Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Spotkanie ze Strażakami w świetlicy

5 czerwca 2014 roku w świetlicy szkolnej  odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Pożarnej w Augustowie. Tematem przeprowadzonych zajęć była: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Na początku wizyty  strażacy podali  definicję pierwszej pomocy, opowiedzieli o zachowaniu się w sytuacjach trudnych.

 Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby utrzymać przy życiu osobę poszkodowaną, aż do przybycia wykwalifikowanych służb ratunkowych.  Przekazali  również uczniom informacje dotyczące czynności, jakie powinien wykonać człowiek będący świadkiem wypadku oraz co należy zrobić, żeby pomóc poszkodowanemu tj.:

  • wezwać fachową pomoc,
  • zadbać o drożność dróg oddechowych, a także komfort termiczny i psychiczny poszkodowanego,
  • kontrolować oddech co minutę,
  • nie podawać żadnych leków, jedzenia, ani picia,
  • nie poruszać i nie przenosić poszkodowanego bez potrzeby (zmienić pozycję można tylko wówczas, gdy poszkodowany nie oddycha oraz kiedy istnieje bezpośrednie ryzyko zagrożenia na miejscu zdarzenia z koniecznością ewakuacji),
  • zostać na miejscu wypadku.

Po zakończeniu wizyty uczniowie klas I- III SP uczęszczający do świetlicy wiedzieli, jak wygląda „sztuczne oddychanie” oraz jak prawidłowo należy je wykonywać. Każde dziecko miało możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności na manekinie.  Również wszyscy zgodnie potrafili wymienić telefony alarmowe, niezbędne do wezwania pomocy. Liczymy na dalszą, owocna współpracę i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 661 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów