Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY PIKNIK ORAZ MIEJSKIE OBCHODY DNIA DZIECKA

28.05. 2017r. w niedzielę zorganizowano w Augustowie po raz trzeci „Marsz dla Życia  i  Rodziny” pod hasłem – „Czas na rodzinę!”. 
Po Mszy Św. w Bazylice NSJ ok. godz. 13 00   uczestnicy nabożeństwa  udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zostali obdarowani balonikami oraz transparentami i ze śpiewem na ustach, przy muzyce przeszli ulicami Augustowa pod augustowski amfiteatr.

 Tu w tak pięknych okolicznościach natury odbył się piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich opiekunowie mogli brać udział w różnorodnych, przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Były występy sceniczne w wykonaniu dzieci z przedszkola sióstr Urszulanek oraz z Katolickiego Przedszkola Beniamin, scholi dzieci z Parafii Św. Rodziny, Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”, Zespołu „Riabina”  , Zespołu  „Fokus”,   Zespołu „Melodia”. Można też było zobaczyć popis ekstremalnej jazdy rowerowej, spektakularny pokaz antyterrorystyczny Straży Granicznej oraz akcji ratownictwa drogowego (zaaranżowanie wypadku, zderzenia samochodów, uwalnianie ludzi, eksplozja poduszek powietrznych z manekinem i fotelikiem dziecięcym, itp.). Innymi atrakcjami na pikniku rodzinnym były stanowiska edukacyjne przedszkola Montessori, ratownictwa medycznego, tor przeszkód, a także jazda na koniach ze stadniny koni „Ostoja”. Niesamowitą zabawą dla dorosłych i młodzieży były następujące propozycje: „Bungee run” - wielki dmuchaniec testujący wytrzymałość i siłę zawodników, strzelnica paintballowa, Ruroskoczki - konkurencje sprawnościowe, Bumper Ball - mecz piłki nożnej, w którym zawodnicy ubrani byli w duże nadmuchane kule. Ogromną radość sprawiła najmłodszym zjeżdżalnia „Miś”,  a dla nieco starszych duża, siedmioipółmetrowa zjeżdżalnia,  trampolina, kule zorba (po wejściu do których natychmiast zaczynały się toczyć) oraz „Imprezowa fotobudka”- miejsce, gdzie korzystając z różnorodnych gadżetów do stylizacji, można było zrobić sobie szalone, pamiątkowe zdjęcia - natychmiastowy ich wydruk dał porcję radości, a nowoczesne technologie pozwoliły otrzymać wersję elektroniczną fotografii na mail, telefon lub portal społecznościowy).

Niezwykłą atrakcją  była „Strefa Dziecka” , czyli specjalnie przygotowana przestrzeń dla najmłodszych (od 0 do 14 lat) uczestników pikniku i ich rodzin. Zawierała kilkanaście stoisk obsługiwanych przez wykwalifikowanych wolontariuszy z naszej szkoły. Byli to: Iwona Bienasz, Olga Chełmińska, Magda Drelichowska, Emanuela  Dadura, Sylwia Oleksy, Weronika Szymczyk Paulina Grabowska,  Marysia Zawadzka - Fryzura Pipi, Weronika Mizuła, Emilia Krasińska, Sara Cybulska- Tworzenie Leśnej galerii sztuki, Beata Szarkowska,  Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Szarkowska, Sylwia Wikarska- Tworzenie przypinek z agrafką, Chusta animacyjna, Rzucanie kółek,  Małgorzata Kulik, Katarzyna Kulik, Justyna Zajko, Ania Gulbierz, Patrycja Hiero, Julia Sołtys- demonstrowały ogromne bańki mydlane i  dysponowały zestawami do puszczania baniek dla dzieci, Patrycja Olizorowicz,  Julia Matel- Tunel 6 metrów, Dominik Krotoszyński, Kacper Chełmińsk, Julka Sobolewska, Dominika Ostapowicz, Zuzanna Zięcina - Wykonywanie piłek do żonglowania i nauka żonglerki, Agnieszka Kulik, Aleksandra Niedzwiecka, Roksana Czarniecka- Rozkręcanie cyrkowych talerzy,  Sandra Cybulska, Milena Paszkowska- Kolorowa klepsydra – diabolo, Szymon Kotarski, Magdalena Bartoszewicz, Weronika Ostrokołowicz, Ewa Tkaczuk, Martyna Chmielewska, Zuzanna Hanysz, Kinga Oleksy- Malowanie twarzy, Mateusz Sotko, Piotr Poniatowski- Mini piłka nożna, Angelika Wierzbicka,  Natalia Hołubowicz- Modelowanie Balonów, Gabrysia Kleczkowska, Karolina Kuryło,  Monika Werner, Ewa Sodorowska- Slalom na hulajnogach,  Rola Bola, Skoczek,  Malowanie kredą, Kinga Szarejko, Milena Kondracka- trampolina, Paulina Bartoszewicz, Kinga Bartoszewicz- Maskotka Królik, Kaja Haraburda, Magdalena Pycz, Agata Wawiórko,  Paulina Karczewska- Szczudła. Korzystanie z każdej strefy było oczywiście bezpłatne. Nad całością czuwał Pan Jarosław Zyskowski, który był też głównym organizatorem tego wielkiego przedsięwzięcia.

Poza tym działała strefa gastronomiczna - darmową grochówkę zapewniło Starostwo, jabłka dostarczyła  Karotka, napoje zasponsorowała firma Augustowianka.

W tej akcji promującej wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu wolnego dzieci i ich rodziców udział wzięło kilkuset augustowian. Wszyscy bawili się znakomicie i chwalili inicjatywę marszu oraz pikniku.

Patronami honorowymi III „Marszu  dla Życia  i  Rodziny”  byli Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej Romuald Kamiński, Burmistrz Miasta Augustowa Wojciech Walulik oraz Starosta Powiatu Augustowskiego - Jarosław Szlaszyński.

W organizację tego niezwykłego wydarzenia zaangażowali się liczni sponsorzy. Byli to: Rozbud Łapińscy, Tomasz Dobkowski - INESS, Zbigniew Rółkowski - Kino Iskra, Zdzisław Sadowski – ESKULAP, Adam Aleksandrowicz - Żegluga Augustowska, Jerzy Bernatowicz - Zakład Piekarniczy, Rafał Lubaszewski – PAPIRUS, Sylwia & Paweł Bielawscy - Ogródek Pod Jabłoniami, Jerzy Dobrowolski - Hurtownia DS-BIS, Zbigniew Walicki – OPTINEX, Kondraccy - Sklep mięsny drobiarski, Jerzy Krysztofik – KAROTKA, Salon Rowerowy ABC, Hurtownia art. Elektrycznych El-Tech, Tomar. Hurtownia art. przemysłowo - ogrodniczych i bhp, Karol Kosiak - Sklep Wielobranżowy, Małgorzata Klukowska - Sklep Spożywczo-Przemysłowy, Mieczysław Sobolewski - Sklep VERITAS dewocjonalia, Waldemar Kulchawik, Leszek Czajkowski – Sklep Wielobranżowy, Łukasz Kuczyński - Graffiti, Mirosław Zawadzki - Transdźwig, Dariusz Frąckiewicz - FORSTAL, Miklaszewski Grzegorz - Stadnina Koni „Ostoja”, Bogdan Poźniakowski - PHU Opałek, Augustowskie Stowarzyszenie opieki nad Zwierzętami „KUDŁACZ”, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Nie zabrakło również partnerów, którymi byli: Augustowskie Placówki Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej w Augustowie, Ochotnicza Straż Pożarna, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz patroni medialni: Polskie Radio Białystok, Radio 5, Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy, Augustow24.pl.

 Anna Wnukowska
Jarosław Zyskowski


 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 718 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów