Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

JASEŁKA OBCOJĘZYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Polacy kochają Święta Bożego Narodzenia, ale nie można zapominać o tym, iż podobnym uczuciem ów grudniowy okres darzą także inne kraje i zamieszkujące je społeczeństwa. Dobitnie o tym, że świętowanie niejedno ma imię i oblicze można było przekonać się 15 grudnia 2022 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie. 

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że w wielu szkołach wystawiane są jasełka. W naszej szkole rozpoczęły się one, jak co roku, w innym języku. W miniony czwartek uczniowie kl. I-III, IV oraz grupa przedszkolaków mogła ponownie przypomnieć sobie historię narodzin Chrystusa podczas przedstawienia "Krippenspiel - jasełka obcojęzyczne". Przedstawienie składało się z trzech części. Pierwszą część stanowiły jasełka z kolędami w języku niemieckim zaprezentowane przez uczniów klasy IIIb przygotowanych przez panią Urszulę Kuczyńską. Mimo zastosowania odmiennego języka, historia nie różniła się od znanych nam losów narodzin Chrystusa. Osoby zebrane na sali gimnastycznej mogły śledzić losy Maryi i Józefa, jak też nucić kolędy znane nam wszystkim. Różnica polegała na tym, że  tym razem wyśpiewane były w języku niemieckim np. najsłynniejsza Stille Nacht, Schlittenfahrt, Leise rieselt der Schnee, Backe, backe Kuchen, Kling, Glöckchen, klingelingeling, Schlittenfahrt, Lass uns froh.

Po części teatralnej przyszedł czas na wokalną rozrywkę. Na scenę wkroczyli uczniowie z klasy VIIIei, którzy reprezentowali święta bożonarodzeniowe w języku rosyjskim. Pod czujnym okiem pani Katarzyny Łebskiej zaprezentowali nam swój repertuar. Tu również znane nam dotąd kolędy w języku polskim zabrzmiały w wersji rosyjskiej. 

Przerwę między występami umiliły nam roztańczone aniołki z klasy IIIb. Po ich występie, mogliśmy poznać ostatnią grupę kolędników- uczennice  z klasy 4a i 4b -będący pod opieką pani Marty Ajdamach, zaśpiewały dobrze nam znane kolędy angielskie:Jingle Bells, Silent Night, All I want for Christmas is you, We wish you a Merry Christmas. Dzięki ich występowi nasi wychowankowie mieli możliwość porównania tego jak brzmią te same kolędy, w tak różnych językach jak niemiecki, angielski czy też rosyjski.

Na koniec „językowego- bożonarodzeniowego szaleństwa” na scenę wkroczyły cheerleaderki z klasy IIIb     i zaprezentowały układ taneczny.  

Dziękujemy kolędnikom i tancerkom za wspaniały występ, a niesamowitej publiczności bijemy brawa.

Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy:

Urszula Kuczyńska

Marta Ajdamach

Katarzyna Łebska

 

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1254 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów