Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wizytacja kanoniczna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura w naszej szkole.

   2.03.2023 r. nasza społeczność szkolna miała zaszczyt gościć w swoich progach  Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jerzego Mazura, który ramach wizytacji kanonicznej przyniósł nam Boże błogosławieństwo i pasterskie słowo. Towarzyszyli Mu m.in. Jego sekretarz i ksiądz proboszcz Wojciech Jabłoński.

    Po powitaniu dostojnych gości przez dyrektora szkoły, pana Andrzeja Kaszkiela, głos zabrali duchowni. Wyrazili oni swoją wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Biskup Jerzy Mazur nawiązał również do, toczącej się niedaleko naszych granic, wojny na Ukrainie. Zwrócił też uwagę na wspaniale zachowujących się uczniów podczas spotkania z nim.
   Potem nastąpiła uczta artystyczna. Aby przybliżyć gościom pracę naszej szkoły, wyświetlono krótką prezentację, którą komentowali prowadzący tę uroczystość uczniowie z kl. VIII c : Laura Truszkowska, Gabriela Niewińska, Marek Bronakowski i Maksymilian Jasiński .
   Na cześć dostojnych gości również młodzi twórcy przygotowali wyjątkowe występy. Jako pierwsze zaprezentowały się w niezwykłym ,,Tańcu aniołów”  uczennice klasy III trenujące pod opieką pani Iwony Czaja. Potem wystąpiły dzieci  z klas II i III w  instrumentalnej  i wokalnej wersji utworu ,,Pan jest pasterzem moim”. Na koniec uczennice klasy II przygotowane przez panią Annę Karpińską przedstawiły układ taneczny do utworu ,,Mario, czy ty wiesz…”.
   Po występach małych artystów tancerze z Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” zatańczyli ,,Mazura”.
   Swoje odwiedziny J.E. Biskup Jerzy Mazur zakończył wspólną modlitwą, udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa oraz wpisał się do Księgi Szkolnego Koła Caritas.

Anna Wnukowska
Jarosław Zyskowski

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 568 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów