Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Konkurs ortograficzny klas III

  13 maja 2024 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

  Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

 • Konkurs ortograficzny klas III SP

  26 maja 2023 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

  Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

 • Konkurs ortograficzny klas trzecich

  26 maja 2023 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

  Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

 • Konkurs ortograficzny

         Dnia 14 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Augustowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt.”Pamiętamy o Marii Konopnickiej”. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Uczniowie pisali dyktando nawiązujące do patronki szkoły – Marii Konopnickiej oraz wykonywali zadania sprawdzające znajomość nie tylko zasad ortograficznych, ale i wyjątków.

 • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2020”

  Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2020” został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 - 5.06.2020 r. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 91 uczestników, którzy startowali w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.

 • Wojewódzki Walentynkowy Konkurs Plastyczny

  W lutym 2020 roku Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku zaprosiła uczniów klas I – III naszej szkoły do udziału w Wojewódzkim Walentynkowym Konkursie Plastycznym. Trud wykonania pracy artystycznej podjęło 68 uczniów.

   

 • Slow Life Slow Food czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!

  W maju i czerwcu 2019 r. po raz czwarty udało się w Szkole Podstawowej nr 3 realizować działania w ramach akcji Slow Life Slow Food. Akcji bardzo ważnej, bo promującej zdrowy, wolny od nałogów, oparty na racjonalnej diecie styl życia.

 • Zrozumieć i pomóc

  W dniu 11 czerwca 2019r. w naszej szkole pani Barbara Korzeniewska przeprowadziła prelekcję dla młodzieży i dzieci na temat działalności Stowarzyszenia Kudłacz.

 • Rozgrywki siatkarskie dziewcząt z klas VI i VII

  12 i 13 czerwca w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki siatkarskie dziewcząt klas szóstych i siódmych. Dziewczęta zagrały w 4 - 6 – osobowych zespołach. Łącznie rozegrano 7 meczy: 5 eliminacyjnych i 2 finałowe. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła połączona drużyna z klas VI di i VI ei oraz klasa VII ei.

 • Julia najlepszą kulomiotką w powiecie, szóstą w województwie

  W maju odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Na najwyższym podium stanęły 2 uczennice z naszej szkoły Julia Murawska na 600 m. i Julia Piątkiewicz w pchnięciu kulą. Na kolejnym szczeblu zawodów na Mistrzostwach Grupy Północnej Julia Murawska wywalczyła złoty medal w biegu wytrzymałościowym i z najlepszym wynikiem z czterech grup wojewódzkich wywalczyła awans do mistrzostw województwa. Julia Piątkiewicz zajęła szóste miejsce w kuli i również awansowała.

 • Konkurs w Biebrzańskim Parku Narodowym

  Dnia 7 czerwca 2019 r. odbył się XXV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Składał się on z 2 etapów: testu (25 pytań dotyczących szczegółowej wiedzy o parku) i finału polegającego między innymi na rozpoznawaniu ptaków po ich głosie, tropów zwierząt, okolicznych zabytków, a nawet gatunków drzew.

 • Natalia Bujnowska laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II

  25 marca 2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem jej było pogłębianie wiedzy o życiu oraz posłudze papieskiej Wielkiego Polaka i świętego wśród młodzieży szkolnej.

 • V Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie

  V Marsz dla Życia i Rodziny odbył się 2 czerwca, jak zwykle w niedzielę i zgodnie z tradycją rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie o godzinie 12.00. Wcześniej w tym kościele chętni mogli wysłuchać koncertu chóru „Kontrapunkt”.

 • SP 3 w Augustowie I i III w województwie podlaskim w biegu na orientację

  1 czerwca 2019 r. w Białymstoku, został rozegrany Finał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i IGRZYSK DZIECI W BIEGU NA ORIENTACJĘ.

 • Festiwal Wiedzy 2019

  Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.
  Johann Wolfgang Goethe

  24 maja 2019r. w godz. 9.30- 12.30 w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie  po raz kolejny odbył się Festiwal Wiedzy. To doskonała okazja do zaprezentowania wiadomości i umiejętności uczniów. 

 • „Tajemnice ciała człowieka” nie są tajemnicą dla uczniów naszej szkoły

  Dnia 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Tajemnice ciała człowieka”. Konkurs dotyczył szczegółowych wiadomości w zakresie anatomii człowieka. 

 • Zdrowy bufet, dużo sportu i mądre rady pani dietetyk!

  Wakacyjne rozprężenie? Nic podobnego!!!  Już po raz trzeci organizowaliśmy w naszej szkole akcję Slow life slow food. Akcję ogromnie ważną, bo promującą zdrowe życie: bez nałogów, z dużą ilością sportu i zdrową, racjonalną dietą. W tym roku dzięki finansowaniu wsparciu Urzędu Miasta, mogliśmy zaproponować naszym uczniom nie tylko zdrowy bufet i atrakcyjne zajęcia sportowe, czy pogadanki profilaktyczne,  ale i spotkania z panią dietetyk Ewą Muczyńską.

 • „Fajna”, mądra wyprawa, chociaż tak blisko…

  „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Znane przysłowie nie sprawdziło się w naszym przypadku. 06.06.2018 dwie klasy naszej szkoły- kl. VII D i II Gb ze swoimi paniami wychowawczyniami: Anną Jankowską i Izabelą Bogdanowicz uczestniczyły w trzecim, ostatnim Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach.

 • Wyjazd edukacyjny do Centrum Przyrodniczego Uniwersytetu w Białymstoku

  Dnia 21 marca 2018r , w pierwszy dzień wiosny , uczniowie klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Centrum Przyrodniczego im. prof. A Myrchy na Uniwersytecie w Białymstoku. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu EDUKOMPETENTNI.

 • Akcja „Moje Wielkie Serce”

  Jak co roku, tak też i w tym zorganizowana została akcja pt. „Moje Wielkie Serce”. Uczniowie klas I-III mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu plastycznego, ale co najważniejsze poprzez te prace pokazali nam co dla nich w życiu jest ważne. Okazało się, że okazywanie szacunku, pomocy, wsparcia w potrzebie to jest to co ich zdaniem kojarzy się im z „Wielkim Sercem”.

 • Projekt wychowawczo-edukacyjny „Wilki-fakty i mity”

   W dniu 8 czerwca 2018r. na terenie szkoły odbyła się prelekcja pt. „Wilki-fakty i mity”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z życiem tych wspaniałych i mądrych zwierząt. Inicjatorem wydarzenia była pani Izabela Bogdanowicz, która zaprosiła na prelekcję panią Barbarę Korzeniecką z Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”.

 • „Piknik z Hospicjum”

  Każdy z nas lubi czuć się pięknym i młodym. W sumie rzadko zastanawiamy się nad upływem czasu i nad tym, co nieuchronne, czyli starością, czasem bardzo trudną, bo starością schorowaną i nierzadko  samotną. Dlatego, gdy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zostali poproszeni o włączenie się w pomoc przy organizacji pikniku dla podopiecznych augustowskiego hospicjum, to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję o włączeniu się w to wspaniałe zdarzenie.

 • Wyjazd edukacyjny do Białowieży

  W ramach realizowanego przez szkołę projektu Edukompetentni uczniowie klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum uczestniczyli 11 czerwca 2018 r. w wyjeździe edukacyjnym do Białowieskiego Parku Narodowego. Poznawanie białowieskiej przyrody rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką edukacyjną Szlakiem Dębów Królewskich, na której mogliśmy podziwiać ponad 150-letnie dęby noszące imiona władców polskich i książąt litewskich. Wędrując nią poznawaliśmy historię Puszczy Białowieskiej, Litwy i Polski od XII do XVIII wieku.

 • MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

   3.06. 2018 r. w niedzielę zorganizowano w Augustowie po raz czwarty „Marsz dla Życia i Rodziny”. Po Mszy Św. w Bazylice NSJ ok. godz. 13.00 ,  uczestnicy nabożeństwa  udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zostali obdarowani balonikami oraz transparentami i przy akompaniamencie orkiestry dętej z Suchowoli przeszli ulicami Augustowa pod amfiteatr. Przemarsz ten  zabezpieczali tzw. wolontariusze porządkowi, uczniowie z naszej szkoły: Anna Klejps, Katarzyna Karpińska, Julia Olszewska, Wiktoria Paszko, Kinga Krawczyk, Gajewski Kuba, Mateusz Mieczkowski, Kuba Karpiński, Maksymilian Jadeszko.

 • Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Studzienicznej

  Życie każdego z nas jest pielgrzymką do Domu Ojca. Na tej drodze jak zawsze wspiera nas i opiekuje się nami Matka Boża. W naszej Diecezji mamy Jej Sanktuarium w Studzienicznej. Co roku w sposób szczególny zaprasza nas Maryja jako swoje dzieci do wspólnego świętowania Odpustu parafialnego przypadającego na Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzieci i młodzież z naszej szkoły w różny sposób wzięła udział w tych Uroczystościach.

 • Kolejne sukcesy sportowe młodych pływaków z SP 3 w Wieloboju Pływackim o Puchar Burmistrza Augustowa 2018

  6 czerwca w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa. Na Augustowskiej pływalni gościło ponad 300 zawodników z 14 klubów. Augustowskie Towarzystwo Pływackie składało się z 38 zawodników, w tym  36 z klas sportowych naszej szkoły

   

 • Miejski Konkurs Ekologiczny

  5 czerwca 2018r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 4, odbył się XVI Miejski Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, składające się z uczniów klas: III B i III Ei. W konkursie wzięło udział sześć zespołów z augustowskich szkół. Każdy zespół miał do wykonania osiem zadań.  Wszyscy uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą  przyrodniczą, jednak najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły.

 • Festiwal Wiedzy

  Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbywają się konkursy i turnieje, których uczestnikami są najzdolniejsi uczniowie naszego powiatu. W tym roku zorganizowano je w sprawdzonej przez szkołę formule Festiwalu Wiedzy. Jednego dnia, 25 maja w godz. 9.30 – 12.00, gmach przy ulicy Mickiewicza 1 zgromadził wyłonionych w szkolnych eliminacjach uczniów, którzy rywalizowali w różnych dziedzinach wiedzy.

 • Najmłodsi na start!

  24 maja i 7 czerwca w naszej szkole odbyły się mistrzostwa klas I – III w biegach przełajowych. Emocji nie zabrakło, nasi najmłodsi uczniowie w szkolnych wyścigach wystartowali po raz pierwszy. Dzieci głośno kibicowały kolegom i koleżankom ze swoich klas. W pierwszej kolejności startowały dziewczynki, a po nich chłopcy. Pierwszo- i drugoklasiści mieli do pokonania dystans ok. 280 metrów, trzecioklasiści trochę dłuższy, ok. 300 m. Bardzo dobrze spisali się wszyscy startujący uczniowie, każdy wykazał ogromnego ducha walki i ukończył bieg w świetnym stylu.

 • Medale na lekkoatletycznych mistrzostwach województwa

  19 maja w Białymstoku odbył się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym. Rewelacyjnie spisali się uczniowie naszej podstawówki. Chłopcy w składzie: Jakub Czajko, Michał Gąsiewski, Mateusz Grabowski, Piotr Zaniewski, Karol Kotarski i Paweł Kulik zajęli trzecie miejsce, opiekunem drużyny był pan Jarosław Radzio. Dziewczynki wypadły również bardzo dobrze zdobywając czwarte miejsce, mimo, że połowa z nich startowała po rannym powrocie z wycieczki. Skład teamu dziewcząt: Ewelina Klejps, Gabriela Koszycka, Julia Murawska, Angelika Ostapowicz, Maja Piątek i Julia Simonienko, opiekun – Izabela Chabasińska.

 • MAMO, TATO TO JUŻ LATO- DZIEŃ RODZINY

  Dnia 29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 zebrały się rodziny uczniów klasy Ib. Uczniowie bardzo się ucieszyli, że na ich zaproszenie odpowiedzieli nie tylko rodzice, ale również dziadkowie. Sama nazwa wskazywała, że jest to Dzień Rodziny, więc tego dnia przybyły całe rodziny, by świętować ze swoimi pociechami ten niesamowity dzień. Dzieciaczki postanowiły poprzez swój występ podziękować za wsparcie, które im ich najbliżsi na co dzień okazują. Cała uroczystość pochłonęła nas tak, że czuliśmy się tak jakby to czas stanął w miejscu. Na twarzach zgromadzonych ani przez chwilę  nie dało się zauważyć zmęczenia, zniecierpliwienia.

 • Języki obce- nie są nam obce!

  Nasi uczniowie już od najmłodszych lat mają możliwość nauki języka niemieckiego w naszej szkole. Już drugi rok możemy pochwalić się uzyskanym tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”, który pozyskaliśmy za szereg naszych wspólnych działań. Wszyscy nauczyciele wspólnie z uczniami ciężko pracowali na ten tytuł. Co nie znaczy, że praca ta polegała na jednorazowym wysiłku, ponieważ aby móc szczycić się to nazwą musimy co roku wykazywać się naszymi dokonaniami. Tytuł nas zobowiązuje do coraz to nowszych wyzwań- a to sprawia nam również niesamowitą radość.

 • Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ogólnopolskim Drużynowym Wieloboju w Pływaniu Dzieci 10-11 lat

  25 maja w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Drużynowy Wielobój w Pływaniu Dzieci 10-11 lat Makroregionu Północno-Wschodniego będący pierwszym etapem rywalizacji ogólnopolskiej dzieci 10 i 11 letnich. Na augustowskiej pływalni gościło 192  młodych pływaków z 14 klubów.

 • Czas na Czechy Wrocław-Praga-Adrspach

  W dniach 23-26.05.2017r (wtorek-piątek)odbyła się wycieczka integrująca młodzież szkoły podstawowej z młodzieżą gimnazjum. Celem podróży był Wrocław, Praga i Adrspach. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: 6D,  6Gs, 6Bi, 1Gb, 1Ga, 3Gb.Nad bezpieczeństwem uczestników pieczę sprawowała pani Anna Jankowska- kierownik wycieczki oraz pani Ewa Młodzianowska i pan Tadeusz Danilczyk- opiekunowie. Wycieczkę oprowadzał pilot- przewodnik  pochodzący z Czech.

 • Suwalszczyzna - Moja Mała Ojczyzna- innowacja pedagogiczna

  W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy Va i V bi wzięli udział w pierwszej części projektu „Suwalszczyzna Moja Mała Ojczyzna”.

  Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią miasta Augustowa, które w tym roku obchodzi swoje 460- lecie założenia.

 • Niech żyje bal…..

  14 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum, wkrótce absolwenci naszej szkoły uhonorowali wspólnie spędzone lata uczestnicząc w balu gimnazjalnym, który odbył się w restauracji „Albatros” w Augustowie.  

 • Podsumowanie konkursu ekologicznego „Recykling zmienia świat”

  20.06.2017r. w naszej szkole na uroczystym apelu miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu Eko - klasa i całorocznego konkursu „Recykling zmienia świat”. Komisja przyznała następujące nagrody: wyróżnienia klasom IVdi i IVc oraz I miejsce i puchar Eko - klasy 2017 klasom Vas i Iga. 

 • Zabieszczaduj z nami

  Uczniowie z klas V bi, VI cs, V as i III ga w dniach 29.05 - 3.06.2017r. wyruszyli na „włóczęgę” w Bieszczady.

  Planowanie zielonej szkoły rozpoczęło się już w styczniu. Ustaliliśmy trasę, miejsca godne poznania i wybraliśmy miejsce zakwaterowania.

 • Kudłacz - pomagamy bezdomnym psiakom

  To już kolejna edycja akcji. Jak zwykle inicjatorem była nauczycielka naszej szkoły pani Izabela Bogdanowicz. Pomagały jej szkolne panie pedagog. W ramach przeprowadzonych 13 czerwca 2017r. działań odbyły się pogadanka prelegentki z Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami połączona z pokazem multimedialnym oraz zbiórka pieniędzy i innych  „psich” artykułów.

 • Slow life - slow food

  Końcówka roku szkolnego ... a my się nie spieszymy…

  Nie spieszymy się, bo przyświeca nam hasło „Slow life -  slow food” . Czyli żyj i jedz powoli i zdrowo! Nie śpiesz się. Doceń to, co masz i ciesz się chwilą.

 • Pielgrzymka piesza z Augustowa do Studzienicznej

  „Idźcie i głoście” to hasło roku duszpasterskiego bardzo mocno wpisuje się w każdy trud pielgrzymi. 04 czerwca 2017 roku, podejmując to zaproszenie ewangelizacyjne, podjęliśmy trud wyjścia na szlak pielgrzymi. Z Augustowa wyruszyła grupa 49 osób, niosąc  Matce Bożej intencje swoich rodzin, ich intencje i siebie samych.

 • „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

  1 czerwca na placu przed Biblioteką Miejską w Augustowie uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez klasę 1ga, wzięli udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą był miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

 • Innowacja pedagogiczna z języka niemieckiego jako drugiego języka obcego na poziomie szkoły podstawowej klas IV-VI „Deutsch macht Spaẞ” została objęta patronatem kampanii „Bilingua- łatwiej z niemieckim”

  12 czerwca innowacja pedagogiczna „Deutsch macht Spaẞ”, która realizowana jest w naszej szkole od 1 września w klasie IV as, została objęta patronatem kampanii „Bilingua- łatwiej z niemieckim”.

 • Biegi Elemental Kids

  11 czerwca w okolicach Amfiteatru odbyły się Wiosenne Biegi o Puchar Dyrektora CSiR Elemental Kids. Zawody dla dzieci zorganizowane były przy międzynarodowej imprezie triathlonowej Elemental Tri Sries Augustów 2017.
  Zawody dla szkół podstawowych rozegrane były w trzech kategoriach wiekowych: 8-9 lat, 10-11 i 12-13 lat oraz dla młodzieży gimnazjalnej w wieku 14-15 lat.

 • Wystawa prac kukiełkowych uczniów klas trzecich i czwartych szkoły podstawowej

  W latach 2005-2015 odbywał się co roku konkurs  biblioteczny Znani i lubiani bohaterowie naszych książek, organizowany przez Wiesławę Ratkiewicz. Głównym jego celem  było popularyzowanie  polskich autorów książek dla dzieci. Uczniowie wybierali ulubionych  bohaterów i wykonywali ich kukiełki.

 • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Jak co roku Tydzień Czytania zmobilizował wszystkich do aktywnej promocji czytelnictwa.

 • MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY PIKNIK ORAZ MIEJSKIE OBCHODY DNIA DZIECKA

  28.05. 2017r. w niedzielę zorganizowano w Augustowie po raz trzeci „Marsz dla Życia  i  Rodziny” pod hasłem – „Czas na rodzinę!”. 
  Po Mszy Św. w Bazylice NSJ ok. godz. 13 00   uczestnicy nabożeństwa  udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zostali obdarowani balonikami oraz transparentami i ze śpiewem na ustach, przy muzyce przeszli ulicami Augustowa pod augustowski amfiteatr.

 • Mnie ta ziemia od innych droższa

  25 maja br. nasza szkoła gościła najbardziej utalentowanych deklamatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu augustowskiego. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w XIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”.

 • Konkurs ortograficzny klas II – III szkoły podstawowej

  18 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Urszulę Kuczyńską. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

 • „Książka w obiektywie”

  15.05.1017 w bibliotece odbył się konkurs fotograficzny „Książa w obiektywie”. Wzięło w nim udział 5 drużyn z klas II- III gimnazjum.

 • Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

  W ramach projektu cyfrowobezpieczni.pl odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - w szkole podstawowej dnia 18.05.2017, a w gimnazjum 22.05.2017. Dzień rozpoczynał uroczysty apel, na którym przedstawiono założenia projektu.

 • II miejsce w konkursie „The Power of Words”

  24 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego  „The Power of Words” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych  STO. Był to konkurs drużynowy, w którym brały udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych miasta Augustów.

 • Konkurs „ Ich liebe Deutsch”

  22 maja odbył się konkurs wiedzy z języka niemieckiego „Ich liebe Deutsch”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy III h i IV as. Konkurs trwał 2 godziny. W tym czasie uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu gramatyki, słownictwa i kulturoznawstwa państw niemieckojęzycznych. Test sprawdzał podstawową wiedzę gramatyczną.

 • Konkurs przyrodniczy klas III „ Znamy i kochamy przyrodę”

  23. 05. 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy klas trzecich „Znamy i kochamy przyrodę” zorganizowany przez p. Barbarę Tomczuk, p. Ewę Szyper i p. Mirosława Kuligowskiego. W konkursie wzięło udział 8 klas trzecich. Każdą klasę reprezentował dwuosobowy zespół.

   

 • AKCJA "KUDŁACZ"

  Chyba nie ma rodzica, który nie słyszałby od swojego dziecka : „ Mamo, tato, kup mi psa”. Często rodzice pozostają nieczuli na prośby swoich pociech, ponieważ pies to wiele radości , ale i wiele obowiązków. Czasem jednak gdzieś w głowie kiełkuje myśl: „ A może jednak?”.

 • Konkurs ortograficzny

  Dnia  18 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

 • Spotkanie z leśnikiem

  W maju 2016 roku klasy trzecie szkoły podstawowej wzięły udział w spotkaniu z leśnikiem. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom, że lasy stanowią skuteczną broń w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu.

 • TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

  Już po raz kolejny biblioteka szkolna włączyła się w obchody Ogólnopolskiej kampanii czytania Cała Polska Czyta Dzieciom.

 • Młodzi tworzą!

  Gimnazjalista jest dzieckiem smartfona. Gimnazjalisty nikt i nic nie oderwie od komputerowego monitora. Gimnazjalista nie ma zainteresowań, nic mu się nie chce.
  Nieprawda!

 • Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

  W dniu 30 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się III Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie.

 • Slow food, slow life!

  Podczas gdy większość naszych życiowych okoliczności kręci się wokół słowa „SZYBCIEJ”, gdy nieustannie każą nam zwiększyć tempo, by móc coś osiągnąć, by w kieszeni mieć „sukces” i z zadyszką, ale przede wszystkim z poczuciem spełnionego zadania, czekać  na pozostałych uczestników wyścigu już na mecie, MY mówimy: ZWOLNIJ!.

 • „Niech żyje bal! Bo to życie to bal jest nad bale!”

  „Niech żyje bal!” tym utworem Maryli Rodowicz zakończył się Bal Klas Trzecich Gimnazjum, który odbył się 25.05.2016r. w restauracji Albatros w Augustowie.

 • XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami”

  20 maja bieżącego roku w naszej szkole odbył się po raz siedemnasty konkurs dla ortograficznych talentów ze szkół powiatu augustowskiego.

 • Zmagania młodych matematyków

  20 maja 2016r. już po raz siedemnasty w Zespole Szkół Samorządowych odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III „Mistrz zadań tekstowych”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.

 • „Recyklingowe fantazje”

  W maju wspólnie z klasą V Ei rozpoczęłam zajęcia recyklingowe dla klas piątych.

 • Ułani, ułani, malowane dzieci…- rozstrzygnięcie konkursu „Tożsamość Polaka”

  24 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji Powiatowego Konkursu „Tożsamość Polaka”.
  Tegoroczny konkurs pod hasłem Ułani, ułani, malowane dzieci… miał na celu uczczenie stulecia istnienia 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, a przyświecało mu motto:  
  Barwny ich strój,
  Amaranty zapięte pod szyją.
  Ech! Boże mój,
  Jak to polskie ułany się biją…

 • XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”

  20 maja 2016 r. nasza szkoła gościła najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu augustowskiego, którzy wzięli udział w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”.

 • Masterchef Junior ekologicznie

  5 maja 2016r. w szkolnej stołówce odbył się Turniej Ekologiczny w ramach Szkolnego Konkursu Ekoklasa 2016.

 • Potrafimy pomagać!

  Kończąc rok szkolny, Samorząd Uczniowski dzieli się z Wami faktami dotyczącymi akcji charytatywnych, jakie w owym czasie zorganizował. Wraz z Wami, Kochani Uczniowie!  (Nauczyciele też się czasem włączali w akcje!)

 • POWIEDZIELI BYKOM STANOWCZE „NIE”!

  Oczywiście, nie mamy nic przeciwko żadnym elementom świata przyrody! Przeganiamy jedynie zewsząd byki ortograficzne, od których opędzić się obecnie jest niezwykle trudno…

 • Deutsch Kein Problem!

  Nie sposób wyobrazić sobie życia w zjednoczonej Europie bez umiejętności posługiwania się choćby jednym z języków obowiązujących w państwach należących do Unii Europejskiej.

 • TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

  W dniach 8.06 -12.06.2015 r. w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ CZYTANIA  DZIECIOM.

 • Dobre wyniki dziewcząt z Gimnazjum nr 3

  Dobre wyniki w grach zespołowych osiągnęły uczennice Gimnazjum nr 3 rozgrywkach w roku szkolnym  2014/2015. Zajęły VII miejsce w  Finale Województwa Podlaskiego zarówno w rozgrywkach piłki ręcznej jak i piłki koszykowej.

 • Akcja „Kudłacz” czyli pomagamy bezdomnym zwierzętom

  Już drugi raz w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie etyki i wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc z  Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie ruszyli z pomocą bezdomnym zwierzętom.

 • „Zawsze bezpieczni w domu”

  18 maja 2015 r. odbyła  się  już kolejna XV edycja Szkolnego Konkursu Plastycznego   klas I-III „Żyj bezpiecznie” pod hasłem -  Bezpiecznie w domu.

  Cele konkursu:

  • zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych codziennego użytku
  • uświadomienie potrzeby troski o własne zdrowie i życie
  • kształtowanie właściwych nawyków zachowania się w domu i w życiu codziennym
  • wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa poprzez nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych

  Na wstępie pani Elżbieta Walicka przeprowadziła pogadankę na temat „Bezpieczeństwa w domu”. Zostały przedstawione różne sytuacje w życiu codziennym w domu na podstawie historyjek obrazkowych. Dzieci wzięły udział w dyskusji. Następnie ich zadaniem było wykonanie ilustracji kredkami ołówkowymi na wyżej wymieniony temat.

 • „W zdrowym ciele , zdrowy duch”

  W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, w Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie 2 czerwca 2015r. odbył się mecz piłki nożnej.

 • Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej

  Dnia  29 maja 2015 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

 • POSZUKIWANY, POSZUKIWANA...

  Jak co roku, w czerwcu, trwa rekrutacja wśród uczniów klas II gimnazjum do reprezentowania szkoły w Poczcie Sztandarowym. W związku z tym poszukiwani są dwaj młodzi, wysocy chłopcy o co najmniej dobrych wynikach w nauce oraz zachowaniu, oraz cztery wysokie i młode dziewczyny, o takich samych wymaganiach.

 • XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”

  22 maja br. w Zespole Szkół Samorządowych odbył się XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”, którego celem jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, budzenie miłości do ojczyzny, uczenie wrażliwości na piękno polskiego języka oraz szukanie inspiracji w twórczości związanej z regionem. 

 • Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

  W dniu 21.05.2015r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas I-III Szkoły Podstawowej KIDS LOVE ENGLISH.

 • Dzień Muzyki i Sztuki

  26 czerwca 2014 roku odbył się po raz kolejny Dzień Muzyki i Sztuki, zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską, Urszulę Kuczyńską. Każda klasa młodsza prezentowała piosenkę lub taniec. Zabawa była fantastyczna. 

 • Tajemniczy świat lektur

  23 czerwca br. trzyosobowe zespoły z klas V wzięły  udział w szkolnym konkursie czytelniczym ph. „Tajemniczy świat lektur”.  Piątoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat  trzech popularnych powieści dla młodzieży („Tajemnica zielonej pieczęci” H. Ożogowskiej, „Tajemniczy ogród” F.H. Burnett oraz „Harry Potter i Komnata Tajemnic” J.K. Rowling).

 • Sztafeta ortograficzna klas czwartych

  Już po raz czwarty w naszej szkole odbyła się sztafeta ortograficzna. Od października do maja w kilku rundach rywalizowały ze sobą drużyny reprezentujące wszystkie klasy czwarte. W kolejnych etapach poświęconym różnym trudnościom ortograficznym dzieci indywidualnie i w zespołach rozwiązywały zadania i łamigłówki związane z naszą jakże trudną pisownią. Wykonywały też plakaty zachęcające do polubienia ortografii.

 • Spotkanie ze Strażakami w świetlicy

  5 czerwca 2014 roku w świetlicy szkolnej  odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Pożarnej w Augustowie. Tematem przeprowadzonych zajęć była: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Na początku wizyty  strażacy podali  definicję pierwszej pomocy, opowiedzieli o zachowaniu się w sytuacjach trudnych.

 • Mistrzowie recytacji

  Ostatnie miesiące roku szkolnego 2013/2014 dowiodły, że w naszej szkole uczą się uzdolnieni młodzi recytatorzy, którzy zostali zauważeni  na konkursach szczebla wojewódzkiego, powiatowego i międzyszkolnego.

  Sandra Bożewicz (klasa IGa, opiekun -Wiesława Chrulska) zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Smaki Dzieciństwa” oraz I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ta ziemia od innych droższa”.

  Julia Kopiczko (klasa VIa, opiekun- Anna Kopiczko) zajęła I miejsce w Miejskim  Konkursie Recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki”, co dało kwalifikacje do wojewódzkiego etapu tego konkursu.  W zmaganiach wojewódzkich uczennica zajęła III miejsce.

 • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”

  Dnia 29 maja 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”, którego pomysłodawczynią jest pani Wiesława Chrulska zaś organizatorkami panie Agnieszka Pawłowska, Agnieszka Korzun i Joanna Prawdzik.

 • Talia, muza greckiej komedii, szaleje!

  W ostatnich latach uczniowskie zespoły teatralne w naszej szkole zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. Pozazdrościliśmy im i my, nauczyciele, więc nadmiar wolnego czasu postanowiliśmy owocnie wykorzystać. W wyniku spontanicznego skrzyknięcia zawiązała się samozwańcza grupa zapaleńców, którzy pod maskami statecznych pedagogów skrzętnie ukrywali aktorskie talenty.

 • XV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „WALKA Z BYKAMI”

  29 maja 2014r. w Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami”  zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego: Agnieszkę Frąckiewicz, Dominikę Kiełczewską, Agnieszkę Korzun, Annę Liszewską i Annę Łobodę.

 • Teatralna integracja

  Uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły  przedstawili 13 czerwca b.r. dwa spektakle teatralne.

 • W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH

  Promocja zdrowego stylu życia to jedno z zadań szkoły, które realizujemy podejmując różnorodne działania. Nasi nauczyciele zachęcają uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych, a także do udziału w spektaklach teatralnych o tematyce profilaktycznej.

 • Złote medalistki z Gimnazjum nr 3

  Dnia  4.06.2014 r. w Białymstoku odbył się Finał Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem uczennic Gimnazjum nr 3 : Darii Michałowskiej, Małgorzaty Kucharskiej i Anity Świackiej, które zwyciężając w swoich konkurencjach, zostały Mistrzyniami Województwa Podlaskiego.

 • Wystawa z okazji 25 lecia Niepodległości

  Wystawę przygotowali uczniowie klasy III Gc Michał Chilimoniuk, Tomasz Drążek, Aleksander Jedliński, Robert Ułanowicz

 • Szkolny konkurs plastyczny „Augustów – moje miasto” dla klas I - III

  Dnia 23 maja 2014 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Augustów – moje miasto”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów oraz promowanie walorów Ziemi Augustowskiej.

 • Tydzień Czytania Dzieciom

  Biblioteka szkolna  w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom, włączyła się w działania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania. Od 2 do 6 czerwca trwały czytelnicze zmagania w klasach nauczania zintegrowanego. Dzieciom czytali nauczyciele, starsi koledzy i zaproszeni goście.

 • Konkurs ortograficzny

  Dnia 16 maja 2014 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

 • „TYLKO TANIEC 2014″

  W czwartek 22 maja Augustowskie Placówki Kultury zorganizowały kolejną edycję przeglądów artystycznych pod hasłem „Tylko Taniec 2014”. Tego dnia również na deskach Amfiteatru nie mogło zabraknąć zespołów tanecznych z naszej szkoły (Zespół:„Bystry”- prowadzony przez panią Halinę Poźniakowską, Zespoły Cheerleaders: „Iskrzące Kociaki, „Iskrzące Kocięta”- prowadzone przez panią Urszulę Kuczyńską).

 • Wizyta w Straży Granicznej w Augustowie

  15 maja 2014 r. z okazji Dni Otwartych klasa VI Bi odwiedziła placówkę Straży Granicznej w Augustowie. Wizytę rozpoczął  pokaz tresury psa, który  wzbudził  ogromny zachwyt uczniów.

 • Konkurs „Czy nasza klasa jest eko?”

  W środę 14 maja odbył się w naszej szkole konkurs „Czy nasza klasa jest eko?”.  Został on zorganizowany w ramach kolejnej już edycji konkursu „Ekoklasa” na etapie ponadpodstawowym. Uczestnikami zmagań były trzyosobowe drużyny z klas I – II gimnazjum. 

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  29. kwietnia społeczność naszej szkoły uczciła uroczystym apelem 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie z klas: VI bi, VI d, VI a i IIGa wraz z nauczycielami: p. A. Korzun, p. J. Cichorem, p. U. Zielińską oraz p. A. Liszewską.

 • Zmagania młodych matematyków

  28 maja 2014 r.w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie  odbyła się XV edycja Międzyszkolnego  Konkursu Matematycznego dla klas III „Mistrz zadań tekstowych”.

 • Sukces dziewcząt z Gimnazjum nr 3 w zawodach lekkoatletycznych

  Dnia 21.05.2014 r. w Suwałkach odbył się Finał Grupy Północnej w lekkiej atletyce. Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczennic z Gimnazjum nr 3, które zwyciężyły w trzech konkurencjach:

 • Psycholog

   

   

   

   

 • Kontakt

  Zespół Szkół Samorządowych w Augustowie im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 

  16-300 Augustów, ul. Mickiewicza 1

  Tel. 87 643 51 08; tel/fax 87 643 29 33

  e-mail sekretariat@zsp2augustow.pl

   
© ZSS Augustów