XXII Ogólnopolska zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”.

W dniach 17 i 18 marca 2023 roku (piątek, sobota) uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i  szkoły Lets Talk tradycyjnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności  „Tak, POMAGAM!”.
W piątek w godzinach 8.00 – 16.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 15.00 w augustowskich sklepach („Społem”, Biedronka, Lidl) członkowie SKC zachęcali kupujących do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Do specjalnie przygotowanych i oznaczonych koszy trafiały liczne artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. W okresie świąt Wielkanocy będą one nieocenionym wsparciem dla osób ubogich, bezdomnych, seniorów czy ludzi zmagających się z niepełnosprawnościami.

Wolontariusze: Barbara Dybacka i Bartosz Klekotka z kl. 8as, Klaudia Tomaszewska i Weronika Sierzputowska z kl. 8 b, Gabriela Niewińska,Gabriela Rutkowska,  Zofia Paszkowska,  Wiktoria Łempio i Martyna Ziarko z kl. 8 c, Weronika Wojciechowska, Kinga Rutkowska, Amelia Haraburda i Robert Bujnowski z kl. 8e, Maja Arcimowicz z kl. 8 f, Amelia Tarnowska i Wiktoria Burzyńska z kl. 8 g, Anna Sierzputowska,  Maja Rybakowicz,  Gabriela Albowicz i Julia Wnukowska z kl. 7 b,  Aleksandra Wiśniewska, Wiktoria Hołub, Maja Kaczyńska, Amelia Kierklo i Jakub Kłoczko z kl. 6 b, Iza Koniecko, Julia Sewastianowicz, Aleksandra Kurpiewska i Julia Mazurowska z kl. 6 d, Hanna Sobolewska, Natalia Malinowska, Zuzanna Kamińska i Maja Oleksy z kl. 5a, Patrycja Sztukowska i Wiktoria Wasilewska z kl. 5 d oraz uczniowie ze szkoły Lets Talk z kl. 5 - Nikola Chabasińska, Marcela Kisiel i Maksymilian Śleszyński wspólnie zebrali ok. 800 kg żywności. Z nich zostaną przygotowane  świąteczne paczki dla osób najbardziej potrzebujących.

Wszystkim darczyńcom, którzy chętnie dzielili się zakupami, a także wolontariuszom ze SKC i szkoły Lets Talk, którzy poświęcili swój wolny czas, serdecznie dziękujemy za włączenie się do kolejnej naszej akcji.

Anna Wnukowska
Jarosław Zyskowski