Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Der schönste Adventskalender - konkurs plastyczno-językowy na najpiękniejszy "Kalendarz Adwentowy"

Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 

Cechą charakterystyczną tych kalendarzy są również:  24 ,,okienka", 24 ,,drzwiczki", 24 ,,rękawiczki",

24 ,,skarpetki" lub 24 ,,szufladki" , w których znajdują się np: cukierki, 

przysłowia w języku niemieckim,

czekoladki albo małe figurki związane z tradycją Bożego Narodzenia. 

Wystawa kalendarzy adwentowych organizowana jest w Zespole Szkół Samorządowych już od kilku lat, można więc powiedzieć, iż jest to taka nasza mała świąteczna tradycja.  Biorą w niej udział głównie uczniowie uczący się języka niemieckiego. Obecnie są to gimnazjaliści, klasa IV as oraz uczniowie z klasy III h- edukacja wczesnoszkolna. Klasa IV as zaczęła swoją przygodę z językiem niemieckim już w edukacji wczesnoszkolnej, a teraz realizuje innowację pedagogiczną z języka niemieckiego jako drugiego języka obcego na poziomie szkoły podstawowej- „Deutsch macht Spaẞ”. Można więc powiedzieć, że konkurs skierowany był do tych najstarszych jak i do tych najmłodszych uczniów w naszej szkole.

Celem tej wystawy i konkursu jest motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Dnia 06.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy „Adventskalender. Wszystkie prace urzekały fantazją, pomysłowością i perfekcjonizmem wykonania.

Przedstawiamy wyniki:

I miejsce: Julia Imszennik kl. III h, Natalia Niedźwiecka, Karol Sieńkowski, Kacper Kondratowicz kl.1Ga, Kinga Wachowiak kl. IV as,

II miejsce: Wiktoria Wielgat kl. IV as, Julia Jakubowicz kl. III h, Julia Bronakowska, Weronika Zajkowska kl. 1Ga

III miejsce: Julia Chalecka III h, Bartosz Tokarzewski kl. 1 Ga , Julia Rozmysłowicz kl. IV as, Julia Hejko kl. III h

Wyróżnienia: Aleksandra Dobrzyniewicz kl. IV as, Magdalena Skupska kl. IV as, Tomasz Gorajewski kl. III h, Bartosz Olszewski kl. IV as, Aleksandra Truszyńska kl. III h, Paweł Panasewicz kl. II Gb, Jakub Wyszyński kl. I IGb, Julia Cieśluk kl.  III Gci, Aleksandra Niedźwiecka, Julita Malinowska, Dominika Sidorowicz kl. I Gb, Natalia Głoniatowska kl.IIGa, Anna Gulbierz kl. IIGa, Marcin Krysztofik kl.IGc, Kacper Borkowski kl. IIIGci

Dziękujemy wszystkim sponsorom.

Sponsorzy:

Komitet Rodzicielski, Ambasada Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Austrii, Kino Iskra, Wydawnictwo PWN, LektorKlett, Towarzystwo Polsko - Austriackie, PNWM

 

Organizatorzy konkursu i wystawy: Urszula Kuczyńska, Urszula Zielińska


   

 


   

 

      
maj 2022
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 476 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów