Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Czas na Czechy Wrocław-Praga-Adrspach

W dniach 23-26.05.2017r (wtorek-piątek)odbyła się wycieczka integrująca młodzież szkoły podstawowej z młodzieżą gimnazjum. Celem podróży był Wrocław, Praga i Adrspach. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas: 6D,  6Gs, 6Bi, 1Gb, 1Ga, 3Gb.Nad bezpieczeństwem uczestników pieczę sprawowała pani Anna Jankowska- kierownik wycieczki oraz pani Ewa Młodzianowska i pan Tadeusz Danilczyk- opiekunowie. Wycieczkę oprowadzał pilot- przewodnik  pochodzący z Czech.

23.05.2017 (wtorek) o 2.00 w nocy, pełni nadziei i głodni wrażeń wyruszyliśmy w wyczekiwaną podróż. Mimo późnych godzin nocnych nikt nie mógł zmrużyć oka. Emocje robiły swoje. Pierwszy przystanek -  Wrocław.  Na miejsce dotarliśmy około godziny 11.00. Zwiedzanie zaczęliśmy od Oceanarium i Afrykarium. Zobaczyliśmy tam wiele interesujących, egzotycznych zwierząt. Następnie poszliśmy podziwiać Starówkę, gdzie mieliśmy czas wolny. Kupowaliśmy tam pamiątki, a także robiliśmy zdjęcia. Później udaliśmy się na spacer po mieście. Przechodziliśmy przez most rozciągający się nad rzeką Odrą. Zadziwił nas widok taksówki wodnej. Około godziny 17.30 udaliśmy się w stronę Panoramy Racławickiej, gdzie obejrzeliśmy seans, który trwał około pół godziny. Był świetny. Każdy zachwycał się i był ciekawy, jak tak ogromny obraz został namalowany. Późnym wieczorem dotarliśmy do hotelu Siréna w Jońskich Łaźniach,  który znajduje się w Czechach. Na miejscu zjedliśmy regionalną obiadokolację, która składała się z gulaszu oraz knedli. Po posiłku udaliśmy się do wyznaczonych pokoi.

Noc też była pełna wrażeń…

24.05.2017r (środa) z samego rana poszliśmy na śniadanie. Dostaliśmy suchy prowiant na drogę. Praga to kolejny etap naszej podróży. Najbardziej wyczekiwany przez wszystkich uczestników wycieczki. Po  dotarciu na miejsce zwiedzaliśmy stolicę Czech z naszym przewodnikiem, który opowiadał nam o tym mieście. Poszliśmy całą grupą na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy stare budynki, niezniszczone  w czasie II wojny światowej. To coś wspaniałego zobaczyć takie budowle. Bardzo się nimi zachwycaliśmy. O godzinie 21.30 wróciliśmy do miejsca zakwaterowania.

25.05.2017 (czwartek) o godzinie 8.00 zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy do Skalnego Miasta, które zwiedzaliśmy do południa z naszym przewodnikiem. Ogromnym przeżyciem okazała się przeprawa tratwą po skalnym jeziorku. Te chwile często będziemy wspominać. Później mieliśmy czas wolny, aby kupić pamiątki bliskim.

Następnie udaliśmy się do restauracji, gdzie czekał na nas ciepły obiad. Niestety, nieubłagalnie zbliżał się czas powrotu do domu. Przed nami było wiele godzin jazdy autokarem.

26.05.2017 (piątek) około godziny 3.00 w nocy dotarliśmy do Augustowa. Żal było kończyć tę wspaniałą przygodę.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Poszerzyliśmy wiedzę na temat naszych sąsiadów - Czech. Zwiedziliśmy wspaniałe miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wiele osób twierdzi, że chciałoby ponownie wrócić w te same strony. Bardzo cieszymy się, że ta wyprawa doszła do skutku i mogliśmy tam pojechać. Uważamy wycieczkę za udaną.

 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 791 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów