święta...

  Chyba nie ma osoby, która tego czasu grudniowego nie lubi. Dla niektórych to przeżycie duchowe, dla innych  dodatkowo czas spotkań z rodziną czy okazja do miłego biesiadowania.  Z całą pewnością dla każdego to czas wyjątkowy. Przynajmniej taki powinien być. Dlatego, chcąc dać niektórym trochę radości, zaplanowaliśmy na grudzień kilka akcji.

 • Pomagamy, jak możemy, bo pomóc chcemy

  Grudzień to miesiąc radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i prezenty. Nasza szkolna społeczność wzięła udział w III edycji akcji charytatywnej organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną „ Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Akcję koordynuje Grupa Ratownictwa Specjalistycznego.

 • XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas ,,Tak, Pomagam!”

  Człowiek we współczesnym świecie nigdy nie powinien być samotny, opuszczony czy głodny, a już niedopuszczalna jest taka sytuacja w czasie jakichkolwiek świąt. Z tego powodu Caritas Polska pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

  Z pomocą przychodzą również członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole, włączając się dwa razy w roku w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam!" organizowaną przez tą charytatywną instytucję.

 • Pracowity grudzień pełen dobrych uczynków.

  Grudzień to bardzo pracowity miesiąc. Świąteczne porządki, przygotowywanie potraw, które trafią na bożonarodzeniowe stoły, zakupy, również te w imieniu Świętego Mikołaja:)  Uczniowie  i pracownicy szkoły także postanowili włączyć się w wir przygotowań i sprawić niektórym nieco radości.

 • Der schönste Adventskalender

  Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 • Coroczny kiermasz bożonarodzeniowy

  13 grudnia 2018 r. opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych z różnorodnych materiałów przez uczniów naszej placówki.

  Większość prac powstała podczas lekcji plastyki pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk. Pomocą służyli także rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały. Efekt końcowy budził zachwyt kupujących, którzy ku uciesze wolontariuszy z SKC, chętnie nabywali te ręcznie wykonane ozdoby.

 • Dzień Postaci z Bajek

  Dnia 4 grudnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach całorocznej rywalizacji „Klasa z klasą” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Zadanie polegało na wcieleniu się w swojego ulubionego bohatera. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i szkolne korytarze wypełniły się rycerzami, księżniczkami, krasnoludkami, milusińskimi zwierzątkami i innymi wielobarwnymi bajkowymi postaciami.

   

 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu

  Wspaniale spisali się nasi uczniowie klas pływackich w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu. W dniach 30.11-01.12.2018 r. na pływalni w Suwałkach wzięło udział ponad 300 zawodników z 13 klubów. Nasi uczniowie w składzie: Aneta Staniszewska, Oliwia Daniszewska, Kacper Krzywicki, Dawid Biernacki, Natalia Skowrońska, Jan Adamowicz, Bartosz Bujnowski, Michał Olszewski, Aleksandra Wiżynis, Julia Wawiórko, Klaudia Dobrowolska, Aleksandra Dobrzyniewicz, Kinga Wachowiak, Wiktoria Wielgat, Jakub Karpiński, Dominik Krzyżewski, Damian Oleksy, Kacper Siemianowicz, Bartosz Olszewski wywalczyli w sumie aż 16 medali.

 • XII OGÓLNOPOLSKA FRANCISZKAŃSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE - „TAK POWSTAŁO RYCERSTWO NIEPOKALANEJ”

  Nasza szkoła, już trzeci raz, wzięła udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie, którą honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej. Olimpiadę po raz dwunasty zorganizowali Ojcowie Franciszkanie z Siedlec. Nasi uczniowie pod opieką katechetów: p. Jarosława Zyskowskiego, p. Renaty Drążek, s, Wiesławy Kuliś i s. Wiesławy Prawdzik przygotowywali prace plastyczne na temat „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”, ilustrując fragment książki Marii Kaczkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”.

 • XIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas ,,Tak, Pomagam!”

  Jak co roku Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, nędzy, chorobie,  aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

  14 grudnia 2017 r. opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych  z różnorodnych materiałów przez uczniów naszej placówki.

  Większość prac powstała podczas lekcji plastyki pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk. Pełen kosz własnoręcznie wykonanych ozdób przyniosła też p. Magdalena Skokowska - stażystka pracująca w świetlicy. Były to przepiękne bombki, aniołki, choinki, bałwanki, renifery, mikołaje, stroiki, kartki świąteczne oraz inne oryginalne świecidełka.

 • Akcja charytatywna „Cicha noc - radość niesie ludziom wszem…”

  Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc ze Szkoły Podstawowej nr 3 z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia zorganizowali cykliczną  akcję charytatywną „Cicha noc - radość niesie ludziom wszem…4” skierowaną do pacjentów „Augustowskiego Hospicjum”.

 • Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna

  14-15.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie odbyła się Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna promująca prace plastyczne wykonane przez młodzież naszej szkoły, współorganizowana przez wolontariuszy Szkolnego Ruchu Czystych Serc. Prace artystyczne zostały wykonane pod opieką nauczyciela zajęć artystycznych p. Marzeny Kiewlak.

 • „Najpiękniejsza Kartka świąteczna” konkurs rozstrzygnięty!!!

  Co roku odbywa się w naszej szkolne konkurs pt.„Najpiękniejsza Kartka świąteczna”. Biorą w nim udział uczniowie klas najmłodszych czyli I-III, uczniowie starsi IV- VII i nasi kochani gimnazjaliści II-III. Można zatem powiedzieć, iż cała społeczność uczniowska, naszej szkoły angażuje się w tym konkursie, z czego jesteśmy przeszczęśliwi, albowiem kartki jak co roku były rewelacyjne.

  Celem naszego konkursu jest:
  - kultywowanie wśród młodego pokolenia tradycji bożonarodzeniowych;
  - rozwijanie wrażliwości oraz umiejętności plastycznych.

 • "Wśród nocnej ciszy czyli kolędowanie czas zacząć..."

  12 grudnia, czyli w imieniny miesiąca, rozpoczęliśmy tegoroczne kolędowanie. Było szczególnie uroczyste. Miało miejsce w suwalskiej Szkole Podstawowej nr 10. Jak każdego roku zostaliśmy zaproszeni przez koleżanki i kolegów z "dziesiątki" na Festiwal Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych "Wśród nocnej ciszy...". To impreza z tradycjami organizowana już po raz dwunasty! Zaproszenie przyjęliśmy z radością i...rozpoczęliśmy przygotowania naszej prezentacji.

 • Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękne są nasze barwy ojczyste”

  Dnia 5 grudnia do szkoły została dostarczona paczka z nagrodą i informacją dotyczącą wyników konkursu. Okazało się, że Aleksander Schlebusch z klasy Ib otrzymał nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Piękne są nasze barwy ojczyste”. Na wyniki konkursu czekaliśmy miesiąc czasu, jednak uważamy, że warto było czekać.  

 • Der schönste Adventskalender- wystawa "Kalendarzy Adwentowych"

  Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 • Konkurs plastyczny „Znamy patrona naszej szkoły”

  W grudniu 2017 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny „Znamy patrona naszej szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom wiedzy o 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – patronie naszej szkoły, rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej oraz  zaprezentowanie różnych technik plastycznych.

 • „Ełcka Gala Wolontariatu 2017”

  Podczas uroczystości Gali Wolontariatu (04.12.2017) zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej nagrodzono tych najaktywniejszych. Uroczystość wpisała się również w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który został uchwalony dnia 5 grudnia 1986r., przez Organizację Narodów Zjednoczonych, w dowód uznania dla milionów ludzi, poświęcających swój cenny czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym.

 • I miejsce i awans koszykarek

  3 grudnia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Koszykówce Dziewcząt. Nasza szkoła pokonała bardzo trudnego rywala – drużynę z Puńska, uzyskując awans do marcowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego. Dziewczęta uzyskały wynik 38:34. Gra polega na rozegraniu 4 sześciominutowych kwart.

 • Pierwsze zmagania sportowe pierwszaków

  W dniu 23 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas pierwszych. Stawiły się reprezentacje wszystkich pięciu klas. Każdy mógł wziąć udział w zawodach, gdyż w każdej konkurencji mogli startować inni uczniowie. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach: „Bieg z przeszkodami” , "Skoki dodawane", "Pchnięcia siłaczy", "Wyścigi sprinterskie".

 • Miejskie Świąteczne Zawody Pływackie

  16 grudnia na Miejskiej Pływalni w Augustowie odbyły się Miejskie Świąteczne Zawody Pływackie, których organizatorem był Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

 • Świąteczny kiermasz prac uczniowskich

  Świąteczna atmosfera na dobre rozgościła się w naszej szkole. Na głównym holu stoi piękna choinka i wystawa szopek.  Nie sposób oprzeć się temu uroczemu klimatowi.

 • Świąteczne akcje Samorządu Szkolnego

  W naszej szkole 15.12.16 odbył się kiermasz „Smak świąt Bożego Narodzenia”. Nauczyciele i uczniowie przygotowali pięknie zdobione pierniki, które były sprzedawane w czasie konsultacji.

 • Akcja Świąteczna „Z Sercem na Dłoni”

  Dnia 19  grudnia, tak jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie (klasa III h oraz kl.VI ei) o godzinie 09.45 wyruszyli na akcje „Z Sercem na Dłoni” na ulice naszego pięknego miasta Augustowa. Mimo bardzo mroźnej pogody serca nasze były bardzo gorące, a na twarzach widniały szczere uśmiechy.

 • Pokolędujmy, czyli XI Festiwal Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych w Suwałkach

  Po raz jedenasty uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły zostali zaproszeni do suwalskiej „dziesiątki”, by wspólnie kolędować w oczekiwaniu na Święto Bożego Narodzenia. Zaproszenie  oczywiście zostało przyjęte i 16 grudnia 2016 roku uczniowie klas II ei oraz V ei wyruszyli w podróż za jedną kolędę , pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej.

 • Powiatowy Maraton Pisania Listów Amnesty International

  Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Powiatowy Maraton Pisania Listów Amnesty International. Uczniowie Gimnazjum nr 3 i klas szóstych Szkoły Podstawowej napisali łącznie 112 listów, dołączając do zacnego grona tych, którym nieobojętny jest los innych. 

 • Akcja charytatywna „Cicha noc”

  Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia zorganizowali akcję charytatywną „Cicha noc- radość niesie ludziom wszem…3” skierowaną do pacjentów augustowskiego hospicjum.

 • Konkurs „Najpiękniejsza kartka świąteczna” rozstrzygnięty!

  Jak co roku odbył się w naszej szkolne konkurs pt. „Najpiękniejsza kartka świąteczna”, mogli w nim wziąć udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło wiele osób. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki.

 • Mikołajkowa wizyta u młodszych kolegów

  Dnia 14 grudnia niestrudzone  Mikołajki z klasy III h wyruszyły ponownie odwiedzić małe przedszkolaczki. Ostatnim razem, kiedy tam były, obiecały młodszym kolegom, że na pewno ich jeszcze odwiedzą.

 • Krippenspiel - jasełka obcojęzyczne

  Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także mieszkańcy innych krajów. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze można było przekonać się 12 grudnia w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie.

 • Konkurs Burmistrza Augustowa „Na najładniejszą choinkę”

  W mikołajki, 6 grudnia grupa uczniów uczęszczających do świetlicy z wychowawczynią p. Małgorzatą Marciniewską i z p. Anną Kowalczyk nauczycielką plastyki oraz uczniowie z kl. II g z wychowawcą p. Mirosławem Kuligowskim brali udział w konkursie Burmistrza Augustowa „Na najładniejszą choinkę”.

 • „Gwiazdkowe Harce” zdobyte

  9 grudnia  w Zespole Szkół Społecznych STO w Augustowie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe Harce”.  Hasło tegorocznych zmagań brzmiało: „Są na świecie przyjaciele…”.

 • Słodki Mikołaj w klasach I - III

  Ho, ho, ho czy są tu jakieś grzeczne dzieci? Oczywiście! W naszej szkole uczą się tylko grzeczne dzieci.

 • WYCIECZKA DO AQUAPARKU W DRUSKIENNIKACH

  7 grudnia 2016r uczniowie klasy IV A sportowej o profilu pływanie przy wsparciu uczennic z klasy IV c oraz ucznia klasy V ei wzięli udział w wycieczce do Aquaparku w Druskiennikach na Litwie.

   

 • Szkolny drużynowy konkurs z języka angielskiego dla klas VI

  Na początku grudnia w naszej szkole odbył się szkolny drużynowy konkurs z języka angielskiego „Z angielskim za pan brat”. Udział w nim brały trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas VI.  Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę leksykalno- gramatyczną.

 • Der schönste Adventskalender - konkurs plastyczno-językowy na najpiękniejszy "Kalendarz Adwentowy"

  Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 • Rozgrywki chłopców w piłce ręcznej

  W listopadzie 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych odbyły się rozgrywki sportowe w piłce ręcznej chłopców  z  klas gimnazjalnych. 

 • Mistrzostwa gimnazjum chłopców w tenisie stołowym

  W listopadzie 2016 roku w Zespole Szkół Samorządowych odbyły się mistrzostwa gimnazjum chłopców w tenisie stołowym. W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas II i III.

  W zawodach zwyciężyli:
  1. Wieczorek Michał
  2. Kalinowski Sebastian
  3. Góryński Maciej
  4. Borzymowski Mateusz

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizator – Radosław Skowroński

 • Szkolne rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt z gimnazjum

  29 listopada na sali gimnastycznej ZSS w Augustowie rozegrano Turniej Piłki Ręcznej uczennic z gimnazjum.

 • Dziewczęta z klas sportowych w Finale Wojewódzkim

  4 grudnia 2016 w Augustowie rozegrany został Finał Grupy Północnej w koszykówce SP. Cztery  drużyny walczyły o Finał Wojewódzki ( SP Puńsk , SP 3 Augustów, SP Suchowola, SP Sidra ).Walka była bardzo zacięta, bo tylko dwie drużyny  awansowały do finału wojewódzkiego.

 • Zyskuję, bo segreguję!

  Dnia 02 grudnia 2016 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas trzecich pod hasłem: „Zyskuję, bo segreguję!”. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klas drugich gimnazjum realizujących projekt edukacyjny pod kierunkiem pani Agnieszki Górskiej.

 • I Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Klas IV

  W dniu 30.11.2016 r. w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Klas IV. Wzięły w nich udział ośmioosobowe reprezentacje wszystkich klas czwartych szkoły podstawowej: IV a, IV b, IV c, IV di, IV ei.

 • Nasi pływacy na podium

  W dniu 26.11.2016, dzięki gościnności organizatorów, nasi uczniowie z klasy VI c pływackiej wzięli udział w Wieloboju Pływackim o Puchar Dyrektora CSiR w Augustowie. Na klubowych zawodach gościli najlepsi pływacy, nie tylko z naszego okręgu, ale również z Warszawy i Alytusa (Litwa).

 • Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

  W dniu 2 grudnia 2016 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – z programu Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie.

 • „Szlachetna Paczka” w Trójce

  Święta Bożego Narodzenia… Wspaniały czas. Dla niektórych pełen radości, rodzinnego ciepła i obficie zastawionego stołu. Dla innych może to również okres bardzo rodzinny, ale, niestety, już o obficie zastawionym stole  trudno jest mówić.  Żeby zmienić  sytuację chociaż jednej augustowskiej rodziny, w tym roku,  pierwszy raz niektórzy nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. W dniach 8-12.12.2015r. na terenie szkoły odbyła się zbiórka pieniędzy, ubrań, artykułów  spożywczych, kosmetyków, środków czystości, zabawek, które miały trafić do  samotnej mamy z szóstką dzieci.

 • Rozgrywki z piłki ręcznej dziewcząt z klas IV

  W drugiej połowie listopada bieżącego roku, przez dwa tygodnie  w naszej szkole odbywały się międzyklasowe rozgrywki  piłki ręcznej dziewcząt klas czwartych.

 • Sprawozdanie z wycieczki klas I gci, II gci i II gb do Warszawy

  Wyruszyliśmy z Augustowa 30 listopada o świcie i dopiero o godzinie 10.30 byliśmy w stolicy. Najpierw udaliśmy się do Sejmu i Senatu. Polski parlament zwiedzaliśmy podzieleni na dwie grupy. Zobaczyliśmy obie sale obrad.

 • ANDRZEJKI

  26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował „Zdrowy Bufet” dla wszystkich strudzonych tańcami. Można było zjeść galaretki z owocami, napić się domowej lemoniady i pysznej owocowej herbatki. Całe jedzenie i napoje znikły w oszałamiającym tempie, dlatego możemy oficjalnie uznać akcję za udaną.

 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada 2015 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń, który zabrał ze sobą swojego niedźwiadka,  był w tym dniu  zwolniony z odpowiedzi. Nie tylko sale, ale także korytarze zaludniły urocze pluszaki.

 • Pierwszy krok do wielkich sukcesów sportowych, czyli międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

  W dniu 24 listopada w hali augustowskiej „czwórki” odbyły się II Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego!

 • Program „Książki naszych marzeń"

  Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie. 25.11.2015r. zakupiliśmy książki w ramach realizacji ministerialnego projektu skierowanego do szkół podstawowych „Książki naszych marzeń".

 • Radość Bożego Narodzenia

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nasza społeczność szkolna ma swoje wieloletnie tradycje. Należy do nich wigilia szkolna.

 • „Gwiazdkowe harce”

  9 grudnia 2014r. w naszej szkole, jak co roku odbyły się eliminacje do XXIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe harce” pod hasłem „Opowieści ze szkolnego podwórka”.

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 17 grudnia małe Mikołajki z klasy II a wyruszyły na podbicie Augustowa.

 • Piernikowo, cynamonowo, słodko…

  Jak pachną święta? Zapewne każdemu z nas kojarzą się z charakterystycznymi aromatami, jakie unoszą się w domach pod koniec grudnia.

 • IV Powiatowy Maraton Pisania Listów

  11 grudnia II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie zorganizowało pod patronatem Amnesty International finał akcji Maraton Pisania Listów.

 • Nie obejdzie się bez misia!

  Dobrze jest przytulić się do miękkiego Uszatka  lub Kubusia… Wiedzą o tym i duzi i mali.

 • Konkurs plastyczny

  W listopadzie 2014 roku odbył się konkurs plastyczny „Kolorowa jesień” dla uczniów klas I – III sp.

 • Sukces piłkarek ręcznych z Gimnazjum nr 3 w Augustowie

  Dnia  1.12.2014 r w Dąbrowie Białostockiej odbył się Finał Grupy Północnej w piłce ręcznej dziewcząt.

 • Akcja „Słodki Bufet” na rzecz biblioteki szkolnej

  W dniach 20 – 21.11.2014 r. nauczyciele bibliotekarze oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali akcję „Słodki bufet”.

   

 • Akcja "Patrz sercem"

  Niech uśmiech dziecka

  wyrazi wdzięczność wszystkim,

  którzy bezinteresownie czynią dobro innym.

   
© ZSS Augustów