Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Pasjonujące miejsca

Epi- Centrum Nauki w Białymstoku to pasjonujące miejsce, które 4 kwietnia 2024r. odwiedziły klasy trzecie - III C i III D. Dzieci przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje a nauka spotyka się z zabawą.

Okazało się, że Epi-Centrum składa się z 2 odrębnych stref. Pierwsza z nich to Strefa Małego Odkrywcy – kolorowa przestrzeń edukacyjna. Tu na zwiedzających czekali przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajkapięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR). Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania.

Druga strefa to Wystawa Główna – uniwersalna przestrzeń poznawcza, w której każde dziecko znalazło coś dla siebie. Było tu niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Uczniowie sami decydowali, którą ścieżką i w jakim tempie będą się poruszać.

Wystawa Główna obejmowała kilkanaście obszarów tematycznych. Były tam stanowiska z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Rozpoczynając swoją podróż, uczniowie przenieśli się do innego świata – świata nauki przez doświadczanie. 

Po tych wyjątkowych zajęciach uczniowie pojechali do zajazdu Wiking i tam uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Było smacznie, wesoło, kolorowo.

Do Epi- Centrum  wrócimy na pewno, bo najlepiej poznawać technikę, robotykę, energetykę poprzez bezpośrednie w nich uczestnictwo. Dzięki tej wycieczce przekonaliśmy się, że można uczyć się i jednocześnie bawić.

Anna Karpińska, Monika Rzepnicka

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów