Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Języki obce- nie są nam obce!

Nasi uczniowie już od najmłodszych lat mają możliwość nauki języka niemieckiego w naszej szkole. Już drugi rok możemy pochwalić się uzyskanym tytułem „Szkoły Odkrywców Talentów”, który pozyskaliśmy za szereg naszych wspólnych działań. Wszyscy nauczyciele wspólnie z uczniami ciężko pracowali na ten tytuł. Co nie znaczy, że praca ta polegała na jednorazowym wysiłku, ponieważ aby móc szczycić się to nazwą musimy co roku wykazywać się naszymi dokonaniami. Tytuł nas zobowiązuje do coraz to nowszych wyzwań- a to sprawia nam również niesamowitą radość.

 

W tym roku szkolnym do boju z językiem niemieckim przystąpiła klasa Ib, w której to nawet podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej wprowadzane są zwroty w języku niemieckim. Dzieci mają możliwość przykładowo rozwiązywać zadania matematyczne wypowiadając je w języku niemieckim, podczas zajęć sportowych reagują na polecenia wydawane w języku niemieckim. Nasi podopieczni chętnie poznają nowe słówka, zwroty, rymowanki tylko, że w całkiem inny sposób. Jest to nauka poprzez zabawę, a nawet życie. W tym roku wspólnie z klasą Vas przygotowali wystawę promującą język niemiecki. Znalazły się na niej prace, które zostały wysłane na ogólnopolski konkurs języka niemieckiego. Nie jest to ich pierwsza wystawa, którą raczyli się z nami podzielić. Przykładowo w marcu została zorganizowana wystawa „Ostern in Deutschland”. Uczniowie dodatkowo podczas zajęć poznają kulturę i tradycje państw niemieckojęzycznych. Oczywiście wszystko to w ramach „językowej zabawy”, „zanurzenia się w języku niemieckim”. To w naszej szkole są wystawiane inscenizacje bajek, jasełek, występy wokalne w klasach I-III, IV-V.  Zaznaczmy-mimo, że są młodzi to są bardzo ambitni chętni do rozwoju, a tym samym do odkrywania świata. W roku szkolnym 2017/2018 uzyskali on Honorowy Patronat Ambasadora Austrii.

Życzymy więc Wam jeszcze wielu sukcesów i dobrej zabawy podczas nauki.

Urszula Kuczyńska

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 859 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów