Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Slow food, slow life!

Podczas gdy większość naszych życiowych okoliczności kręci się wokół słowa „SZYBCIEJ”, gdy nieustannie każą nam zwiększyć tempo, by móc coś osiągnąć, by w kieszeni mieć „sukces” i z zadyszką, ale przede wszystkim z poczuciem spełnionego zadania, czekać  na pozostałych uczestników wyścigu już na mecie, MY mówimy: ZWOLNIJ!.

Kolejny już raz, Samorząd Uczniowski i szkolni pedagodzy przygotowali akcję promującą zdrowy styl życia pod hasłem Slow food, slow life. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego, 2 czerwca przeprowadzono szereg działań prozdrowotnych. Można było poćwiczyć aerobic, wziąć udział w konkursie ulotkowym, obejrzeć prezentację multimedialną o zdrowym odżywianiu, skorzystać z gratisowego bufetu z koktajlami mlecznymi w czterech owocowych smakach, tłoczonymi sokami i pyszną granolą. Niektórzy skusili się i zaryzykowali uwiecznienie swojej podobizny „w ciele” gruszki lub ziemniaka, korzystając  z przygotowanych makiet. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej spotkali się  z dietetykiem, wsłuchując się w ciekawą prelekcję i chrupiąc domowego wypieku batoniki muesli. Tego dnia towarzyszyła nam wesoła muzyka i naprawdę dobry humor. Warto karmić się dobrym jedzonkiem i dobrymi emocjami!

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 483 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów