Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Na początku kwietnia 2024 roku odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” dla uczniów klas II i III. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poznawanie różnych gatunków literackich dla dzieci oraz budzenie zainteresowań czytelniczych.

Składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie czytali po cichu tekst i rozwiązywali test sprawdzający jego zrozumienie. Następnie czytali głośno inny tekst dbając o płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację, o przekazanie uczuć i emocji towarzyszących czytaniu.

 

Konkurs zgromadził 10 świetnie czytających uczniów. Komisja wyłoniła dwie laureatki:

  1. Aleksandrę Murawską, kl. III a
  2. Marię Wasilewską-Bulicz, kl. III b

W drugiej połowie kwietnia obie dziewczynki wzięły udział w XVII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie.

Aleksandra Murawska zajęła II miejsce, zaś Maria Wasilewska-Bulicz - III miejsce.  

GRATULACJE!

         Barbara Folejewska, Elżbieta Drossel-Chilimoniuk, Ewa Szyper

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 366 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów