Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Spotkanie ze strażakami - „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali.
I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale.
By ratować ludzkie życie, walcząc też o swe przeżycie.
To Strażacy, każdy powie, że to są bohaterowie!”

 Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci.

W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności uczniów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w naszej szkole realizowaliśmyszereg zajęć i pogadanek n. t. rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru.

 W dniu 8 listopada 2023r. uczniowie  kl. III d uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami. Jego tematem było przybliżenie  dzieciom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

 Podczas wycieczki na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej uczniowie mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. W trakcie spotkania funkcjonariusze uświadomili uczniom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie  wozów strażackich i zwiedzanie całej Komendy Straży Pożarnej w Augustowie.

 Na  zakończenie  uczniowie  zadawali  pytania  oraz  zrobili  sobie  na   pamiątkę  wspólne zdjęcia. Funkcjonariusze przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów. Dziękujemy  za trud i ofiarną służbę. 

Elżbieta Walicka

 

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1256 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów