Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

 3.06. 2018 r. w niedzielę zorganizowano w Augustowie po raz czwarty „Marsz dla Życia i Rodziny”. Po Mszy Św. w Bazylice NSJ ok. godz. 13.00 ,  uczestnicy nabożeństwa  udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie zostali obdarowani balonikami oraz transparentami i przy akompaniamencie orkiestry dętej z Suchowoli przeszli ulicami Augustowa pod amfiteatr. Przemarsz ten  zabezpieczali tzw. wolontariusze porządkowi, uczniowie z naszej szkoły: Anna Klejps, Katarzyna Karpińska, Julia Olszewska, Wiktoria Paszko, Kinga Krawczyk, Gajewski Kuba, Mateusz Mieczkowski, Kuba Karpiński, Maksymilian Jadeszko.

 

Tam, w tak pięknych okolicznościach natury odbył się piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich opiekunowie mogli brać udział w różnorodnych, przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Były występy sceniczne w wykonaniu dzieci z przedszkola sióstr Urszulanek oraz z Katolickiego Przedszkola Beniamin, scholi dzieci z Parafii Św. Rodziny, Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”, Zespołu Polanie z I klasy Szkoły Podstawowej nr 3, zespołu dziecięcego ANGELI, zespołu młodzieżowego z Zespołu Szkół Technicznych VENTUM,  zespołu  „Fokus” oraz uczniów ze szkoły muzycznej.

Poza tym Studio Treningu Funkcjonalnego i Kettlebell Augustów przedstawiło jedną z form zajęć -  Kettlebell Hardstyle, grupa Stunt Days Augustów pokazała wyczynową jazdę na rowerach zaś Straż Graniczna zaprezentowała tresurę psów służbowych. Wystąpił również duet wokalny w składzie Justyna i Patrycja Bożewicz.  Dziewczęta przygotowała p. Ela Granacka.  

Innymi atrakcjami na pikniku rodzinnym Marszu dla Życia i Rodziny były:

  • stanowiska edukacyjne z ratownictwem medycznym,
  • jazda na koniach ze stadniny koni „Ostoja” p. Grzegorza Miklaszewskiego, (była możliwość darmowej przejażdżki od początku trwania imprezy)
  • 2 dmuchane zjeżdżalnie,
  • małpi gaj – atrakcja dla najmłodszych,
  • bumper ball,
  • jazda na quadach,
  • ścianka wspinaczkowa.

Największym zainteresowaniem cieszyła się „Strefa Dziecka”, czyli specjalnie przygotowana przestrzeń dla najmłodszych uczestników pikniku (od 0 do 14 lat) i ich rodzin. Zawierała kilkanaście stoisk obsługiwanych przez wykwalifikowanych wolontariuszy z naszej szkoły. Byli to : Iwona Bienasz - Fryzura Pipi, Zuzanna Zięcina, Izabela Kulik - Trzy mini  zestawy do  puszczania baniek dla dzieci, Gabrysia Maliszewska - loteria fantowa,  Kacper Chełmiński, Oliwia Bałasz, Olga Ziarko, Maciej Bezrudczyk - wykonywanie piłek do żonglowania i nauka żonglerki, Zuzanna Hanysz, Nebelska Natalia - kolorowa klepsydradiabolo, Karolina Rozmysłowicz,  Szymon Kotarski, Wiktoria Wołąsewicz - malowanie twarzy, Mateusz Sotko, Patryk Waracki - mini piłka nożna, Paulina Karczewska, Agata Wawiórko - slalom na hulajnogachRola Bola, Skoczek,  malowanie kredą, Dominik Krotoszyński, Kuba Karpiński, Maksymilian Jadeszko - trampolina, Kamila Michniewicz, Natalia Kosobudzka, Natalia Orzechowska – szczudła. Pomiędzy stoiskami, w przebraniu królika umilali dzieciom czas - Aleksandra Stanko i Anna Grajewska.

Poza tym działała strefa gastronomiczna – darmowy bigos od Starosty.

W tej akcji promującej wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu wolnego dzieci i ich rodziców udział wzięło kilkaset augustowian. Wszyscy bawili się znakomicie i chwalili inicjatywę marszu oraz pikniku. Występ zespołu muzycznego Wyrwani z Niewoli – jako gwiazdy wieczoru, zakończył ten pełen pozytywnych wrażeń dzień.

Patronami honorowymi IV „Marszu  dla Życia i Rodziny”  byli Biskup Diecezji Ełckiej Jerzy Mazur, Burmistrz Miasta Augustowa Wojciech Walulik, Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku – Maciej Borzyszkowski.

W organizację tego niezwykłego wydarzenia zaangażowali się również liczni sponsorzy i partnerzy.  Byli to: Rozbud Łapińscy, Tomasz Dobkowski - INESS, Zbigniew Rółkowski - Kino Iskra, Zdzisław Sadowski – ESKULAP, Adam Aleksandrowicz - Żegluga Augustowska, Jerzy Bernatowicz - Zakład Piekarniczy, Rafał Lubaszewski – PAPIRUS, Jerzy Dobrowolski - Hurtownia DS-BIS, Jerzy Krysztofik – KAROTKA, Sklep ogrodniczy ABC, Hurtownia art. Elektrycznych El-Tech, Małgorzata Klukowska - Sklep Spożywczo-Przemysłowy, Mieczysław Sobolewski - Sklep VERITAS dewocjonalia, Waldemar Kulchawik, Leszek Czajkowski – Sklep Wielobranżowy, Łukasz Kuczyński - Graffiti, Mirosław Zawadzki - Transdźwig, Dariusz Frąckiewicz - FORSTAL, Miklaszewski Grzegorz - Stadnina Koni „Ostoja”, Bogdan Poźniakowski - PHU Opałek, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Kids Club, Młynex – Dobkowscy, ORTOSTOM – gabinet dentystyczny, LOCUM – zarządzanie i administrowanie nieruchomościami, Kwatera Prywatna - Zaciszne Centrum.

Partnerzy: Centrum Życia i Rodziny, Augustowskie Placówki Kultury, Straż Graniczna, Ochotnicza Straż Pożarna, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, INEX – firma nagłośnieniowa, STUNT DAYS Augustów, Augustowski Klub Amazonki oraz patroni medialni - Polskie Radio Białystok, Radio 5, Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy, Augustow24.pl

Anna Wnukowska
Jarosław Zyskowski


   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 1036 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów