Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Der schönste Adventskalender -konkurs "Kalendarzy Adwentowych"

     Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane
i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

 

 

Konkurs kalendarzy adwentowych organizowany jest w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 już od wielu lat. Można, więc pokusić się o stwierdzenie, iż jest to taka nasza mała świąteczna tradycja.  Biorą w nim udział głównie uczniowie uczący się w naszej szkole języka niemieckiego. Obecnie są to uczniowie klas VII-VIII, Vb oraz uczniowie z klasy IIb (klasa, która jest objęta innowacją pedagogiczną -Deutsch ist mein neues Hobby- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej).

Celem konkursu jest motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Wszystkie prace urzekały fantazją, pomysłowością i perfekcjonizmem wykonania. Dnia 1.12.2021 r. na holu szkoły stanęła wystawa kalendarzy adwentowych. Po długich naradach, jury dokonało trudnego wyboru.  

I miejsce: Franciszek Ławrynowicz

II miejsce: Natalia Bujnowska

III miejsce: Zuzanna Tyszko

Wyróżnienie: Gabriela Kaminiecka, Nikola Skowrońska, Aleksandra Wojtulewicz

Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt- FROHE WEIHNACHTEN !

Tegoroczni sponsorzy nagród: Rada Rodziców, Kino Iskra, Goethe Institut

Urszula Kuczyńska

Urszula Zielińska

 

   
© ZSS Augustów