Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 2

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Planowaliśmy rozpocząć ją 20 grudnia, jednak pogoda lubi płatać figle i tym razem pokrzyżowała nam plany niebezpieczna gołoledź, więc akcja została przełożona na 21 i  22 grudnia. Mikołajki z klasy Ie, IIb, IIIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa. W tym roku ponownie mieliśmy bardzo dużo pocztówek do rozdania. Te magiczne podarki wykonali własnoręcznie nasi uczniowie. To już  tradycja, że dzieciaki z całej szkoły wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami.

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Planowaliśmy rozpocząć ją 20 grudnia, jednak pogoda lubi płatać figle i tym razem pokrzyżowała nam plany niebezpieczna gołoledź, więc akcja została przełożona na 21 i  22 grudnia. Mikołajki z klasy Ie, IIb, IIIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa. W tym roku ponownie mieliśmy bardzo dużo pocztówek do rozdania. Te magiczne podarki wykonali własnoręcznie nasi uczniowie. To już  tradycja, że dzieciaki z całej szkoły wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami.

  Z roku na rok udaje nam się przygotować coraz większą ich liczbę- „Pocztówek Miłości”. Pamiętajmy, iż każda pocztówka jest jedyna w swoim rodzaju, ma swoją historię. Do akcji włącza się cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na tych najstarszych czyli naszych ósmoklasistach. „Zespoły Mikołajkowe” przemierzały ulice naszego miasta nucąc kolędy. Tegoroczna aura może nie była idealna, jednak nasze serca były gotowe do niesienia radości. Śpiewając kolędy, uśmiechając się, machając do przechodniów, kierowców na pasach przeszliśmy całe centrum.  W tym roku Małe Mikołajki odwiedziły Urząd Miasta, gdzie również otrzymały zapłatę- czyli uśmiech. Wszyscy urzędnicy włącznie z Panem Wiceburmistrzem cieszyli się na widok małych gości, sprawiliśmy im nie lada niespodziankę. To wspaniałe uczucie kiedy czujemy się potrzebni i wiemy, że to co robimy sprawia innym radość i przyjemność. Pocztówka kosztuje tylko jeden szczery uśmiech! Małe Mikołajki rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach, zaś my poczuliśmy się z nimi w pewien sposób związani. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo uśmiechów. Starsi ludzie, jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Spotkaliśmy wielu samotnych ludzi, którzy będą spędzać te święta sami, a my sprawiliśmy, że przez chwilę poczuli radość. Nasza pocztówka może będzie im mogła towarzyszyć przez okres świąteczny i choć przez chwilę sprawi, że nie poczują się już tacy samotni. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali. Przypomnijmy- nasza zasada brzmi-  „Nie ważne czy młody czy stary, czy bogaty czy też biedny, każdy przecież zasługuje na odrobinę szczęścia i życzliwości!” Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich z „reklamy”, nie takich za które się płaci.

  Z całego serca dziękujemy całej społeczności ZSP nr 2 za ich pomoc i wsparcie.

  Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

  Organizatorzy akcji:

  Urszula Kuczyńska, Ewa Szyper, Izabela Bogdanowicz, Elżbieta Kierklo,  Anna Kowalczyk, Jolanta Pietraszkiewicz

 • Ogólnopolski Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda”

  W  okresie świątecznym Amelia Swadzyniak z kl. IV c oraz Justyna Klukowska i Gabriela Szczecina z kl. I c pod okiem Pani Iwony Czaja przygotowały się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd „Hej kolęda, kolęda” organizowanym on-line przez Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Do udziału w konkursie zachęcała Pani Ewa Młodzianowska- prezes Towarzystwa Młodego Krechowiaka, która czuwa nad współpracą naszej szkoły i stowarzyszenia z jednostką wojskową.

 • E-dni świątecznego sweterka

  Święta, święta…I po świętach! Ferie, ferie… I już po… Wracając jednak myślą do grudniowych chwil warto wspomnieć zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski akcję „Dni Świątecznego Sweterka”.

 • W zdrowym ciele zdrowy duch - hartowanie organizmu

  Zima za oknami, dlatego proponujemy dziś Państwu garść informacji dotyczący sposobów hartowania organizmu. Zebrałyśmy je i opracowałyśmy specjalnie dla naszych uczniów oraz ich rodziców. W czasach pandemii, ale i rosnącej świadomości społeczeństwa co do wagi dbałości o własne zdrowie mamy nadzieję, że informacje te okażą się przydatne. Zapraszamy do lektury.

  Dorota Dunaj-Kozłowska
  Katarzyna Łebska
  Halina Poźniakowska

 • Razem na Święta

  Z ogromnym entuzjazmem nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki: „Razem  na Święta”. Wspólnie (choć podzieleni na kilka zespołów, każdy w swoim ”rewirze”- domostwie) staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę niemało! Obecny czas nie sprzyja przeprowadzaniom akcji grupowych, dlatego też w tym roku postanowiliśmy zawiesić naszą Akcję „Z Sercem na Dłoni” i przyłączyć się do projektu „Razem na Święta”.

 • Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez kolęd i pastorałek. Dowodem na to, że pieśni opowiadające o Bożym Narodzeniu są nadal popularne świadczy fakt, że kikanaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury.

 • Podróże z klasą

  W klasie III c od października do grudnia 2020r. realizowano projekt edukacyjny „Podróże z klasą” (część II). Dzieci poznały wybrane państwa Europy i ich stolice. Były to: Litwa (Wilno), Rosja (Moskwa), Szwecja (Sztokholm), Norwegia (Oslo), Dania (Kopenhaga), Holandia (Amsterdam), Austria (Wiedeń).

 • Recykling zmienia świat

  To hasło od kilku lat towarzyszy działaniom proekologicznym w naszej szkole. Uczniowie wiedzą, że zbieranie plastikowych nakrętek ma podwójne znaczenie – za pieniądze otrzymane od firm recyklingowych kupowane są potrzebne sprzęty rehabilitacyjne, a dodatkowo pomaga ochronie środowiska.

   

 • Kolędnicy Misyjni dzieciom z Amazonii

  Jeszcze nie tak dawno kolędowanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia było w Polsce powszechnym zwyczajem – co roku nasze domy odwiedzali kolędnicy. Dziś to już rzadkość.

   

 • Wizyta duszpasterska w szkole

  16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, połączona z wręczeniem stypendiów motywacyjnych i sportowych oraz rozstrzygnięciem XX Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 • Coroczna szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”

  Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” stała się tradycją, ponieważ w naszej szkole odbywa się cyklicznie w okresie bożonarodzeniowym od 2005r.

   

 • Pomaganie jest fajne..

  Chyba nikt temu nie zaprzeczy, że pomagać jest dobrze. I to nie tylko dlatego, że sprawiamy komuś radość, ułatwiamy życie, zdejmujemy troski, ale również dlatego, że nam - „pomagaczom” jest po prostu miło i że czujemy się potrzebni. Dlatego zachęcamy uczniów naszej szkoły do włączania się
  w różnego rodzaju akcje na rzeczy innych.

 • Świąteczna przygoda w Białymstoku

  18 grudnia 2019 r. o godz. 7.00  klasa II a i III a pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Podróż upłynęła  nam bardzo szybko. Była wtedy okazja do wspólnych rozmów i śpiewu.

   

 • Trójka najlepszym zespołem podczas „Siatkarskiej Gwiazdki w Augustowie”

  W połowie grudnia Uczniowski Klub Sportowy Centrum Augustów przy współpracy Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka zorganizował rozgrywki siatkarskie dla szkół z powiatu augustowskiego. Turniej rozgrywano podczas 3 dni, a wzięli w nim udział uczniowie ze szkół: SP 2, SP 3, SP 4 w Augustowie oraz SP w Janówce.

   

 • Trzecie miejsce w województwie w unihokeju dziewcząt

  Tuż przed świętami w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku dziewczęta z klas ósmych wzięły udział w Finałach Województwa w Unihokeju. Aby dostać się do ścisłej czwórki województwa, nasze uczennice musiały w grupie północnej zająć co najmniej 2 miejsce. Udało się to i nie tylko awansowały, ale też zwyciężyły.

   

 • Jasełka 2019

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen radości, nadziei i refleksji. To także okres spotkań w gronie najbliższych i znajomych. Piątek (20.12.2019r.) w naszej szkole był takim niezwykłym dniem, w którym odbywały się wigilie klasowe i występy uczniów. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów kl. VI f i kl. III c oraz ich wychowawców: A. Liszewską i I. Czaję, a także katechetów. Towarzyszył im zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem J. Cichora i D. Sikorskiego.

 • Spotkanie z żołnierzami

  16 grudnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kapitan Michał Stankiewicz opowiedział młodzieży o pracy w wojsku, którą szkołę wyższą wybrać i jak zdobyć kolejne stopnie oficerskie.

 • Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

  W poniedziałek 14 stycznia 2019 na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas II oraz IV – VIII i gimnazjum reprezentujący nie tylko klasy sportowe, ale całą społeczność szkolną.

 • „Mikołaje są wśród nas” - szkolna akcja charytatywna

  Już po raz trzynasty w naszej szkole w okresie bożonarodzeniowym odbyła się akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”. Uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami czynnie włączyli się w działalność charytatywną, która miała wspomóc najuboższych uczniów z naszej szkoły. Dzieci na ten cel przekazały swoje maskotki, które zostały sprzedane na aukcji. Rodzice oraz nauczyciele, pracownicy i starsi uczniowie naszej szkoły wspierali nasze przedsięwzięcie. Mogliśmy liczyć również na wielkie zaangażowanie wolontariuszy ze Szkolnego Ruchu Czystych Serc pod opieką pani K. Kwoska, którzy pomagali w sprzedaży pluszaków.

 • Coroczny konkurs „Najpiękniejsza Kartka świąteczna” rozstrzygnięty!

  Jak co roku odbywa się w naszej szkolne konkurs pt. „Najpiękniejsza Kartka świąteczna”, biorą w nim udział uczniowie klas najmłodszych czyli I-III, uczniowie starsi czyli IV- VIII i nasi kochani gimnazjaliści z klas trzecich. Można więc powiedzieć, iż cała społeczność uczniowska, naszej szkoły angażuje się w tym konkursie. Jesteśmy przeszczęśliwi, gdyż pocztówki jak co roku były rewelacyjne.

 • Krippenspiel - obcojęzyczne jasełka

  Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów okres darzą także mieszkańcy innych krajów. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze można było przekonać się 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie.

 • Radość z Bożego Narodzenia

  20 grudnia 2018 r, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście tradycyjnie spotkali się na uroczystej wigilii. W spotkaniu wzięli udział m.in. wicestarosta p. Dariusz Szkiłądź, p. Anita Szostak pełniąca obowiązki kierownika Wydziału Edukacji i Sportu w Augustowie, kapitan Piotr Kij, reprezentujący 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną oraz ks. kan. mgr Wojciech Jabłoński -  proboszcz Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Najświętszego Serca w Augustowie, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców.

 • Orszak Trzech Króli

  Kolejny raz odbył się w Augustowie pochód Trzech Króli. Rozpoczął się Mszą św. w Bazylice NSJ i Jasełkami pt; „Sen Wigilijny”. W aktorów w tym roku 2018 6 stycznia, wcielili się uczniowie Klas IIIB i VIIF Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Dominiki Kiełczeskiej, Pani Ewy Szyper, Pana Jarosława Zyskowskiego i s. Wiesławy Kuliś.

 • Wigilijnie

  „Każdy z nas jest trochę ciemny, trochę jasny…(…) A Bóg przychodzi do nas przez człowieka, który żyje obok.” Wielu uczniów, jak i dorosłych, tę myśl wyniosło w sercu po zajęciach, które odbyły się 21 grudnia w naszej szkole. Ostatniego dnia nauki, przed zimową przerwą świąteczną, uczyliśmy się czegoś zupełnie innego niż procenty, odmiana rzeczownika czy też wpływ dwutlenku węgla na rozwój organizmów  żywych. Nie było lekcji. Nie było przerw. Nie było pisania, odpytywania, testowania. A jak wiele nauki!

 • Z uśmiechem patrzymy w przyszłość!

  W naszej szkole od września realizowane są zajęcia z doradztwa zawodowego oraz przedsiębiorczości w ramach programu Edukompetentni. Nasi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach grupowych jak też indywidualnych z doradztwa zawodowego. Dzięki tym zajęciom przygotowujemy naszych uczniów do świadomego wyboru zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami. Dostarczamy im wiadomości o zawodach, wymaganiach rynku pracy, o systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego, a co ważne dostarczamy im wiadomości, które zawody są przyszłościowe.

 • Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” 2017

  Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” już od dwunastu lat cieszy się dużym powodzeniem w naszej szkole.
  W grudniu 2017 r. uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami czynnie włączyli się w działalność charytatywną, która miała na celu wspomóc najuboższych uczniów z naszej szkoły. Maluchy na ten cel przekazały swoje maskotki, które zostały sprzedane na aukcji. Rodzice oraz nauczyciele, pracownicy i starsi uczniowie naszej szkoły wspierali nasze przedsięwzięcie. Wielkim zaangażowaniem wykazali się wolontariusze ze Szkolnego Ruchu Czystych Serc pod opieką pani K. Kwoska, którzy pomagali w sprzedaży pluszaków.

 • „Paczka dla dzieciaka”

  Początek nowego roku to doskonały czas na plany na rok następny, ale też dobry moment na podsumowanie tego, co się udało, a udało się dużo. Tuż przed Bożym Narodzeniem pedagodzy szkolni zorganizowali akcję „Paczka dla dzieciaka”. Była to akcja przeprowadzona przez Internet, a przez to o dość szerokim zasięgu. Celem było zebranie rzeczy, które mogłyby stać się prezentem dla czterech chłopców z naszej szkoły. Zewsząd docierały głosy „czemu tak późno..??”, ale też pojawiła się fala zapytań o możliwość pomocy. Niewiarygodne jest to, że w naprawdę krótkim czasie udało się pozyskać fundusze, które pozwoliły na realizację marzeń nie tylko wyżej wspomnianej czwórki chłopców. Zebranych pieniędzy było tyle, że pedagogom, po zrobieniu świątecznych prezentów,  udało się odłożyć fundusze na niespodzianki dla dzieci z okazji Wielkanocy.

 • Koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum na „5”

  10 grudnia 2017r. ,w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Augustowie, zostały zakończone Finały Grupy Północnej  IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  w koszykówce dziewcząt.
  W Finale Grupy Północnej, w którym  startowało 4 zespoły szkół  klas VII oraz I-III Gim. poprzedziły Igrzyska powiatowe.
  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Augustowa wywalczyły w Finale  II miejsce.

   

 • Sukces robotyków

  Nasi młodzi majsterkowicze zbudowali w tym roku robota SocksFinder i stanęli w szranki ze studentami z Polski i innych krajów.  Zespół CyborGim-III znalazł się  w gronie laureatów międzynarodowego turnieju robotów ROBOTIC ARENA 2017 organizowanego przez Politechnikę Wrocławską zdobywając wyróżnienie.

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni 2017/2018”

  Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 19 grudnia o godzinie 8.50 małe Mikołajki i starsze Reniferki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły- Szkoły Podstawowej nr 3. To już nasza tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Augustowa. Każda pocztówka ma swoją historię i wiele miłości. Wymaga wiele cierpliwości i pomysłowości. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na gimnazjalistach.

 • Gwiazdkowe sukcesy

  19 grudnia w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Augustowie miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Gwiazdkowe Harce”. Tegoroczny konkurs odbył pod hasłem „Świat w różowym humorze”. Dzieci miały za zadanie wyrecytować dwa wiersze - jeden Wandy Chotomskiej, a drugi o tematyce świątecznej lub zimowej.

 • Narciarstwo zjazdowe – nowa pasja uczniów klasy pływackiej 4 as

  We wtorek, 17 stycznia 2017r. pojechaliśmy na narty do Dąbrówki. W wy­cieczce uczest­ni­czyło 22 uczniów z klasy 4as, 2 uczennice z klasy 4b, 1 uczeń z klasy 5 ei oraz opie­ku­no­wie – trener Pani Katarzyna Łebska oraz wychowawca Pani Halina Poźniakowska.

 • OLIMPUS 2017

  Dnia się 11 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych zorganizowana została Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języka angielskiego – OLIMPUS 2017 w sesji zimowej. Do udziału w niej przystąpili uczniowie klas IV i VI szkoły podstawowej. Olimpiada stanowiła urozmaicenie programu zajęć i zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

  Wyniki Olimpiady poznamy w marcu 2017r.

  Alina Nikiforow

 • WYNIKI XVII MIEJSKIEGO KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH PH. „IDŹCIE I GŁOŚCIE”

 • Akcja charytatywna SKC

  Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas, które działa w ZSS w Augustowie, zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano świąteczne ozdoby.

 • Podpisanie porozumienia o współpracy z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego

  12 stycznia 2017 r. dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Wiesława Chrulska podpisała porozumienie o współpracy z dowódcą 15GBZ gen. bryg. Jarosławem Gromadzińskim. 

 • Wigilia to szczególny czas

  Wigilia to szczególny czas , gdzie gromadzimy się w gronie rodzinnym, odświętnie ubrani, przy obficie zastawionym świątecznym stole. To czas, gdy gasną gniewy i spory, gdzie króluje miłość, radość i pokój.  Ludzie są dla siebie milsi. Dzieląc się Opłatkiem mówią sobie dobre słowa, wybaczają i szczerze się do siebie uśmiechają.

 • Trójka na medal

  Ruszyły zmagania młodych siatkarzy w tegorocznych rozgrywkach w mini siatkówce pod egidą szkolnego związku sportowego. Drużyna z SP 3 Augustów, trenowana przez Tomasza Kuźmickiego, jak burza przeszła eliminacje miejskie, nie tracąc żadnego seta i  zdobyła I miejsce.

 • Miejski Świąteczny Turniej Piłki Nożnej

  Dnia 17.12.2016 r. w naszej szkole odbył się coroczny Miejski Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla klas IV. Wzięły w nim udział trzy szkoły podstawowe: nr 2, nr 3 i nr 4. Rozegrano trzy 20 minutowe mecze z przerwą, w których zagrał „każdy z każdym”.

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

  Jak co roku przed samymi świętami 17 grudnia małe Mikołajki z klasy III as wyruszyły na podbój Augustowa. Małe Mikołajki wspólnie z nauczycielkami dźwigały wielki wór, w którym znajdowało się ok. 500 pocztówek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Musieliśmy wprowadzać zmianowość w noszeniu taki był ciężki.

 • DNI KULTURY KRAJÓW OBCOJĘZYCZNYCH

  W ramach Dni Kultury Krajów Obcojęzycznych nauczyciele języków obcych naszej szkoły postanowili  przybliżyć uczniom  związane z Bożym Narodzeniem zwyczaje kultywowane w  Anglii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Rosji.

 • "Krippenspiel” - jasełka po niemiecku i nie tylko

  Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. O tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze, można było przekonać się 16 grudnia w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie.

 • PORANEK POEZJI EUROPEJSKIEJ

  W ramach Dni Kultury Krajów Obcojęzycznych w naszej szkole zorganizowany został Poranek Poezji Europejskiej, który odbył się 16 grudnia b.r. Wzięli w nim udział uczniowie kl. VI szkoły podstawowej, jak również gimnazjaliści.

 • Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I – III „Gwiazdkowe Harce"

  11 grudnia 2015r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXIV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Gwiazdkowe harce” pod hasłem „Po lądach, morzach i oceanach”.

 • „Najpiękniejsza kartka świąteczna”

  18 grudnia 2015 roku  w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy mieli bardzo trudne zadanie, albowiem wszystkie wykonane kartki były bardzo ładne, co stanowiło dla jury nie lada problem. Prace wykonano różnymi technikami. Były tradycyjne kartki wykonane, np. kredkami, mazakami, ale zdarzały się też oryginalne pomysły z wykorzystaniem cekinów, piórek, czy żywych gałązek choinkowych. Przygotowanie kartek zapewne wymagało od dzieci bardzo dużo pracy, wyobraźni i pomysłowości.

 • Adventskalender

  Wystawa kalendarzy adwentowych organizowana jest w  Zespole Szkół Samorządowych już od kilku lat. Biorą w niej udział głównie gimnazjaliści.

 • Góra Grosza

  W dniach 23.11.2015r.- 4.12.2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Wspólnie udało nam się zebrać 591zł i 58 gr. Łączna waga monet wyniosła prawie 40 kg.
  Bardzo serdecznie wszystkim Wam dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i przekazany przez Was każdy grosik. Mamy nadzieję, że będziecie z nami również podczas następnej akcji.


  E. Kierklo
  A. Korzun
  M. Ajdamach

 • Rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt klas V

  W listopadzie w naszej szkole odbyły się rozgrywki międzyklasowe   dziewcząt klas V szkoły podstawowej w piłkę ręczną. Do rywalizacji przystąpiło pięć klas, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

 • Wolontariusze SKC działają

  Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy ZSS w Augustowie, którego opiekunem jest Pan Jarosław Zyskowski, angażują się w wiele przedsięwzięć. W ostatnich dniach również byli aktywni.

 • MIstrzostwa Augustowa w pływaniu

  W dniu 21 stycznia 2015 r. na miejskiej pływalni odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Augustowskich Szkół Podstawowych w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Społecznych STO.

 • Akcja „ Cicha noc….”

  „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
  dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
  dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

  Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
  wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
  drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
  mgnienie wiatru - płatkom śniegu.(…)”

                                 Krzysztof Dzikowski

 • Klasa I Gci chętnie pomaga!

  Od początku roku szkolnego 2014/15 klasa IGc integracyjna włącza się w różne działania charytatywne na rzecz osób i zwierząt potrzebujących pomocy.

 • Kolęda czyli wizyta duszpasterska

  22 stycznia 2014 r. miała miejsce kolęda czyli wizyta duszpasterska w naszej szkole. Spotkanie kolędowe rozpoczął swoim przemówieniem Pan Dyrektor Janusz Wierzbicki. Wsłuchiwaliśmy się w słowa Ewangelii, które przeczytał nam p. Jarosław Zyskowski, a uczennice klasy Vd odczytały nasze prośby i modlitwy. Ks. Marcin Jakubowski wygłosił naukę duszpasterską, następnie pobłogosławił całą społeczność szkolną.

 • WYSTĘP W PRZEDSZKOLU NR 6 W AUGUSTOWIE

  Dnia 22.01.2014r. uczniowie klasy Vd Zespołu Szkół Samorządowych, uczęszczający na zajęcia Teatrzyku Bajkolandia, zaprezentowali społeczności Przedszkola nr 6 w Augustowie przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana”. Celem wystąpienia była prezentacja umiejętności uczniów, propagowanie właściwych zachowań wśród dzieci, jak również integracja społeczności szkolnej i przedszkolnej.

   

 • Bożonarodzeniowe Świętowanie

  Tradycją naszej szkoły jest przedstawianie w okresie Bożego Narodzenia występu jasełkowego. W tym roku pod opieką s. Wiesławy Prawdzik, p. Renaty Drążek i p. Jarosława Zyskowskiego dzieci i młodzież Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie przygotowała jasełka pod tytułem „Nie było miejsca dla Ciebie”.

 • Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

   Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 20 grudnia małe Mikołajki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły. To już tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Każda pocztówka ma swoją historię i wiele miłości.

 • Poetyckie harce z poetami polskiej literatury dziecięcej– Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem

     12 grudnia 213 roku w naszej szkole, jak co roku, odbyły się eliminacje do XXII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „GWIAZDKOWE HARCE” pod hasłem „Cuda i dziwy”. Taki konkurs jest znakomitym sposobem popularyzowania poezji dziecięcej i szerzenia kultury żywego słowa wśród dzieci. Jest także okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i możliwości.

     Do konkursu przystąpiło 28 uczestników z klas I– III szkoły podstawowej, którzy recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem.

     Komisja konkursowa w składzie: Sylwia Hanysz- Prawdzik, Małgorzata Marcinkiewicz oraz Małgorzata Ostrowska brała pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.   

 • Antyterroryści i Nico gośćmi w szkolnej świetlicy

     W grudniu świetlicę szkolną odwiedziło pięcioro pracowników Straży Granicznej z Augustowa wraz z psem tropiącym – Nico. W pokazie brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy oraz sześciolatki.

     Wizyta składała się z trzech części. Na początku miała miejsce krótka prezentacja multimedialna, w której pracownicy zaprezentowali zadania Straży Granicznej, czyli ochronę granicy państwowej, zwalczanie przestępczości granicznej (w tym nielegalnych migrantów), sprawdzanie osób wyjeżdżających  do Polski, zapobieganie przewożeniu nielegalnych środków bez akcyzy, pojazdów oraz broni, organizowanie odpraw granicznych, zapewnienie porządku publicznego.

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 263 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów