Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

MAMO, TATO TO JUŻ LATO- DZIEŃ RODZINY

Dnia 29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 zebrały się rodziny uczniów klasy Ib. Uczniowie bardzo się ucieszyli, że na ich zaproszenie odpowiedzieli nie tylko rodzice, ale również dziadkowie. Sama nazwa wskazywała, że jest to Dzień Rodziny, więc tego dnia przybyły całe rodziny, by świętować ze swoimi pociechami ten niesamowity dzień. Dzieciaczki postanowiły poprzez swój występ podziękować za wsparcie, które im ich najbliżsi na co dzień okazują. Cała uroczystość pochłonęła nas tak, że czuliśmy się tak jakby to czas stanął w miejscu. Na twarzach zgromadzonych ani przez chwilę  nie dało się zauważyć zmęczenia, zniecierpliwienia.

 

Widząc ich radość i zadowolenie a nawet dumę można stwierdzić, iż ten dzień był bardzo udany. Uczniowie na wstępie podziękowali swoim najbliższym za okazane serce i przybycie, następnie został wygłoszony wiersz – przeplatany humorem, który nawiązywał do dzisiejszych tak zwanych „Nowoczesnych Rodzin”. Chwilę później na scenę wybiegły małe cheerleaderki, bo nie ukrywajmy dzieci z tej klasy nie tylko uczą się dodatkowo języka niemieckiego, ale również tańczą w zespole Cheerleaders, który prowadzi ich wychowawczyni Urszula Kuczyńska. Po występie dziewczynek przyszedł czas na zaprezentowanie się chłopców, ci zaś wspaniale zaśpiewali- co ciekawe nie były to tylko piosenki w języku polskim, ale również Rap- niemiecki i inne dodatkowe skoczne piosenki oczywiście w wersji dwujęzycznej. Występ wokalny został uświetniony pokazem tańca z szarfą artystyczną Radość, zadowolenie i ekscytacja w oczach zgromadzonych była niezmierna. Po występie tanecznym i wokalnym przyszedł czas na zaprezentowanie się w roli aktora. I tu również czekała na zgromadzonych miła niespodzianka. Uczniowie zaprezentowali trzy sztuki, które były nie lada wyzwaniem. Anastazja z Bartoszem i Wiktorią rozpoczęli z humorem wędrówkę po bajach. Uczniowie zaprezentowali Hänsel, Gretel und Angela Merkel („Jaś, Małgosia i Angela Merkel”), Aschenputtel („Kopciuszek”), „Rotkäppchen” („Czerwony Kapturek”). Warto tu wspomnieć, iż ta klasa objęta jest innowacją pedagogiczną „Bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej- Deutsch kein Problem”, którą realizuje z uczniami pani Urszula Kuczyńska. Dodatkowo objęci są honorowym Patronatem Ambasadora Austrii.

Aby ułatwić zgromadzonym zrozumienie tego co uczniowie im prezentują w języku niemieckim zaistniał również obok narratora niemieckiego- narrator polski , który na bieżąco informował zgromadzonych (oczywiście z humorem) co w danym momencie jest rozgrywane na scenie. Nasi mali aktorzy wykazali się wielką odwagą, ogromnymi umiejętnościami językowymi jak również profesjonalną grą aktorską. To wszystko co zostało odegrane tego dnia przez małych aktorów miało na celu stworzenie niesamowitego, niepowtarzalnego podarku dla ich rodzin. Takich rzeczy nie można kupić za żadne pieniądze. Poprzez ten pokaz nasze pociechy chciały również pożegnać się z klasą I i udowodnić sobie i innym, iż są gotowe na drugą klasę.  To było niesamowite przeżycie. Dzieciaki pokazały nam, że są zgrane i stać je na wiele. Śmiechu był co niemiara. Trzeba przyznać uczniowie klasy Ib wykazali się talentem tanecznym, wokalnym jak również aktorskim.

Całe te popołudnie było pełne wrażeń i na pewno pozostanie jeszcze długo w naszych małych główkach. Nasi wychowankowie wykazali się wielką odwagą, zapałem – teraz już wiemy, że nazwa innowacji przypisana do tej klasy „Deutsch kein Problem” jest strzałem w dziesiątkę. Po takim dniu możemy być pewni, że poradzą sobie w przyszłym roku szkolny 2018/2019!

Urszula Kuczyńska


   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 678 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów