Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wolontariat szkolny Ruch Czystych Serc

O tym, że przy Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie działa od lat wolontariat, wie zapewne wielu, ale czym dokładnie się zajmuje Szkolny Ruch Czystych Serc, nie każdy zapewne wie.

Chcąc zaspokoić ciekawość, odpowiadamy: jest to organizacja zajmująca się bezinteresownym pomaganiem. Należą do niej uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

Wolontariat otrzymał certyfikat 15.03.2004r. Opiekunem została p. Katarzyna Kwoska, która była założycielem i jedynym inicjatorem powstania Szkolnego Ruchu Czystych Serc w Augustowie. W początkowych latach działalności wspierała wolontariat p. Krystyna Sieńkowska. Obecnie drugim opiekunem jest p. Paulina Nosalik.

Czym zajmują się wolontariusze? Bezinteresownym pomaganiem. Obszarem naszego działania jest społeczność uczniowska, świetlice środowiskowe, augustowskie hospicjum, Dom Pomocy Społecznej, schronisko dla zwierząt oraz osoby potrzebujące pomocy. Wolontariusze pomagają przy odrabianiu lekcji, organizują gry i zabawy, spacery i wycieczki po uroczym Augustowie.  Pomagają pracownikom przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Wspierają, również osoby samotne, starsze, którym niosą radość oraz pomoc w codziennym życiu.

Obok systematycznych działań wolontariusze biorą udział, jak i sami są inicjatorami różnorodnych akcji charytatywnych na skalę lokalną: kwestowanie na rzecz augustowskich placówek pomocowych oraz osób dotkniętych ciężką chorobą lub trudną sytuacją życiową, zbiórki zabawek, pomocy naukowych, karmy dla zwierząt, odzieży; na skalę ogólnopolską: narodowe czytanie, zbiórki żywności, akcje ekologiczne, profilaktyczne; na skalę międzynarodową: działania na rzecz praw człowieka na całym świecie, kwestowanie na rzecz dożywiania afrykańskich dzieci.

Wolontariat, to nie tylko praca na rzecz drugiego człowieka,
to też, praca dla siebie samego.

Czy warto zostać wolontariuszem? Myślimy, że każdy, kto pracuje w Szkolnym Ruchu Czystych Serc odpowie, że warto. Dlaczego? Bo pomaganie jest rzeczą wielką i przynosi satysfakcję nieporównywalną z niczym innym. Poza tym wolontariuszem może być każdy i działając na rzecz drugiego człowieka, może rozwijać swoje mocne strony, a zmieniać to, co niewłaściwe w zachowaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się poczuć potrzebni!

TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM!

 KATARZYNA KWOSKA i PAULINA NOSALIK

 

 

UDZIAŁ WOLONTARIUSZY SZKOLNEGO RUCHU CZYSTYCH SERC
W KONKURSIE „OŚMIU WSPANIAŁYCH”.

Laureatka XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” – 2009r. w Poznaniu:
ANETA SKIBICKA

Laureaci Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” powiatu augustowskiego:

2017r.
LAURA SYPKO

2014r.
OLIWIA PRAWDZIK

2012r.
ALEKSANDRA FILIPOWICZ
MAGDALENA MOLENDA
IZABELA RACZKOWSKA

2009r.
RAFAŁ SIEŃKOWSKI
ANETA SKIBICKA

2008r.
BARTOSZ HARABURDA
MICHAŁ KUCHARZEWSKI

2007r.
MAGDALENA DOBRZYNIEWICZ

2006r.
RAFAŁ SKORUPA

2005r.
EDYTA DZIENIS
PAWEŁ LESZCZYŃSKI

 

 

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 837 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów