Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Slow life - slow food

Końcówka roku szkolnego ... a my się nie spieszymy…

Nie spieszymy się, bo przyświeca nam hasło „Slow life -  slow food” . Czyli żyj i jedz powoli i zdrowo! Nie śpiesz się. Doceń to, co masz i ciesz się chwilą.

 

 W ramach drugiej edycji akcji szkolni pedagodzy we współpracy z Sanepidem, nauczycielem wf  Izabelą Chabasińską, psychologiem Elżbietą Dębską, Szkolnym Samorządem oraz Wolontariatem Szkolny Ruch Czystych Serc  przeprowadzili w czerwcu szereg interesujących działań.

Pani Izabela Chabasińska zorganizowała zajęcia sportowe dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Pani Dębska, która obok funkcji szkolnego psychologa, zajmuje się również zdrowym żywieniem, przeprowadziła zajęcia edukacyjne „Chrup marchewkę” dla uczniów klas I szkoły podstawowej. Przedstawiciel Sanepidu przygotowała stanowisko z ulotkami, umożliwiła uczniom skorzystanie z alkogogli i zrobienie analizy składu masy ciała. Przeprowadziła również krótkie konkursy nt. zdrowego żywienia, w których uczniowie mogli wygrać ciekawe gadżety.

Uczniowie z opiekunami przygotowali również zdrowy bufet. Dzieci i młodzież mogła poczęstować się przygotowanymi zdrowymi przekąskami: jogurcikami z truskawek, bananów; szejkami z cytryny, szpinaku, soku jabłkowego i banana; deserków z kaszy jaglanej z mlekiem kokosowym, syropem z  agawy i musem truskawkowym oraz zdrową granolą z naturalnym jogurtem i świeżymi truskawkami. Kolejka uczniów końca nie miała i mimo kilkuset przygotowanych porcji, nie wystarczyło dla wszystkich zainteresowanych  skosztowaniem zdrowych deserków.

Ku zdziwieniu wolontariuszy zielony szejk ze szpinakiem zrobił furorę. Czy to nie jest dla Was, Kochani Rodzice, pewna podpowiedź, jak przemycić to niechętnie jadane warzywo do jadłospisu Waszych pociech?  Popularność zdrowych przekąsek świadczy o tym, że dzieci kochają nie tylko chipsy i colę. I że warto pochylić się nad promocją zdrowego, sportowego stylu życia.

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 766 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów