Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w wykonaniu „Małych Mikołajków” z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Augustowie.

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 20 grudnia Małe Mikołajki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku również mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Tradycją stało się to, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Każda pocztówka jak co roku ma swoją historię i wiele miłości. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska, począwszy od klas pierwszych, a kończąc na ósmoklasistach.

 To bardzo ważny okres dla nas wszystkich. Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że każdy zaczyna zastanawiać się nad sobą. Pogoda nie zwiastowała tego, iż zbliżają się te magiczne święta, jednak tłumy ludzi w mieście rekompensowały nam brak śniegu. Mieszkańcy Augustowa jak zawsze zabiegani, pochłonięci zakupami, a jednak chętni do zatrzymania się i porozmawiania z nami.

Małe Mikołajki chciały uszczęśliwić innych, złożyć z głębi serca płynące szczere życzenia,  sprawić by każdy poczuł się ważny i kochany- oczywiście jak co roku nie oczekiwały one na nic. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden „Szczery Uśmiech”. Cieszyliśmy się niezmiernie, że byliśmy rozpoznawani. Małe Mikołajki śpiewając kolędę „Bosy Pastuszek”, rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach, kierowcy przemierzający ulice naszego miasta zatrzymywali się, by móc chwilę spojrzeć na roześmiane, szczęśliwe Mikołajki. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów. Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Wiele osób płakało, jednak były to łzy szczęścia. Nie tylko starsi przekazali nam piękne, świąteczne uśmiechy ale również i młodzi ludzie nie szczędzili nam miłych słów. Jeden z mieszkańców, nie mógł zrozumieć dlaczego dzieciaczki nie biorą pieniążków, za to co robią, więc szybciutko pobiegł do sklepu i kupił dla nich ogromną bombonierkę. Następnie ruszył za nami, by móc dzieciaczkom jeszcze raz podziękować. Spotkaliśmy też panią, która przyjechała na święta do Polski z zagranicy.  Powiedziała nam, że nigdy jeszcze nie widziała mikołajków wręczających kartek świątecznych i składających życzeń. Stwierdziła że jest bardzo wzruszona i serdecznie dziękowała dzieciom za piękny gest. Mimo, że to Mikołajki starały się dać coś od siebie dla naszych kochanych mieszkańców, wracając do szkoły, stwierdziły, że to one zostały obdarowane czymś czego nie da się kupić, czymś bezcennym- szczerą dobrocią, życzliwością. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali. Nasza dewiza brzmi „ każdy człowiek  zasługuje na odrobinę szczęścia”. Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich za które się płaci. Pamiętajmy możemy zawsze coś zrobić od Serca – bezinteresownie!

Kochani Mieszkańcy Augustowa- Nie zapomnijcie o nas- Za rok widzimy się ponownie, i jeszcze raz składamy Wszystkim Mieszkańcom naszego Kochanego Miasta najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2024!!

Urszula Kuczyńska, Ewa Szyper,

 Elżbieta Kierklo, Izabela Bogdanowicz,

Jolanta Pietraszkiewicz, Anna Kowalczyk

 

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 426 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów