Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Festiwal Wiedzy

Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie odbywają się konkursy i turnieje, których uczestnikami są najzdolniejsi uczniowie naszego powiatu. W tym roku zorganizowano je w sprawdzonej przez szkołę formule Festiwalu Wiedzy. Jednego dnia, 25 maja w godz. 9.30 – 12.00, gmach przy ulicy Mickiewicza 1 zgromadził wyłonionych w szkolnych eliminacjach uczniów, którzy rywalizowali w różnych dziedzinach wiedzy.

 

Festiwal Wiedzy otworzyła  dyrektor szkoły, Wiesława Chrulska. Powitała uczniów, nauczycieli  i jurorów konkursowych zmagań, jak również zaproszonych gości- Wojciecha Walulika, Burmistrza Miasta Augustowa, oraz Dariusza Szkiłądzia, kierownika Wydziału Edukacji UM, a także pomysłodawcę Festiwalu Wiedzy. Wojciech Walulik w krótkim przemówieniu podkreślił, że docenia działania szkoły promujące uzdolnioną młodzież powiatu. 

W ramach Festiwalu Wiedzy odbyło się pięć konkursów rangi powiatowej, wszystkie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Augustowa. III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ratownictwie Medycznym i Bezpieczeństwie uzyskał patronat Kuratora Oświaty w Białymstoku.

Samorząd Szkolny oraz wolontariusze zaopiekowali się uczestnikami konkursów oczekującymi na oficjalne ogłoszenie wyników. Na boisku szkolnym można było obejrzeć pokaz baniek mydlanych w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Jarosława Zyskowskiego, zaś w holu szkoły wyeksponowano roboty skonstruowane przez uczniów biorących udział w zajęciach koła robotyki, które prowadzi nauczyciel fizyki, Janusz Cichor, a także sprzęt multimedialny przygotowany przez firmę AgaElectronics.

O godzinie 11.30 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za udział oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 3 w Augustowie.  Nagrody dla laureatów konkursów ufundował Burmistrz Miasta Augustowa.

Poniżej prezentujemy nazwiska laureatów konkursów i jeszcze raz składamy wyróżnionym uczniom, ich nauczycielom-opiekunom oraz szkołom serdeczne gratulacje. Do zobaczenia za rok!

 

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Walka z bykami, czyli zmagania ortograficzne” (kl. IV-VI sp)

I miejsce – uczennica ze SP 4 w Augustowie

II miejsce - uczennica ze SP 3 w Augustowie

III miejsca –uczennice ze SP 3 w Augustowie,  SP w Żarnowie Drugim oraz SP 4  w Augustowie

 

XIX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III „Mistrz zadań tekstowych”

I miejsce –uczeń ze SP 2 w Augustowie

I miejsce –uczeń z ZSS w Lipsku

II miejsce – uczennica ze SP 4 w Augustowie

III miejsce – uczeń ze SP 2 w Augustowie

III miejsce – uczeń ze SP 3 w Augustowie

 

VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I – III sp „Kids love English”

I miejsce – uczennica ze SSP STO w Augustowie

II miejsce – uczeń ze SP 2 w Augustowie

III miejsce -  uczeń ze  SP 4 w Augustowie

 

XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa” (kl. VII sp, II-III gim.)

I miejsce - uczennica ze SP 6 w Augustowie

II miejsce – uczennica ze SP w Janówce

II miejsce- uczeń ze SP w Jabłońskich

III miejsce- uczeń ze SP w Bargłowie Kościelnym

Wyróżnienia- uczennice ze SP w Bargłowie Kościelnym, SP w Płaskiej, SP 3 w Augustowie oraz SP 2 w Augustowie

 

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ratownictwie i Bezpieczeństwie (kl. II i III gim.)

I miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 3 w Augustowie

II miejsce- drużyna z Gimnazjum w Białobrzegach

III miejsce – Gimnazjum w  Bargłowie Kościelnym

 

Jurorzy przyznali nagrodę specjalną za szczególne umiejętności praktyczne i szeroką wiedzę medyczną drużynie z Gimnazjum nr 3 w Augustowie.

 

   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów