Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

AKCJA "KUDŁACZ"

Chyba nie ma rodzica, który nie słyszałby od swojego dziecka : „ Mamo, tato, kup mi psa”. Często rodzice pozostają nieczuli na prośby swoich pociech, ponieważ pies to wiele radości , ale i wiele obowiązków. Czasem jednak gdzieś w głowie kiełkuje myśl: „ A może jednak?”.

Wtedy może trzeba zastanowić się, czy zamiast kupować psiaka, nie warto byłoby go wziąć ze schroniska. Wówczas nie tylko sprawimy radość naszym dzieciom, ale zrobimy coś dobrego dla bezdomnych psów. Właśnie  rozbudzeniu takich refleksji służyła akcja informacyjna dotycząca bezdomności zwierząt przeprowadzona 14 czerwca na terenie Zespołu Szkół Samorządowych. W holu szkoły została pokazana multimedialna prezentacja o schronisku w Żarnowie i przytulisku w Augustowie. Odbyła się też prelekcja nt. działalności miejsc zajmujących się bezdomnymi zwierzakami i prawidłowej opieki nad psami.  Szkoła gościła również dwa psiaki z augustowskiego przytuliska. Akcja skierowana była do dzieci młodszych i to one miały możliwość poobcowania ze zwierzętami.
Warto jest mówić o tych, którzy potrzebują pomocy. My w „trójce” to robimy, z nadzieją, że znajdą się tacy, którzy nie będą obojętni na los bezdomnych zwierzaków.

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 786 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów