Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Jak się uzależniamy od mediów cyfrowych?

  Co sprawia, że uzależniamy się od internetu lub smartfonów? Dlaczego zaczynam sięgać po smartfon odruchowo? Jak to się dzieje, że przestaję kontrolować czas w internecie? Poniżej krótkie odpowiedzi na te pytania.

  Jutro kolejny temat. Zapraszamy! 

   

 • Matematyka offline ;)

  W ramach oderwania od pracy przy komputerze, uczniowie klas IV – VII wzięli udział w szkolnym konkursie Matematyczny lapbook. Prezentowali wybrane treści matematyczne w interaktywnej książce (teczce) w różnej postaci: niektóre są widoczne bezpośrednio po otwarciu lapbooka, dotarcie do innych wymaga rozwinięcia rulonu, rozłożenia harmonijki, otworzenia koperty lub książeczki.

 • Wycieczka do Parku Naukowo-Technologicznego

  15 maja 2019 roku grupa uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Edukompetentni” uczestniczyła w wycieczce do Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu i poszczególnych jego układów.

 • Krok po kroku do biznesowego sukcesu

  W ramach realizacji projektu „Edukompetentni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klas siódmych 10 maja 2019r. wzięli udział w zajęciach pt. „Spotkanie z przedsiębiorcami” w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach. Głównym celem tego spotkania było rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych.

 • Szkolny Turniej Ekologiczny „Kocham i szanuję przyrodę”

  13.05 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej przyrodniczo-ekologiczny skierowany do uczniów klas III. Turniej miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów światem przyrody oraz uświadomienie uczniom roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę.

 • XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  21 marca 2019, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs był skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniów gimnazjum oraz szkół średnich. Zadaniem uczestników było wykonanie piosenek w języku obcym.

   

 • „TRÓJKA” AUGUSTÓW pierwsza w województwie, szósta w Polsce w drużynowych biegach przełajowych

  26 kwietnia 2019 r. w Kamionie – woj. mazowieckie, najlepsze zespoły ze wszystkich województw wzięły udział w Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie. W zawodach rywalizowały drużyny z trzech roczników: 2005, 2004 i 2003 z 34 szkół z całej Polski.

 • Wycieczka do Parku Naukowo- Technologicznego Polska- Wschód w Suwałkach

  Dnia 14 maja 2018 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Naukowo- Technologicznego Polska- Wschód w Suwałkach, która odbyła się w ramach realizacji projektu „Edukompetentni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W planie mieliśmy zwiedzanie trzech laboratoriów.

 • BYLIŚMY NAJLEPSI W ORIENTACJI SPORTOWEJ

  14 maja odbył się IV Puchar Burmistrza Augustowa w Orientacji Sportowej. Udział wzięły szkoły nie tylko z augustowskiego powiatu, ale również i Suwałk, w sumie - 87 uczestników. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja z siódmymi klasami. Podział był również na chłopców i dziewczęta. Rywalizacja odbyła się indywidualnie i zespołowo. Do wyniku drużyny liczyły się trzy najlepsze biegi indywidualne z danej szkoły. Najlepsza trójka otrzymywała medale, a szóstka pamiątkowe dyplomy. Nasza szkoła startowała we wszystkich kategoriach.

 • Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce szkół podstawowych

  12 maja na augustowskim stadionie lekkoatletycznym przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbyły się mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 100 uczniów ze szkół augustowskiego powiatu. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: 60 m, 200 m, 600 m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 60 m. Awans do Mistrzostw Grupy Północnej, które odbędą się w Olecku 22 maja, uzyskiwało 7 najlepszych zawodników w każdej konkurencji, a trzech najlepszych - medale.

 • Mistrzostwa grupy w czwórboju lekkoatletycznym

  8 maja, w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło trzynaście drużyn chłopców oraz dwanaście drużyn dziewcząt z powiatów: augustowskiego, sokólskiego i suwalskiego. Każda drużyna składała się z sześciu zawodników, a do punktacji całej drużyny liczyły się wyniki pięciu najlepszych. Każdy uczestnik miał do zaliczenia 4 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m.

 • Projekt edukacyjny "Witaj Majowa Jutrzenko"

  Dnia 26.04.2018r. w naszej szkole odbyły się obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej pod opieką pani Doroty Dyjuk, pani Katarzyny Sieńkowskiej, pani Marzeny Kiewlak oraz pana Dariusza Sikorskiego przygotowali występ.

  O godzinie 11.00 uczniowie i nauczyciele tłumnie zebrali się w hollu szkoły, aby obejrzeć efekt wielotygodniowej pracy, a także wspólnie upamiętnić ważny dla polskiej historii dzień. Znakomite dekoracje i elementy wystroju, a także odpowiednio dobrane do epoki stroje, pozwoliły przenieść się w minione czasy i tym samym poczuć podniosłą atmosferę oraz wagę wydarzenia.

 • Młodzi przedsiębiorcy

  11 maja nasi uczniowie z klas VII wzięli udział w zajęciach pt „Spotkanie z przedsiębiorcami” w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach w ramach projektu „Edukompetentni”. Podczas zajęć mieli możliwość tworzenia biznes planów, jak również dowiedzieli się ciekawych informacji związanych z przedsiębiorczością. Została nakreślona im sylwetka przyszłego przedsiębiorcy, dzięki temu dowiedzieli się czym powinien cechować się przyszły „biznesmen” , ponieważ nie tylko ilość kapitału jest tu ważna ale również istotne są takie cechy jak: odwaga, ambicja, pewność siebie, dynamizm działania, duża aktywność, kreatywność i oczywiście odrobina ryzyka- również tu nie zaszkodzi.

 • MIĘDZYSZKOLNA RYWALIZACJA KLAS III

  W środę 9 maja klasa IIIa wraz z wychowawcą udała się do SP4 na Ogólnomiejski VI Turniej Sprawnościowy Klas Trzecich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4.
  W zawodach startowało 5 drużyn reprezentujących augustowskie szkoły. Organizatorom nie zabrakło pomysłów, zatem konkurencje były urozmaicone i ciekawe, ale nie zawsze łatwe. Z doświadczenia wiemy, że to, co wydaje się proste, często przysparza nie lada trudności, np. strzał z niewielkiej odległości do małej bramki, nie każdemu wychodził celnie…

 • XV Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych

  25 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach odbyła się  XV Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych.  Spartakiadę jak co roku gospodarze rozpoczęli od uroczystego odśpiewania hymnu szkoły, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie Spartakiady i przemarsz wszystkich uczestników drużyn biorących w niej udział.

 • Drogi Gimnazjalisto- już czas podjąć decyzję!

  Nasza szkoła od wielu lat stara się, aby nasi gimnazjaliści dokonywali prawidłowego wyboru związanego z ich przyszłym kierunkiem kształcenia. To, że kończą naszą szkołę nie znaczy, że chcemy ich wypuścić bez wsparcia. Jako szkoła z tytułem „Szkoła Odkrywców Talentów” staramy się wspierać naszych wychowanków w poszukiwaniu ich talentów czy też rozwijać w nich ich zainteresowania.  Wiadomą sprawą jest to, że wybór kierunku kształcenia związany jest ściśle z przyszłym zawodem.

 • Poetyckie sukcesy kl. I-III

  27 kwietnia 2018 r. w MDK w Augustowie odbyły się eliminacje miejskie XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”. Od kilku lat naszą szkołę w tych eliminacjach reprezentują zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poetyckie igraszki” dla klas I-III. W tym roku, a dokładnie 13 kwietnia komisja konkursowa spośród 28 uczestników wyłoniła czterech zwycięzców.

 • Eko klasa 2017

  We środę 17 maja 2017r. odbył się w naszej szkole Turniej Ekologiczny „Eko klasa 2017”. Wzięło w nim udział siedemnaście  2-osobowych drużyn z klas IV – VI i gimnazjum. Był to turniej przeprowadzony w znanej formule „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odpowiadali na pytania z dwóch dziedzin: „Życie roślin i zwierząt” oraz „Ekologia”. 

 • Pierwsze medale naszych pływaków !!

  W dniach 26-27.05.2017 r. odbył się na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 lat, który był częścią Drużynowego Wieloboju Pływackiego   pod patronatem Burmistrza Miasta Augustów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Polski, ale także Litwy. Rewelacyjnie w tych zawodach wystąpili uczniowie 4 klasy sportowej o profilu pływanie.

 • Niech żyje ortografia!

  Za nami już XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami”, którego organizatorem od wielu lat jest Zespół Szkół Samorządowych.

  Turniej odbył się 25 maja 2017r. w bibliotece szkolnej,  osiągając już pełnoletniość.

 • Żyj smacznie i zdrowo!

  Dzięki zaangażowaniu dziewcząt z klasy III gA: Oliwii Bagan, Gabrieli Kleczkowskiej, Justyny Koniecko, Julii Kopiczko, Martyny Krawcewicz i pani Doroty Głowackiej w świetlicy szkolnej  zrealizowano Program Ogólnopolski „Żyj smacznie i zdrowo” promujący zdrowy tryb życia, racjonalne żywienie i smaczne gotowanie.

 • Konkurs Recytatorski „Poetyckie Igraszki” dla klas I-III

  28 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”. Miał on na celu popularyzowanie dziecięcych utworów literackich i ich autorów oraz  pobudzanie aktywności twórczej dziecka. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników. W konkursie wzięło udział 25 dzieci.

 • Ekologiczny turniej klas piątych w „Trójce”

  22 kwietnia 2017 roku, w Międzynarodowym Dniu Ziemi, odbyła się w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie kolejna – X - edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas piątych, w tym roku pod hasłem: „Ziemia – błękitna planeta.” Organizatorami konkursu były panie Katarzyna Dzieniszewska oraz Agnieszka Górska.

 • Deutsch im Kindergarten - Niemiecki w Przedszkolu

  26 kwietnia uczennice z klasy III h ( klasa z dodatkowym językiem niemieckim) postanowiły wybrać się ponownie do Przedszkola nr 6 (oddział przy Urzędzie Pracy). Podczas wizyty przedstawiły one nowy repertuar taneczny, a następnie sprawdziły w formie zabawowej wiedzę przyszłych pierwszoklasistów z języka niemieckiego. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w tych zajęciach, z zapałem zgłaszały się i odpowiadały na zadawane pytania.

 • Pamiętamy, świętujemy!

  Dnia 28. 04.17 w Zespole Szkół Samorządowych uroczyście obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbył się apel, na którym uczniowie dowiedzieli się, kto i po co uchwalił konstytucję, dlaczego jest ona taka ważna dla Polaków i że należy pamiętać i celebrować to święto. Wspólnie odśpiewano „Mazurka 3 Maja”.

 • XIV SUWALSKA SPARTAKIADA INTEGRACYJNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  To już po raz XIV reprezentacja naszej szkoły brała udział w Suwalskiej Spartakiadzie  Klas Integracyjnych w Suwałkach, która odbyła się 11 IV 17r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach. Spartakiadę Gospodarze rozpoczęli od uroczystego odśpiewania Hymnu Szkoły,  następnie nastąpił przemarsz uczestników drużyn, biorących w niej udział.

 • PODZIEL SIĘ FLAKONEM

  W Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie wolontariusze ze Szkolnego Ruchu Czystych Serc zorganizowali akcję „Podziel się flakonem” i tym samym włączyli się w Ogólnopolską akcję po raz 10. organizowaną przez ludzi dobrej woli w Warszawie.

  Zebrane flakony będą wykorzystane na zorganizowanie  DNIA DZIECKA w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci.

 • WIELKANOCNA AUKCJA CHARYTATYWNA

  W dniach 11-12.04.2017r. w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc zorganizowali kolejną Wielkanocną Aukcję Charytatywną promującą prace wykonane przez młodzież naszej szkoły. Uczniowie pod opieką p. Marzena Kiewlak oraz p. Anna Kowalczyk na lekcjach plastyki wykonywali barwne, wiosenne ozdoby związane z nadchodzącymi świętami.

 • KONKURS „ICH LIEBE DEUTSCH” W ZESPOLE SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

  4 maja 2016 r. odbył się kolejny szkolny konkurs języka niemieckiego „ Ich liebe Deutsch”.

 • „Dobre rady na elektroodpady”

  W dniach 26-29 kwietnia 2016r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie zorganizowała zbiórkę elektroodpadów (ZSEE), czyli zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

 • Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa

  W dniach 22-23.04.2016r. odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa.

 • Konkurs fotograficzny ph.„Książkomaniacy”

  17.05.2016 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs fotograficzny „Książkomaniacy”, w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Wzięły w nim udział drużyny z klas VI.

 • NESTLE CUP 2016

  15 maja 2016 r. 14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Eliminacjach Regionalnych NESTLE CUP 2016 w Trójboju Lekkoatletycznym dla szkół podstawowych w Olecku.

 • Szkolne obserwacje tranzytu Merkurego

  Dziewiątego maja tego roku miało miejsce interesujące i rzadkie zjawisko. Na tle tarczy słonecznej naszym oczom ukazał się Merkury. Swoją wędrówkę rozpoczął o godzinie 1112 czasu uniwersalnego, czyli o 1312 czasu lokalnego.

 • Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Igraszki” dla klas I-III

  25 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”. Miał on na celu popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i zainteresowanie uczniów poezją.

 • Ekologiczny turniej w „Trójce”

  23 kwietnia 2016 roku odbyła się w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie kolejna – IX - edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas piątych, w tym roku pod hasłem: „Człowiek jest częścią natury.” Organizatorami konkursu były panie Agnieszka Górska oraz Agnieszka Ziemińska.

 • Superstar 2016

  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej już za nami.
  W tegorocznych zmaganiach wokalnych wzięło udział 15 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

 • Event lekkoatletyczny trzecioklasistów

  W czwartek 21 kwietnia, w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas III. W zawodach uczestniczyły 10 osobowe drużyny oraz rezerwowi ze wszystkich klas trzecich.

 • Zawody o Puchar Tymbarku

  15 kwietnia 2016r., na boiskach Stadionu OSIR przy ul. Mariańskiej 31 w Sokółce, został rozegrany XVI Finał Wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 • SZKOLNY KONKURS EKOKLASA 2015

  12 maja w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja SZKOLNEGO KONKURSU EKOKLASA 2015 na poziomie gimnazjum. Organizatorkami konkursu były panie: Dorota Choroszewska i Elżbieta Kierklo.

 • „Trójka” znów uczestniczy w warsztatach ekologicznych

  Dnia 28.04.2015 roku, uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej Zespołu Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie mieli okazję skorzystać z ciekawej oferty warsztatów ekologicznych w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno – edukacyjną”.

 • Ekologiczne zmagania w „Trójce”

  25 kwietnia 2015 roku odbyła się w naszej szkole kolejna – VIII - edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas piątych, w tym roku pod hasłem: „Cudze chwalicie  - swego nie znacie.” Organizatorami konkursu były panie Agnieszka Górska oraz Agnieszka Ziemińska.

 • II i III m. w Finale Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10X800m. SP

  W niedzielę, 11 kwietnia, w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.

 • Z ekologią za pan brat

  26.04.2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla klas piątych.

 • Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Igraszki” dla klas I-III

  24 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”.

 • Augustowsko-suwalska muzyka ludowa zagościła na salonach Pałacu Prezydenckiego w Święto 3 Maja.

  Województwo podlaskie, jako jedyny region w kraju, wyróżniony został zaproszeniem przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego na przyjęcie okolicznościowe, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 3 maja br.

  Zaproszenie do udziału w tej uroczystości, a także możliwość zaprezentowania tego, co najlepsze na Ziemi Podlaskiej, było wielkim zaszczytem dla całego regionu.

 • FINAŁ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

  W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  10 X 800 DZIEWCZĄT
  Przewięź, 12.04.2014r.

  Dnia 12.04.2014r. w Przewięzi odbył się Finał Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800 dziewcząt. Starowało 20 drużyn z całego województwa podlaskiego. Trasa w dużej części przebiegała  nad brzegiem jeziora Białego. Po  zaciętej rywalizacji, dziewczęta z Gimnazjum Nr 3 w Augustowie, wywalczyły IV miejsce.

   
© ZSS Augustów