Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Zabieszczaduj z nami

Uczniowie z klas V bi, VI cs, V as i III ga w dniach 29.05 - 3.06.2017r. wyruszyli na „włóczęgę” w Bieszczady.

Planowanie zielonej szkoły rozpoczęło się już w styczniu. Ustaliliśmy trasę, miejsca godne poznania i wybraliśmy miejsce zakwaterowania.

 

29 maja ruszyliśmy w drogę. Pogoda nam dopisała. Pierwszy przystanek Lublin, poznaliśmy historię i  tradycje miasta. Zwiedziliśmy rynek z uroczymi kamieniczkami, odnaleźliśmy herb miasta.

Następnie zajechaliśmy do skansenu w Sanoku. Przekraczając bramę miasteczka, cofnęliśmy się do wieku XIX. Spacerowaliśmy po rynku galicyjskim pełnym kramów, sklepów. Wstąpiliśmy do cerkwi, apteki, na pocztę. Spotkaliśmy Bojków, Łemków, Pogórzan.

Trochę zmęczeni dotarliśmy do Wetliny, malowniczej wsi położonej u podnóża Połoniny Wetlińskiej.

Kolejne trzy dni spędzaliśmy na poznawaniu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przeszliśmy urokliwą trasą w Rezerwacie Sine Wiry, następnie w towarzystwie przewodnika pokonaliśmy Połoninę Wetlińską, zdobyliśmy najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę.

Upojeni wędrówkami górskimi wróciliśmy na ziemię. Odkrywaliśmy tajniki pisania ikon w pracowni artystycznej, jechaliśmy Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową. Wyruszyliśmy ze stacji Majdan- Balnica.  Potem zachwyciła nas zapora wodna w Solinie, niektórzy mieli ochotę na połów ryb (pływały taaakie ryby). W Myczkowcach podziwialiśmy Ogród Biblijny i miniatury sakralne Podkarpacia. Super atrakcją był przejazd drezynami rowerowymi ze stacji Uherce Mineralne. Zwiedziliśmy też muzeum w Bóbrce – najstarszej kopalni ropy naftowej.

Wieczorami opiekunowie organizowali zajęcia muzyczne, plastyczne. Wspólnie przy świecach tworzyliśmy barwne opowieści, zaś przy ognisku śpiewaliśmy i braliśmy udział w zabawach integracyjnych.

Z zielonej szkoły wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Lepiej poznaliśmy samych siebie, swoje możliwości, odkryliśmy własne talenty. Planujemy już w przyszłym roku powtórzyć tę niezapomnianą przygodę na innych szlakach górskich.

Organizator  zielonej szkoły: Irena Śniadkowska

Opiekunowie:
Agnieszka Korzun
Janusz Cichor


   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów