Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

„Piknik z Hospicjum”

Każdy z nas lubi czuć się pięknym i młodym. W sumie rzadko zastanawiamy się nad upływem czasu i nad tym, co nieuchronne, czyli starością, czasem bardzo trudną, bo starością schorowaną i nierzadko  samotną. Dlatego, gdy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zostali poproszeni o włączenie się w pomoc przy organizacji pikniku dla podopiecznych augustowskiego hospicjum, to bez zastanowienia podjęliśmy decyzję o włączeniu się w to wspaniałe zdarzenie.

 

Nasi uczniowie przygotowali ciasta, które stanowiły poczęstunek podczas pikniku. Młodzi tancerze zespołu Polanie pod opieką pani Iwony Czaja oraz Zespół Tańca Ludowego Bystry pod opieką pani Haliny Poźnakowskiej uświetnili imprezę swoim występem tanecznym. Pan Jarosław Zyskowski z grupą wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas zadbał o zabawę przy bańkach oraz zagwarantował animatora w przebraniu pluszowego królika. Nad sprawnym przebiegiem organizacji pomocy ze strony Szkoły Podstawowej nr 3 zadbał Szkolny Ruch Czystych Serc wraz z opiekunkami Katarzyną Kwoska i Pauliną Nosalik.

Wielkie słowa podziękowania kierujemy do pana Marka Sieńkowskiego, kierownika Zakładu Komunikacji Miejskiej w Augustowie, który umożliwił nieodpłatny przejazd uczniów.

Wolontariuszki Szkolnego Ruchu Czystych Serc biorące udział w akcji charytatywnej:

Natalia Głoniatowska – kl. III ga
Anna Gulbierz – kl. III ga
Natalia Zedelo – kl. V c
Aleksandra Kuczwalska – kl. V c
Magdalena Krawcewicz – kl. Vc

Paulina Nosalik
Katarzyna Kwoska


   

 


   
      
marzec 2024
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 801 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów