Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Planowaliśmy rozpocząć ją 20 grudnia, jednak pogoda lubi płatać figle i tym razem pokrzyżowała nam plany niebezpieczna gołoledź, więc akcja została przełożona na 21 i  22 grudnia. Mikołajki z klasy Ie, IIb, IIIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa. W tym roku ponownie mieliśmy bardzo dużo pocztówek do rozdania. Te magiczne podarki wykonali własnoręcznie nasi uczniowie. To już  tradycja, że dzieciaki z całej szkoły wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami.

Z roku na rok udaje nam się przygotować coraz większą ich liczbę- „Pocztówek Miłości”. Pamiętajmy, iż każda pocztówka jest jedyna w swoim rodzaju, ma swoją historię. Do akcji włącza się cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na tych najstarszych czyli naszych ósmoklasistach. „Zespoły Mikołajkowe” przemierzały ulice naszego miasta nucąc kolędy. Tegoroczna aura może nie była idealna, jednak nasze serca były gotowe do niesienia radości. Śpiewając kolędy, uśmiechając się, machając do przechodniów, kierowców na pasach przeszliśmy całe centrum.  W tym roku Małe Mikołajki odwiedziły Urząd Miasta, gdzie również otrzymały zapłatę- czyli uśmiech. Wszyscy urzędnicy włącznie z Panem Wiceburmistrzem cieszyli się na widok małych gości, sprawiliśmy im nie lada niespodziankę. To wspaniałe uczucie kiedy czujemy się potrzebni i wiemy, że to co robimy sprawia innym radość i przyjemność. Pocztówka kosztuje tylko jeden szczery uśmiech! Małe Mikołajki rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach, zaś my poczuliśmy się z nimi w pewien sposób związani. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo uśmiechów. Starsi ludzie, jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Spotkaliśmy wielu samotnych ludzi, którzy będą spędzać te święta sami, a my sprawiliśmy, że przez chwilę poczuli radość. Nasza pocztówka może będzie im mogła towarzyszyć przez okres świąteczny i choć przez chwilę sprawi, że nie poczują się już tacy samotni. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali. Przypomnijmy- nasza zasada brzmi-  „Nie ważne czy młody czy stary, czy bogaty czy też biedny, każdy przecież zasługuje na odrobinę szczęścia i życzliwości!” Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich z „reklamy”, nie takich za które się płaci.

Z całego serca dziękujemy całej społeczności ZSP nr 2 za ich pomoc i wsparcie.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Organizatorzy akcji:

Urszula Kuczyńska, Ewa Szyper, Izabela Bogdanowicz, Elżbieta Kierklo,  Anna Kowalczyk, Jolanta Pietraszkiewicz

   
© ZSS Augustów